REKLAMAHullo
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 listopada 2022, 08:44 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Co się wydarzy, kiedy na kanapie popularnej "śniadaniówki" zasiądą obok siebie postępowa seksuolożka i ksiądz? Dlaczego ludziom, którzy unikają przebywania wśród dzieci, nie od razu należy zarzucać zimne serce? I czego możemy się nauczyć od... bezdomnego eksbiznesmena? Odpowiedzi na te wszystkie i jeszcze inne pytania poznali ci wszyscy, którzy poniedziałkowy wieczór spędzili w iławskim amatorskim teatrze.

IGA - Iławska Grupa Aktorska - własnymi siłami wyprodukowała już swój czwarty spektakl. "Na żywo" przeniósł widzów do świata  "Pytania na śniadanie", albo - jeśli ktoś woli - "Dzień dobry TVN".

IGA znów zaserwowała publiczności swoją charakterystyczną mieszankę komedii i morału - widzowie spierali się, czego tym razem było na scenie Kinoteatru "Pasja" więcej. Humorem tryskały dialogi i niektóre postaci; wesołość niezawodnie wywoływały nawiązania do lokalnej, iławskiej teraźniejszości. Pointa? Tę oddają finałowe zdania spektaklu: "A może tak szacunek, szczerość, prawda?". Wypowiada je doświadczona kierowniczka telewizyjnego planu (rola Danuty Rytel), którą zaskakują dobre słupki oglądalności "niedostosowanej" nowej prowadzącej (granej przez Magdalenę Kowalkowską). Świat czasem nagrodzi za postawę "pod prąd" - okazuje się tuż po tym, jak niewyparzony język i niewygodne pytania nowicjuszki wypychają gości "śniadaniówki" (tutaj kilka różnych aktorskich kreacji Ewy Śmigielskiej i Piotra Pancera) ze strefy komfortu, zmuszając do szczerych wynurzeń. Galerię teatralnych postaci zamyka współprowadzący program (w tej roli Marcin Zając) - prezenter sprawny i profesjonalny, choć... trochę wytrącony z równowagi nagłym zauroczeniem.

Spektakl zakończyły owacje i wspólne zdjęcie aktorów z publicznością. 25 listopada "Na żywo" będzie można obejrzeć w Suszu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

"Na żywo". Zobacz, jak było na premierze nowego spektaklu Iławskiej Grupy Aktorskiej.

Ilość zdjęć 58

REKLAMAPS QUALITY

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Suszanka 4 12 dni temuocena: 67% 

  Jestesmy dumni z naszego dyrektora brawo Panie Piotrze!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 3 12 dni temuocena: 57% 

  Ubolewam ,że znam tylko fotorelacje z premier trupy aktorskiej IGA. Podziwiam nie tylko kunszt aktorski ale i śmiałość w podejmowaniu tematów trudnych i pewnie dla niektórych nie do przyjęcia.IGA : tak trzymać !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 2 12 dni temuocena: 69% 

  Aktorzy-amatorzy powaliło Was do reszty.Z kogo się śmiejecie z seksuolożki czy księdza?Mnie to już nie śmieszy.Słabe...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Deska 1 12 dni temuocena: 64% 

  Mnie to nigdy nie śmieszyło. Brakuje w tym scenariuszu chociaż szczypty inteligencji i prawdziwego poczucia humoru.Cóż takie prawo ludu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.852 sekundy