REKLAMARtv
REKLAMApluszak

(Fot. PZŻ.)

Iławianka Agata Barwińska w pięknym stylu rozpoczęła w Hyeres walkę o obronę tytułu mistrzyni Europy w żeglarskiej klasie ILCA 6. 

Zawodniczka iławskiego MOS-u reprezentująca PGE Sailing Team Poland w pierwszym wczorajszym wyścigu była czwarta, następny pewnie wygrała i po pierwszym dniu mistrzostw Europy prowadzi w klasyfikacji generalnej. 

Inna wychowanka MOS-u Iława, obecnie reprezentująca UKŻ Wiking Toruń Wiktoria Gołębiowska pierwszy wczorajszy wyścig ukończyła na znakomitym trzecim miejscu, w drugim była 19. i w efekcie takie też miejsce zajmuje w "generalce". 

W klasie ILCA 7 mężczyzn Piotr Malinowski (MOS Iława) zajmuje miejsce 118. 

Rozgrywane w Hyeres we Francji mistrzostwa Europy w klasie ILCA przyciągnęły ponad 350 zawodników i zawodniczek z całego kontynentu. Rywalizacja trwa w konkurencjach ILCA 6 kobiet, ILCA 6 mężczyzn, ILCA 6 mężczyzn U21 oraz ILCA 7.

Polskę reprezentują:

  • Agata Barwińska (MOS Iława) - ILCA 6;
  • Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) - ILCA 6;
  • Piotr Malinowski (MOS Iława) - ILCA 7;
  • Kacper Stanisławski (Yacht Klub Polski Gdynia) - ILCA 6. 

f
Medalistów mistrzostw Europy poznamy w poniedziałek, 21 listopada. Przypomnijmy, tytułu mistrzyni Europy wywalczonego rok temu w Warnie broni Agata Barwińska. Wiktoria Gołębiowska w ubiegłym roku była 23. Obie Polki świetnie zaprezentowały się w niedawnych mistrzostwach świata - Agata była 7, Wiktoria 8. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Na podstawie: PZŻ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.462 sekundy