REKLAMARafał Ryszczuk
REKLAMAgolebi dwor2
Olena i Jurij prezentują menu

Olena i Jurij prezentują menu "Magicznego smaku". Jest z czego wybierać, jest czego próbować!

Walentyna i jej zespół od niespełna tygodnia gotują dla iławian smakowite specjały swojej narodowej - ukraińskiej kuchni. Gotują od serca - tak jak przygotowuje się posiłki dla najbliższych. Autentyczne smaki tych sycących potraw podbijają polskie podniebienia, a ceny są tak przystępne, że możecie w krótkim czasie wypróbować całe menu!

Załoga "Magicznego smaku" - nowej w Iławie restauracji z daniami na wynos i z dostawą - zna smaki ukraińskiej kuchni od podszewki. - Otrzymaliśmy w Polsce wiele dobra. Teraz sami, pracując tutaj i robiąc to, co umiemy najlepiej, czyli gotując, chcemy dawać naszym gościom to, co najlepsze w naszej ukraińskiej kuchni - mówią tutejsi kucharze.

PIELMIENI WARTE GRZECHU! POLECAMY TEŻ UKRAIŃSKI BARSZCZ I NALEŚNIKI

"Magiczny smak" oczarowuje iławian dopiero od kilku dni. Ale już widać, które pozycje w restauracyjnym menu budzą największe zainteresowanie gości. 

To na pewno pielmieni i pierogi - tutejsza specjalność. Spróbujcie - farsze są do wyboru, do koloru, a sycące nadzienia otula rozpływające się w ustach, sprężyste ciasto. Bogaty w smaku ukraiński barszcz, tutaj gotowany w kilku regionalnych odmianach, to kolejny z serwowanych w nowej restauracji przysmaków. Są też naleśniki, dania główne, sałatki... Sami zobaczcie, jaki smakowity przegląd specjałów ukraińskiej kuchni, przeglądając załączone na dole artykułu menu! Przedstawia ono pełen wybór dań, jakie można z wyprzedzeniem (do godziny 17:00 poprzedniego dnia) zamówić w "Magicznym smaku". Ale nie musicie zamawiać - wybór dań, które danego dnia są dostępne w restauracji "od ręki", sprawdzicie na bieżąco na fanpage'u lokalu (link). 

- Zawsze w naszym codziennym menu będą wszystkie pielmieni i pierogi. Te pierwsze to po prostu mniejsze pierożki (wspaniale smakują zjadane rękami prosto z pojemnika! - przyp.red.) - mówi Walentyna, właścicielka restauracji. - Mięso, kapusta, podroby, ziemniaki albo ziemniaki z grzybami - takie przygotowujemy farsze i do naszych pierogów, i do pielmieni. Zauważyłam, że Polakom szczególnie smakuje nadzienie mięsne, a my robimy je z mięsa mieszanego (to dzięki temu nie są ani za suche, ani za tłuste i po prostu rozpływają się w ustach! - przyp.red.].

Za porcję pierogów (220 gramów) zapłacicie w "Magicznym smaku" niewiele, bo 7 zł. Grzech nie spróbować!

"Magiczny smak" codziennie przygotowuje też naleśniki (w przystępnej cenie 4 zł za sztukę): z serem i rodzynkami, mięsem, ziemniakami i grzybami oraz wątróbką drobiową. Walentyna szczególnie poleca nadzienie ziemniaczane: łagodne, sycące, przywodzące na myśl babciną kuchnię. Każdego dnia dostaniecie też w nowej restauracji słynny barszcz, a także wybór dań głównych. 

Całe menu liczy niemal 70 pozycji (część trzeba zamówić dzień wcześniej), natomiast każdego dnia "od ręki" dostępnych jest niemal 20 dań (do szybkiego odbioru na miejscu albo z dostawą pod wskazany adres - w Iławie bez dodatkowych opłat (w przypadku zamówień powyżej 50 zł; zamówienia do 50 zł: 2,5 zł /km). Jest z czego wybierać, jest czego próbować!

ZŁOTY ZESPÓŁ. PRACUJĄ I GOTUJĄ, AŻ MIŁO!

