REKLAMAprawnik24
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2022, 10:04 komentarzy 7

(Fot. KP PSP Iława.)

Z pompą, jak przystało na ważną strażacką uroczystość, odbywa się dzisiaj w Starzykowie w gminie wiejskiej Iława uroczystość oficjalnego przekazania miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Spotkanie, z udziałem wielu zaproszonych oficjeli, samych strażaków i mieszkańców, jest połączone z przekazaniem jednostkom OSP z terenu naszego powiatu promes w ramach projektu "Mały strażak" WFOŚiGW.

Strażacka uroczystość w Starzykowie. Do miejscowej jednostki OSP trafił nowy wóz.

Ilość zdjęć 36

Na strażacką uroczystość przybyli ważni goście, w tym Andrzej Śliwka - podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, parlementarzyści - posłowie Zbigniew Babalski i Robert Gontarz, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski, nadbryg. Tomasz Komoszyński - Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, Jarosław Bogusz - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, st. bryg. Piotr Wlazłowski - Komendant Powiatowy PSP w Iławie, mł. insp. Waldemar Pankowski - Komendant Powiatowy Policji w Iławie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie Maciej Mikołajczyk, Stanisław Kastrau - prezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Iławie, Zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach, a także radni Powiatu Iławskiego, Miasta Iława i Gminy Iława, sołtysi i mieszkańcy.

- Już od kilku lat na Ochotnicze Straże Pożarne są kierowane bardzo duże środki - mówił podczas swojego przemówienia wójt Krzysztof Harmaciński. - Bardzo duże środki, z różnych programów, wpłynęły także na teren gminy Iława. Dotyczyły one przede wszystkim samochodów pożarniczych. W gminie wiejskiej Iława jest aż 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i ten tabor jest konieczny do wymiany. Czekamy na kolejne samochody i finansowanie. Myślę, że uda nam się to wspólnie zrealizować. 

Inne inwestycje w ochronę przeciwpożarową na terenie gminy, wymienione przez wójta, to zakup wyposażenia i sprzętu ochrony osobistej dla strażaków, a także remonty i budowa remiz. 

- To, co się dzieje przez ostatnie lata, pozwala nam wszystkim, w tym samorządom, wzmacniać gotowość Ochotniczych Straży Pożarnych po to, aby nasi mieszkańcy czuli się bardzo bezpiecznie - podkreślił Krzysztof Harmaciński.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Nowy wóz dla jednostki OSP w Starzykowie. Przemówienie Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

REKLAMAPS QUALITY

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Żenada 7 16 dni temuocena: 40% 

  Rząd finansuje? Rząd się lansuje, za UNIJNE pieniądze kupowane są te auta jak wszystkie inwestycje w Polsce są robione w 80% za unijne euro, buraki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żenada 6 15 dni temuocena: 33% 

  Pieniądze unijne biorą się że składek państw członkowskich. Polska więcej wypłaca niż wpłaca dzięki temu coś tu jeszcze się dzieje w gospodarce. A pieniądze PISIORY drukują stąd inflacja, tępaki bez szkoły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~buc 5 15 dni temuocena: 100% 

  za PO pinindzy wcale nie było ,,,,,,,,,, był tylko szczaw i mirabelki. a burak to ten ...................

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibol 4 15 dni temuocena: 50% 

  A skąd się biorą tzw. pieniądze unijne? Jurova drukuje, czy Donek przywozi w reklamówce?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibol 3 17 dni temuocena: 63% 

  Artykuł napisany tak, żeby przypadkiem nie wyszło na jaw, że ten samochód to od rządu. Mistrzostwo świata w sciemnianiu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 2 17 dni temuocena: 67% 

  Co chwilę a to nowe auto dla strażaków, a to remont remizy, a to boisko i tak to pan wójt grzeje się w blasku fleszy na imprezach z okazji przekazania czy otwarcia inwestycji sfinansowanych przez rząd ego przebrzydłego kaczora.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackie 1 17 dni temuocena: 67% 

  Czyli co panie wójcie Harmaciński, nie taki straszny ten PIS jak go malują?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8814 sekundy