REKLAMApup
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2022, 12:16 komentarzy 25

(Fot. Iława z drona Michał Krzysztofiak.)

Wreszcie nabiera tempa sprawa modernizacji iławskiego stadionu miejskiego. - Idziemy (jednak) w kierunku połączenia funkcji piłkarskiej z lekkoatletyczną - potwierdził nam wypracowaną koncepcję modernizacji obiektu burmistrz. Miasto rusza z pierwszymi przetargami. 

Nieaktualna jest omawiana przed kilkoma miesiącami koncepcja rozdzielenia funkcji piłkarskiej i lekkoatletycznej iławskiego stadionu - taką informację potwierdził portalowi www.infoilawa.pl burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.


Jak skomentował, przesądziły o tym wyniki konsultacji z przedstawicielami lokalnego środowiska sportowego. Sprawa tym razem wydaje się przesądzona, bo miasto już rozpisało przetarg na wykonanie dokumentacji przebudowy miejskiego stadionu na ulicy Sienkiewicza - wytyczne przewidują właśnie połączenie na terenie tego obiektu funkcji piłkarskiej z lekkoatletyczną. Cała inwestycja ma zostać podzielona na etapy - znamy wstępną "mapę drogową".


Miasta nie będzie stać na przeprowadzenie od razu pełnej przebudowy i modernizacji sportowych obiektów położonych na ulicy Sienkiewicza. Z tego powodu całe przedsięwzięcie zostało podzielone na etapy.

- Pierwszy etap to nawodnienie - podaje burmistrz, Dawid Kopaczewski. - W przyszłym roku zaczniemy od nowej bieżni. To drugi etap modernizacji stadionu. Bieżnia 400 m, obiekty do skoku w dal i wzwyż oraz do pchnięcia kulą - to priorytet - informuje, dodając: Pod kątem bieżni dokonaliśmy już stosownego zapisu w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Wreszcie - etap trzeci to najprawdopodobniej zadaszenie i nowe siedziska.

Miasto rozpisało już pierwsze przetargi - jeden dotyczy wykonania instalacji automatycznego nawadniania trawiastego boiska głównego, czyli wspomnianego powyżej etapu pierwszego całej inwestycji (termin składania ofert w tym postępowaniu upływa 19 października). Kolejny przetarg ma wyłonić wykonawcę pełnobranżowej dokumentacji budowlanej przebudowy i rozbudowy stadionu - w tym przypadku oferty przyjmowane są do 14 października. Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować pełen projekt budowlany, obejmujący m.in. wykonanie 4-torowej bieżni o długości 400 metrów, przebudowę trybun (przewiduje się co najmniej 900, a maksymalnie 1 600 indywidualnych miejsc siedzących), zadaszenie trybuny głównej i oświetlenie głównego boiska.

Oznacza to odejście od omawianej wcześniej koncepcji rozdzielenia funkcji piłkarskiej i lekkoatletycznej stadionu - ten nieaktualny pomysł zakładał budowę na osiedlu Żołnierzy Wyklętych oddzielnego obiektu do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. Burmistrz nazywa to "trudnym kompromisem", wypracowanym w toku konsultacji z przedstawicielami iławskiego środowiska sportowego.

Do tematu modernizacji iławskiego stadionu będziemy jeszcze na infoilawa.pl wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

25Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Takie tam 25 ponad rok temuocena: 100% 

  I przy okazji ściągnięcie pomysł na budynek szkolny na szkołę na Piastowskim

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 24 ponad rok temu

  A tak w ogóle to info mogłoby dawać trudniejsze zadania matematyczne. Przynajmniej bym się pouczyła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 23 ponad rok temu

  Drogie władze . Pojedzie do Radomia do PSP 3. I zobaczcie jak powinno wyglądać zaplecze sportowe. Jak nie macie koncepcji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ffs 22 ponad rok temu

  Czy miasto stać na zburzenie tej rudery a to też kosztuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lola 21 ponad rok temuocena: 100% 

  Iława nie potrzebuje wielkiego, certyfikowane stadionu, lecz małego, kameralnego, zapewniającego bardzo dobre warunki do trenowania piłki oraz la, jako najprostszych i najtańszych sportów. Dużo nie potrzeba, tylko trzeba chcieć i umieć sięgnąć po środki zewnętrzne, jednakże ten Burmistrz jak i jego specjaliści, których pościągał do Ratusza tego nie potrafią, lub nie chcą. Pisze w swoim artykule burmistrz o stadionie, bieżni, a w treści sprytnie ukryta wrzutka o kortach. No ładnie, ładnie tak kombinować? Kto korzysta z kortów? No proszę sobie sprawdzić ;) Korty chce robić, a krzywe, zapadłe sztuczne boisko naprawić nie chce. I tak to się dba o pewne interesy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 20 ponad rok temuocena: 33% 

  dlaczego nie będzie rzutni do oszczepa? pierwej powinniście się postarać o trenera do la. kto tam jest trenerem z papierami i z wynikami?Teraz w demokracji jest tak że każdy kto rano wstaje to może założyć sekcję bez żadnych upranień. Nawet trenerem może być.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 19 ponad rok temu

  Po co rzutnia . My to robiliśmy na murawie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LP 18 ponad rok temuocena: 100% 

