REKLAMAprofi
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2022, 09:53

(Fot. GOK Laseczno.)

3 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej.

Imprezę otworzyła dyrektor GOK pani Grażyna Piękos.

Na jej zaproszenie głos zabrał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który życzył uczestnikom jak najlepszych wykonań.

Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali hymn państwowy, a po zakończeniu konkursu „Rotę”.

W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół gminy Iława (SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP Gałdowo, SP Laseczno, SP Ząbrowo, SP Gromoty), miasta Iława (SP nr 2 i 4), powiatu nowomiejskiego (Marzęcice, Brzozie, Kurzętnik, Prątnica)  i powiatu iławskiego (Piotrkowo, Susz). W tym roku poziom wykonawców był wysoki i trudno było wybrać laureatów.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Stanisław Kożuchowski – przewodniczący, Krzysztof Olszewski i Grażyna Piękos. Po intensywnych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Klasy I-III
1. Hanna Kamińska – Prątnica.
2. Hanna Jarzębska – Brzozie.
3. Miejsca trzeciego nie przyznano.

Klasy IV-VI
1. Jagoda Prokop – Kurzętnik.
2. „Zielone Nutki” – SP 2 Iława.
3. Julia Kamińska – Prątnica.

Klasy VII-VIII
1. Zespół wokalny „Archimini…” – SP Rudzienice.
2. Kacper Groszewski – Marzęcice.
3. Duet: Magdalena i Irena Dziewulska – SP Rudzienice.
Wyróżnienie: Julia Mężykowska – SP 4 Iława.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni przez dyrektor GOK do udziału w Gminnym Koncercie Niepodległościowym 11.11.2022, który odbędzie się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Laseczno. Podczas koncertu niepodległościowego zostaną wręczone nagrody laureatom w/w konkursu i konkursu plastycznego „Piękna i Niepodległa”.

Festiwal odbył się w scenerii specjalnie przygotowanej na tę okoliczność i w otoczeniu rzeźb autorstwa Rafała Szulca, laureata tegorocznej edycji konkursu „Talent Roku”.

Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych z konkursu „Piękna i Niepodległa”, na którą składają się prace uczniów szkół gminnych.

Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych i piosenek polskich.

GOK Laseczno dziękuje wszystkim uczestnikom, opiekunom i nauczycielom za udział w tegorocznej edycji XI Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.

Z okazji nadchodzącego święta niepodległości Polski życzymy wszystkim dumy i zadowolenia z bycia Polakiem.

GOK w Lasecznie/red. kontakt@infoilawa.pl.

XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej odbył się w Lasecznie.

Ilość zdjęć 45

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7382 sekundy