REKLAMAOrange
REKLAMAmetroouse
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2022, 10:52 komentarzy 4

(Fot. KPP w Iławie.)

Policjanci podsumowują akcję pod hasłem "Pociąg specjalny" - ćwiczenia, które odbyły się w okolicach dworca Iława Główna.

„Pociąg specjalny”. W okolicach iławskiego dworca przeprowadzono policyjne ćwiczenia.

Ilość zdjęć 13

Skuteczne zabezpieczenie przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych policji. 

- Dlatego okolice dworca kolejowego Iława Główna po raz kolejny, na kilka godzin, stały się areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Uczestniczyło w nich prawie 100 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie oraz III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt niezbędny do działań podejmowanych w sytuacji zakłócenia porządku publicznego.

Ćwiczenia przebiegły pod okiem mł. insp. Waldemara Pankowskiego - Komendanta Powiatowego Policji w Iławie oraz przedstawicieli sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 

Do ćwiczeń włączyli się także przedstawiciele Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Przewozów Regionalnych z siedzibą w Olsztynie.

A co może się wydarzyć podczas takiego przejazdu? 

- Choć to ćwiczenia, uczestniczący w nich funkcjonariusze działali tak, jakby mieli do czynienia z prawdziwą sytuacją – brali pod uwagę różne warianty zdarzeń i przewidywali różne skutki zachowań agresywnych pseudokibiców, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo innych pasażerów, którzy znaleźli się w pociągu - mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego przejazdu kibiców dbają o bezpieczeństwo osób przebywających na dworcach kolejowych czy w pociągach. Z kolei dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Zobacz te działania na poniższych zdjęciach i nagraniu wideo.

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPS QUALITY

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lokalny obserwator 4 9 dni temu

  Straszny jest ten kit, który wciskają media, po co i dlaczego takie informacje w ogole idą w internet. Jak ja mam w pracy szkolenia to w internecie o tym nie pisza a po za tym po co prowokować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ferdek 3 9 dni temuocena: 33% 

  Poetów nie brak a robić nima komu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 2 9 dni temuocena: 25% 

  Okolice dworca? Zo to za Baran pisał? To teren Polregio, a dokładnie teren "parowozowni" na końcu Iławy, a nie żadne okolice dworca. Jak już coś piszecie to piszcie prawdę, a nie bzdury.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maszynista 1 9 dni temuocena: 100% 

  Co się ciskasz? A co to za różnica? Przecież parowozownię też można uznać za część stacji kolejowej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6049 sekundy