  5 tys ... 10 tys ... niech to ktoś zatrzyma.... Byłem na meczy z DKS (ostatnim domowym) jak było 500 osób w tym większość w loży szyderców to jest max.... niech zrobią jedną cała krytą trybunę od strony budynku kubowego, a kolejną naprzeciw odłożyć w czasie. Niech się coś zadzieje na tym stadionie bo trąci komuną a Santiago Bernabeu z tego nie będzie, choć i te jest ciągle w remontach i rozbudowie ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kamil 17 ponad rok temuocena: 100% 

  Ja za dzieciaka nie miałem takich możliwości w swoim mieście i trenowałem bieganie po szlace a nie tartanie. Jak jechaliśmy na zawody na prawdziwą przystosowaną bieżnię, to zazdrościłem, że sam na co dzień takiej możliwości nie mam. Lekkoatletyka bardzo rozwija i cieszę się, że dzieci i młodzież będą miały godne warunki, aby trenować. Oby jak najszybciej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Donald 16 ponad rok temuocena: 63% 

  W przyszłym roku wybory. Oby obecni rządzący przegrali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co z tej koncepcji wyniknie ? 15 ponad rok temuocena: 77% 

  a jakie przetargi i jakie konkursy miasto uruchomiło na kilkudziesięcioletni problem wiaduktów ?akurat problem braku boisk nie występuje np. na orliku k / budowlanki . pamiętamy jak uczniowie walczyli o legalizację palenia papierochów w szkole , ale na orliku cisza . o sukcesach sportowych tej uczelni też raczej cicho .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 14 ponad rok temu

  Jeśli chodzi o Ci o nr 16 to jest krajowka i to zależy od Warszawy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nico 13 ponad rok temuocena: 67% 

  I tu się mylisz drogi przedmówco - problem jest z orlikami dwojaki tzn. po pierwsze ich stan jest już słaby z uwagi na zużycie podłoża, o wymianie którego jakoś nie słychać, a po drugie są one oblężone, bo jest dużo chętnych, aby z nich skorzystać. Boisko przy budowlance to nie orlik, a tylko boisko szkolne, niedostępne dla innych osób, niż uczniowie. Niestety w tym zakresie działanie miasta leży....... Nie pozyskano jakichkolwiek środków na budowę nowych boisk, czy też ich modernizację jak np. zadaszenie, co wyraźnie pokazuje, że władza ma to w ..... Pomimo tego, że można było się starać o różne fundusze/dofinansowania. Uzyskanie dofinansowania na nawodnienie murawy nie nazwę sukcesem, bo to jest kropla w morzu potrzeb. A takich to specjalistów pozatrudniał burmistrz....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 12 ponad rok temuocena: 67% 

  Nie wierzę w dobre intencje Kopaczewskiego.Źle mu z oczu patrzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hg 11 ponad rok temuocena: 80% 

  Za chwilę kasa się skończy. Wybory idą będą mówić zrobiliśmy 3km dróg nawadnianie murawy mamy plany na zrobienie tego i tego. To są jaja w tej Iławie co się dzieje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Nick Chyba do tylu skoro teraz jest 5 tys. Miejsc siedziacych a ma byc 1600 to już lepiej zostawic jak jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 9 ponad rok temuocena: 23% 

  Czyli lepiej nie robić nic? Absurd. Pierwszy burmistrz który ruszył temat do przodu. Brawo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezidente donald 8 ponad rok temuocena: 77% 

  Oni będą robić te etapy przez następne 8 lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tęczowy wybieg 7 ponad rok temuocena: 88% 

  ostatni etap może za 120 lat , jak już nas ani ich nie będzie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 6 ponad rok temuocena: 52% 

  Panie Burmistrz, tak ma być. Najrozsądniejszy pomysł. Może LA wyczynowa się rozwinie, ale też są rozne zawody wewnętrzne w la, jak rownież program wf przewiduje realizację lekkoatletyki Pikarze też będą zadowoleni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IKS 5 ponad rok temuocena: 61% 

  Tyłek zapalił się przed wyborami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Centrum 4 ponad rok temuocena: 35% 

  Jakbyś nie zauważył w artykule jest napisane że już jedna koncepcja powstała, więc temat omawiany był wcześniej niż chwilę przed wyborami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 3 ponad rok temuocena: 85% 

  I bardzo dobrze, na takie miasto jak Iława wystarczy jeden stadion pełniący wiele funkcji. Jak zawsze nie potrzebne było mielenie tematu, znając życie to po prostu nie ma kasy to chociaż pogadajmy, że coś robimy...Taka sama sytuacja z willą na Sienkiewicza, mija kadencja i jedyna decyzja to sprzedajemy i kupujemy młyn, to powinno się zadziać już dawno. Willa już zarosła, że nie widać jej oby się znalazł prywatny inwestor bo bez tego popadnie w ruine

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ooo 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Tymczasem do kolekcji Dom Weterana stoi i niszczeje...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siara 1 ponad rok temuocena: 100% 

  w latach 70 - tych młodzież z budowlanki jeździła na sprawdziany lekkoatletyczne do Nowego Miasta Lubawskiego , , bo ten iławski oszczep miał złamany grot , a w Nowym Mieście mieli oszczepów ponad dwadzieścia .... do wyboru , do koloru . to przy okazji pytanie ::: iloma oszczepami obecnie po 50 -ciu latach dysponują iławscy sportowcy ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4604 sekundy