Na co dzień 4-osobowy zespół "Magicznego smaku" to ludzie, którzy wzajemnie dobrze się uzupełniają. Razem tworzą profesjonalną, dobrze zorganizowaną, ale też serdeczną i wspierającą się kuchnię. Walentyna to przedsiębiorcza i odważna właścicielka, mama dwójki dzieci, pełna pogody ducha optymistka pomimo przeciwności. Bierze, co los daje, bez narzekania i zawsze sobie poradzi. Do Iławy przyjechała po wybuchu wojny, ale zna miasto i ma nad Jeziorakiem przyjaciół, bo pracowała tu już wcześniej. Olena - to z kolei pani i szefowa tej kuchni. W jej gotowaniu doświadczenie w gastronomii miesza się z miłością do smaków, które zna od dzieciństwa. Dobry duch restauracji, jej wesołe anegdoty rozjaśniają wszystkim dzień. Jurij - to także zawodowy kucharz, siła młodości i Lilia - siła spokoju i prawa ręka. Dołączy do nich jeszcze Oleksandr.

- Nikt z nas nie wie, co przyniesie nam przyszłość... Czy będziemy mogli wrócić do naszych domów na Ukrainie - mówi w imieniu wszystkich Walentyna. - Póki co, nie możemy, nie chcemy siedzieć z założonymi rękami. Pracujemy, robiąc to, co kochamy. Mamy nadzieję, że nasze gotowanie przypadnie iławianom do gustu, bo wkładamy w nie serce.

CZYNNE CAŁY TYDZIEŃ, AŻ DO GODZINY 20:00

Szybki lunch, a może dwudaniowy niedzielny obiad? "Magiczny smak" pomoże Wam i w jednym, i w drugim. 

- Pracujemy od poniedziałku do niedzieli, od godziny 10 do 20 - mówi Pani Walentyna. - Myślę, że dla gości będzie to wygodne, że można u nas zjeść i w dniu roboczym, i w weekend. Jesteśmy dla Was przez cały tydzień.

SZYKUJESZ IMPREZĘ? ZAMÓW PYSZNY CATERING!

Ofertę restauracji, która na co dzień serwuje swoje dania na wynos i z dowozem, uzupełniają usługi cateringowe.

- Jesteśmy w stanie przygotować taki okolicznościowy poczęstunek dla 60-70 osób - mówi kucharka, pani Olena. - Prosimy tylko o złożenie zamówienia z jedno, a w przypadku większych uroczystości - z dwudniowym wyprzedzeniem.

Taki catering może być dla Twoich gości doskonałym urozmaiceniem - smakowitym spotkaniem z tym, co w ukraińskiej kuchni najsmaczniejsze.

 


Poznajcie "Magiczny smak" potraw kuchni ukraińskiej i nie tylko!

Iława, ul. Skłodowskiej 23 (pasaż usługowo-handlowy naprzeciwko marketu Netto)
Co dzisiaj w menu? Sprawdzaj na bieżąco na Facebooku.
Chcesz zamówić z dostawą? Zadzwoń! Tel. 608 551 039.


Klasyczny ukraiński barszcz - w tym wydaniu w pełni zasługuje na swoją sławę. Ileż w tej zupie jest smaku! A w "Magicznym smaku" klasyk ten ukraińskiej kuchni jest serwowany w aż 5 odsłonach. Spróbujcie wersji tradycyjnej, a następnie z ciekawymi dodatkami: grzybami, drożdżowymi pampuszkami, śliwką - węgierką, czy cieciorką.

Olena - dobry duch i pani kuchni. Kuchni profesjonalnej, dobrze wyposażonej i wyjątkowo czystej, a przede wszystkim - wypełnionej dobrą energią.

Gotują z pasją i miłością do swojej narodowej kuchni. - A ponieważ polskie smaki często są podobne, gościom smakuje! - mówią. Tych pielmieni, pierogów, barszczu, naleśników po prostu trzeba spróbować!

Na zdjęciu (od lewej) są: Jurij, Walentyna, Lilia i Olena.

Pyszne i sycące, niedrogie dania kuchni ukraińskiej i nie tylko - na wynos i z dowozem (w Iławie bezpłatnym w przypadku zamówień powyżej 50 zł; zamówienia do 50 zł: 2,5 zł /km). Znajdziecie ich w pasażu usługowo-handlowym na ulicy Skłodowskiej - naprzeciwko marketu Netto.

"Magiczny smak" zaczaruje Was swoją kuchnią. Czynne cały tydzień (także w sobotę i niedzielę) od 10 do 20.

Taka ukraińska kuchnia smakuje Polakom. Zobacz pełne menu "Magicznego smaku" - nowej gastronomii na mapie Iławy.

Ilość zdjęć 5

Artykuł sponsorowany.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9039 sekundy