REKLAMAChoinki
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2022, 12:55 komentarzy 6
IGA w składzie: Ewa Śmigielska, Magdalena Kowalkowska, Danuta Rytel i Marcin Zając na gali

IGA w składzie: Ewa Śmigielska, Magdalena Kowalkowska, Danuta Rytel i Marcin Zając na gali "Talenty Roku", podczas której grupa została uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka. Na zdjęciu także Irena Telesz-Burczyk, aktorka związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

„Na żywo” obejrzymy... na żywo już w poniedziałek, 14 listopada. W ten poniedziałkowy wieczór ze swoją najnowszą premierą powróci na scenę kinoteatru "Pasja" w Iławie - IGA, Iławska Grupa Aktorska.

Od pierwszego wystawienia "Będzie cudownie", poprzedniego spektaklu Iławskiej Grupy Aktorskiej, minęło niemal 9 miesięcy. Iławscy aktorzy - amatorzy nie zwalniają tempa i wracają z kolejną premierą.

Jak zdradzają, "Na żywo" - taki tytuł nosi spektakl, który zobaczymy premierowo 14 listopada - przeniesie widzów... na kanapy telewizji śniadaniowej. Galeria barwnych postaci i wartko tocząca się akcja zapewnią rozrywkę, ale przesłania też nie zabraknie.

- Rzeczywiście, na pewno pojawią się i wątki komediowe - wydaje się nam, że telewizyjna prognoza pogody wyszła szczególnie zabawnie - i refleksja - mówią aktorzy i jednocześnie twórcy spektaklu, którzy przenoszą na deski teatru własne, autorskie scenariusze. - Będziemy się starali pokazać, że w świecie, w którym na pozór liczą się tylko słupki oglądalności, nie należy oceniać ludzi "po okładce". Musimy wzajemnie siebie słuchać, a prawda i szacunek pokonają hejt.

Na scenie - jak w "Będzie cudownie" - zobaczymy pięcioro aktorów. Magdalena Kowalkowska i Marcin Zając wcielą się w role prowadzących śniadaniowe telewizyjne show, Danuta Rytel zagra kierowniczkę planu, zaś Ewa Śmigielska i Piotr Pancer (występujący z IGĄ gościnnie) - gości programu. Będą wśród nich i ksiądz, i seksuolog, do tego m.in. gwiazda filmowa i restaurator. W scenariuszu i tym razem nie zabraknie lubianych przez publiczność nawiązań do naszej, iławskiej rzeczywistości.

Sprzedaż wejściówek w cenie 20 zł prowadzi Iławskie Centrum Kultury. Premiera w Iławie już 14 listopada; 25 listopada spektakl będzie można obejrzeć w Suskim Ośrodku Kultury.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~. 6 ponad rok temuocena: 56% 

  My czekamy na profesjalistów z występem muzycznym, piosenką i orkiestrą. Cena nie gra roli. I pytamy czy będzie występ po nowym roku jak niedawno tak w Iławie było.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pasja 5 ponad rok temuocena: 44% 

  Nie no powiem ci że aktorki niczego sobie, nawet, nawet

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sara 4 ponad rok temuocena: 80% 

  Ja też czekam na spektakl wyreżyserowany przez specjalistę i scenariusz napisany przez np.osobę o wykształceniu polonistycznym na dodatek o niebanalnej treści.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aktor 3 ponad rok temuocena: 60% 

  No Ja bym się pojawił na spektaklu, ale mam tylko 10 złotych, połowę sobie obejrze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o co chodzi ? 2 ponad rok temuocena: 75% 

  był kiedyś artysta lulek , ale jakoś ucichło ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczerze ? 1 ponad rok temuocena: 75% 

  ja nie znam tych artystów .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMADom seniora
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3613 sekundy