REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2022, 20:17 komentarzy 2

(Fot. UM w Iławie.)

Mówią, że do trzech razy sztuka. Jednak w przypadku iławskiego żłobka potrzeba było aż czterech przetargów, aby wyłonić wykonawcę tej tak ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji - mówi Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.  

7 października z dwóch ofert złożonych w postępowaniu przetargowym korzystniejszą o ponad 2 mln zł przedstawiła lokalna firma z wieloletnią tradycją budowlaną -  Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” sp. z o.o. I to właśnie z tą firmą 24 października zostanie podpisana umowa na realizację zadania budowy żłobka. 


Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 12 201 051,58 zł,  a termin jego realizacji  to 13 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przypominamy, że na budowę żłobka miejskiego ratusz pozyskał 4 999 995,00 zł z Programu RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH. 


- Niezmiernie cieszę się, że udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg i niebawem będziemy mogli zaoferować rodzicom piękną, nowoczesną, a co najważniejsze bezpieczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Jako tata 3 dzieci wiem, jak ważne dla rodziców jest zapewnienie bezpiecznego miejsca dla swoich maluchów. Nie każdy przecież może liczyć na pomoc babci, dziadka czy opiekunki w miejscu zamieszkania. W naszym żłobku do czterech oddziałów przyjmiemy aż  80 dzieci w  wieku 1-3 lat, co w połączeniu z obecnie funkcjonującą placówką przy ul. Obrońców Westerplatte daje nam już 160 miejsc w całym mieście – mówi Kopaczewski. 

W ramach tej inwestycji na działce po dawnej siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej powstanie wolnostojący  budynek jednokondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 895m2. Ta przestrzeń pomieści 4 sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami, pokoje dyrektora obiektu i pielęgniarki, kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne i konserwatora. Ponadto w dokumentacji znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw i zieleń.

O kolejnych postępach realizacji inwestycji będziemy informować na bieżąco.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Takie tam 2 ponad rok temuocena: 50% 

    Kolejny plusik dla Burmistrza

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Cds 1 ponad rok temuocena: 50% 

    Otwieramy szampana

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4418 sekundy