REKLAMAprawnik24
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2022, 17:34 komentarzy 2

(Fot. UM w Iławie.)

Iławski Gajerek stanie się kolejnym w Iławie osiedlem, gdzie kierowcy będą poruszać się po skrzyżowaniach równorzędnych. I to już wkrótce.

Jak dzisiaj potwierdził Urząd Miasta w Iławie, ta zmiana w organizacji ruchu, o której Czytelnicy portalu już wiedzą - m.in. z tego artykułu (link), zostanie wprowadzona w życie do końca listopada.

- Zmiana na osiedlu Gajerek, która dotyczyć będzie także ulicy Nowomiejskiej, będzie polegała na wprowadzeniu strefy skrzyżowań równorzędnych oraz strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h - czytamy w komunikacie ratusza na ten temat. - Zmiana zostanie wprowadzona w związku z planowanym uruchomieniem nowych linii autobusowych komunikacji miejskiej - dodają urzędnicy.

Nowa stała organizacja ruchu została zaprojektowana dla tych ulic: Elbląska, Grudziądzka, Sztumska, Chełmińska, Malborska, Bydgoska, Gdańska, Nowomiejska, Brodnicka, Kętrzyńska, Toruńska, Mławska. Cała ta część naszego miasta stanie się strefą skrzyżowań równorzędnych. W takiej strefie nie ma dróg z pierwszeństwem przejazdu ani podporządkowanych - o tym, komu przysługuje pierwszeństwo przejazdu, decyduje tzw. zasada prawej ręki. Z taką organizacją ruchu w Iławie mamy już do czynienia m.in. na Lipowym Dworze. Następny ma być właśnie Gajerek.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~kierowca 2 11 dni temuocena: 100% 

    A jakie roboty są szykowane na ul. Kościuszki koło Włodkowica, gdzie część znaków drogowych została zasłonięta czarną folią?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Gajerkowicz 1 11 dni temuocena: 86% 

    Wydaje mi się, że 30 km/h to za dużo powinno być tak około 4,5 km/h. Barany jedne, byście tak może chodniki w końcu porobili? Po wyjściu z autobusu, miejscami, będzie można tylko poruszać się po jezdni.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6191 sekundy