REKLAMAzoomi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2022, 13:07 komentarzy 13

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Przyczepka reklamowa ustawiona niedawno na ulicy Kościuszki w centrum Iławy pojawiła się tam za zgodą zarządcy terenu, co sprawdziliśmy po sygnałach od Czytelników, nadsyłających nam sygnały i pytania w tej sprawie.

Takie przyczepki reklamowe często stoją "na dziko", bez uzgodnienia z właścicielem terenu, ale... akurat nie ta, która pojawiła się niedawno niedaleko bistro w centrum naszego miasta.

- Właściciel przyczepki zawarł z nami umowę, na mocy której od połowy tego miesiąca może korzystać z należącego do spółdzielni terenu przy ulicy Kościuszki. Będzie to opłacane, zasilając kasę spółdzielni, co jest korzystne dla naszej sytuacji finansowej - powiedział nam przedstawiciel SM "Praca" Marek Maciąg. - Zgodnie z umową za bezpieczeństwo odpowiada właściciel, który zapewnił nas, że konstrukcja stoi stabilnie.

Do tego, jak mówi przedstawiciel "Pracy", przyczepka nie zabiera żadnych miejsc parkingowych, bo stoi na chodniku. Pozostają jedynie kwestie estetyki, miejskiego krajobrazu. Reklama w tym miejscu nie wszystkim się podoba, ale - przynajmniej dopóki prawo tego nie zabrania - mamy do czynienia z subiektywną oceną.

Warto dodać, że korzystanie z gruntu, tak jak z każdej innej nieruchomości, nie tylko wymaga uzgodnienia z właścicielem. Za nielegalne umieszczanie reklam sankcje przewiduje Kodeks wykroczeń. 

Jest o tym mowa w art. 63a § 1:

"Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny".

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. nadesłane.

Przyczepka reklamowa tej samej firmy z Ostródy stoi też na uczęszczanym parkingu przy ulicy Sobieskiego w Iławie. W Urzędzie Miasta w Iławie dowiedzieliśmy się, że zarządcą tego terenu jest również Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca". W tym przypadku kierowcy zgłaszają, że przyczepka, zasłaniając im widok, utrudnia bezpieczny wyjazd. Do tego zabiera cenne miejsce parkingowe, a tych - zwłaszcza w godzinach szczytu - jest jak na lekarstwo... - wskazują mieszkańcy.

REKLAMAgeodeta

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~też kierowca 13 ponad rok temuocena: 92% 

  Takie same paskudztwo stoi na końcu parkingu przed tzw. manhattanem na ul. Wiejskiej. Zajmując jedno z miejsc postojowych. Skutecznie zasłania widok kierowcom sąsiednich samochodów wyjeżdżających z miejsc postoju. I kto będzie odpowiadał za ewntualne kolizje do jakich może tam bardzo łatwo dojść? Oczywiście wyjeżdżający kierowcy. Ale trudno jest się tego ustrzec jeśli widok z jednej strony całkowicie zasłania ściana z dykty pokryta jakimiś bzdurnymi napisami. Rada Miasta powinna wreszcie przyjąć tzw. uchwałę krajobrazową, wprowadzającą elementarny porządek estetyczny w mieście, zapewniający także podstawowe bezpieczeństwo. I to niezależnie od tego, do kogo należy teren, na którym takie instalacje się znajdują. Spółdzielnie mieszkaniowe postępują bardzo nieetycznie, gdy pęd za forsą dla zarządów przysłania im ich obowiązki zapewnienia podstawowego porządku i bezpieczeństwa na parkingach, którymi zarządzają. A to również ich niezbywalny obowiązek prawny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 12 ponad rok temuocena: 89% 

  Wstyd Panie prezesie, ze za parę groszy tak pan paskudzi nasze miasto! Nie dość, że nie potraficie estetycznie ocieplać naszych budynków i wiecznie dobieracie te masakryczne budyniowe kolory na elewacjach, to teraz wpuszczacie takie dziadostwo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 11 ponad rok temuocena: 89% 

  nikomu niepotrzebny syf zagraca miejsce na parkingu przed bankiem... co za rozum niemyślący trzeba mieć, żeby pozwalać na takie bzdury...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MIESZKANIEC 10 ponad rok temuocena: 83% 

  ZNOWU SPÓŁDZIELNIA PRACA, ZŁODZIEJE NAJPIERW NAJWYZSZE PODWYZKI ZA CO W IŁAWIE TERAZ MAŁO PIENIEDZY TO SPREZDAJA MIEJSCA NA REKLAME...ŻE NIE MOZNA TEGO DZIADOSTWA POGONIĆ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radzio 9 ponad rok temuocena: 86% 

  Na premię będzie z dochodu reklamy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 8 ponad rok temuocena: 95% 

  Niech sprzątają po sobie jak zwijają te lawety. Na Lubawskiej po reklamie jednej z firm, na terenie parkingu miejskiego został totalny syf. Pełno obciętych złączek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leoś 7 ponad rok temuocena: 84% 

  Nieestetyczna, nie potrzebna, przeszkadzająca - takie są te reklamy. No, ale jak widać władzom SM kasa nie śmierdzi - proponuje więc ustawcie sobie w biurze, na własnej posesji, a nie zaśmiecacie przestrzeń wspólną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 6 ponad rok temuocena: 93% 

  Nieestetyczna, niepotrzebna...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witek 5 ponad rok temuocena: 84% 

  spaduwa z tym syfem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 4 ponad rok temuocena: 89% 

  Jeden wielki bajzel i partyzantka z tymi reklamami w Iławie. Czas na ustawę krajobrazową, bo będzie jak w Bangladeszu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franciszek 3 ponad rok temu

  Do Pytacz, wietrzni to gdy wiatry puszczają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TAXI3 2 ponad rok temuocena: 81% 

  Na chodniku nie może, chodnik jest do chodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytacz 1 ponad rok temuocena: 20% 

  Wieczni rowerzyści na chodniku są OK?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4717 sekundy