REKLAMANieruchomości
REKLAMAPatrz
Wiadukt MS-27 w ciągu obwodnicy Olsztyna. W tle widać panoramę miasta.

Wiadukt MS-27 w ciągu obwodnicy Olsztyna. W tle widać panoramę miasta. (Fot. GDDKiA.)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie informuje o tymczasowym zamknięciu jednej nitki wiaduktu na obwodnicy Olsztyna w ciągu S16/S51.

W trakcie rutynowego przeglądu wiaduktu MS-27 w ciągu obwodnicy Olsztyna stwierdziliśmy nieprawidłową pracę jednej z podpór - podaje GDDKiA. - Wspólnie z wykonawcą obiektu podjęliśmy decyzję o prewencyjnym zamknięciu nitki wiaduktu w kierunku Ostródy. Przeprowadzona zostanie analiza techniczna pracy całej konstrukcji. Działania naprawcze wykonane zostaną w ramach gwarancji.

Jakie działania podjęto

W celu ustalenia przyczyny zaistniałej sytuacji i opracowania metody naprawy podjęto decyzję, aby zamknąć prewencyjnie jedną jezdnię wiaduktu, a ruch skierować na drugą. 

- Nastąpi to w poniedziałek, 14 listopada - zapowiada Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA. - Do tego czasu wykonawca obiektu dwa razy dziennie będzie wykonywał monitoring stanu obiektu. W sobotę (12 listopada) wykonawca przystąpi do wykonywania przewiązek oraz opracowania organizacji ruchu w celu przekierowania pojazdów na drugą jezdnię. Jednocześnie będzie czynić starania, aby jeszcze w sobotę wykonać tymczasowe zabezpieczenie konstrukcji. W poniedziałek (14 listopada) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na jedną jezdnię. W pracy podparć drugiej nitki wiaduktu nie stwierdzono żadnych anomalii.

Z dzisiejszych pomiarów wynika, że nie wystąpiły zmiany w strukturze podpory od czasu ostatniego badania wykonanego 8 listopada. Podczas oględzin nie stwierdzono też widocznych różnic w stanie podpory w stosunku do tego sprzed dwóch dni. 

- Wspólnie z wykonawcą będziemy na bieżąco informować o postępach analiz i ewentualnych, późniejszych działań poprawiających pracę konstrukcji tej nitki wiaduktu - zapewnia GDDKiA.

REKLAMAskup złomu
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAprofi
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3924 sekundy