REKLAMAT-mobile
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2022, 13:35 komentarzy 7

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

"Iławscy mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy segregują śmieci. A nasze iławskie cmentarze komunalne nie mają wydzielonych pojemników na bio, plastik i szkło" - po otrzymaniu zgłoszenia Czytelnika o takiej treści skontaktowaliśmy się z administracją iławskich nekropolii, aby zapytać o faktyczny sposób gospodarowania odpadami w tych szczególnych miejscach.

Informacji w powyższej sprawie udzieliła nam Jolanta Bartkowska, właścicielka Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego LAZUR, które na zlecenie gminy miejskiej Iława zarządza cmentarzami komunalnymi przy ul. Ostródzkiej oraz przy ul. Piaskowej w Iławie.

- Odpady z obu tych cmentarzy wywożone są jako odpady komunalne zmieszane. Taką mamy zawartą umowę z firmą Koma - wyjaśniła. - Jednocześnie udostępniamy zarówno na cmentarzu na ulicy Ostródzkiej (za budynkiem administracji), jak i na cmentarzu na ulicy Piaskowej (za bramą) pojemniki na odpady segregowane. Niestety, doświadczenie pokazuje, że i tak są tam wrzucane wszelkie odpady zmieszane. Podobnie wygląda sytuacja z oddzielnym zbieraniem liści - do pojemników niestety i tak trafiają zużyte wkłady, szkło, czy reklamówki - dodaje.

I taka właśnie jest przyczyna, dla której na iławskich cmentarzach co do zasady nie segreguje się odpadów. Po prostu skuteczne egzekwowanie zasad poprawnego segregowania w ogólnodostępnym miejscu nastręcza zbyt wielu trudności. Zamiast płacić kary za niepoprawnie posegregowane frakcje lepiej zawrzeć umowę na wywóz odpadów zmieszanych - tak wygląda to w praktyce...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Oj tam 7 ponad rok temuocena: 69% 

  Jak każda ideologia tak samo ekoterroryzm też się wypala. Ktoś jeszcze pamięta o co chodzi z segregacja poza podniesieniem stawek za śmieci?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 6 ponad rok temuocena: 29% 

  Masz problemy z koncentracją?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 5 ponad rok temuocena: 67% 

  A ten wątek wraca co roku i ktoś to zgłasza brudko-med-ion. Ten sygnalista to zapewne korn-kurrencyja i tyle. Firma obsługująca cmentarz spełnia swój obowiązek ale i tak trzeba zgłosic !!! To ludzie maja poprawnie segregować swoje smieci!!! Wstydź się sygnalista, zajmij się sobą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 ponad rok temuocena: 33% 

  Właśnie najpierw trzeba umieć segregować ludzie nie mają zielonego pojęcia o segregacji ale do skargi to pierwsi nie są w stanie np kartonu po telewizorze rozłożyć i wrzucić do pojemnika to jest zbyt trudne a puszki aluminiowe po piwie lub napojach trafiają do zmieszanych no i jak tu z takimi geniuszami segregować .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kll 3 ponad rok temuocena: 62% 

  Nie segregują bo firmy zsjmujące się śmieciami i tak wszystko wrzucają na jedną taśmę. Ekologia to jest następna ściema wprowadzana przez coraz głupszą UE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~migacz 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Ludzie to się nudzą niesamowicie widzę. Do zgłaszającej/go (kablującego) już widzę jak będziesz ze zniczy wosk wydłubywać żeby segregować, albo wiązanki kwiatów rozkładać na części pierwsze, żeby nie były jako zmieszane... Nie przeginajcie z tym eko-joblem. Rozkminiacie nad każdym papierkiem, a tymczasem Indie i inne kraje na południowym-wschodzie walą śmieci prosto do oceanu i reszta świata ma to w doopie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ADKI 1 ponad rok temuocena: 83% 

  W samo sedno.....Podpowiadam sygnaliście ,że trzeba rozkminić dlaczego w większości koszy ulicznych w naszym kraju nie ma segregacji....Wiaty śmietnikowe pozamykane nie można spełnić obywatelskiego obowiązku segregacji. A budki gastronomiczne.....itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8417 sekundy