ZDZ
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2022, 10:19

(Fot. UM w Iławie.)

Burmistrz Dawid Kopaczewski: Wyremontowaliśmy salę gimnastyczną, czas na pozostałą część szkoły. Poprawiamy tym samym komfort nauki i obniżamy straty ciepła w budynku Szkoły Podstawowej nr 5.

- Budynek iławskiej "Piątki" należy do największych placówek edukacyjnych, którymi dysponuje miasto. Duża powierzchnia szkoły oznacza komfort przestrzenny dla uczniów, ale także duże koszty utrzymania, a co najistotniejsze w kontekście rosnących cen za energię, wysokie rachunki za ogrzewanie. Dlatego zaplanowaliśmy inwestycję termomodernizacji szkoły, ponieważ to sprawdzone rozwiązanie - mówi burmistrz Kopaczewski. 

f

15 czerwca br. burmistrz podpisał umowę na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz kosztorysów i przedmiarów dla termomodernizacji SP 5. Projekty te będą gotowe jeszcze w tym roku, a wykona je firma Studio Projektu Budowlanego FILAR Marcin Górzny z Piły za kwotę 57 810 zł. 

Dokumentacja obejmuje m.in.: 
⦁    ocieplenie zewnętrznych ścian fundamentowych i ścian piwnic z wykonaniem hydroizolacji, 
⦁    ocieplenie ścian zewnętrznych, 
⦁    ocieplenie stropodachu szkoły,
⦁    modernizację instalacji centralnego ogrzewania, 
⦁    modernizację systemów wentylacji,
⦁    wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własne obiektu,
⦁    zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach (BMS).

– W 2023 roku będziemy się starać o uzyskanie dofinansowania na wykonanie termomodernizacji. Koszty tego typu inwestycji znacząco przewyższają możliwości finansowe naszego miasta, które określa przyszłoroczny budżet. Liczymy jednak, że pojawią się możliwości i procedurę inwestycyjną  uda się rozpocząć w przyszłym roku. Dokumentacja jest niezbędna, aby móc wnioskować o środki zewnętrzne - dodaje burmistrz.     

- Planowana termomodernizacja szkoły przyniesie oszczędność energii elektrycznej i energii cieplnej. Korzyści płynące z termomodernizacji dla całej społeczności szkolnej to z pewnością zwiększenie komfortu użytkowania budynku dzięki wyciszeniu i lepszej izolacji termicznej oraz poprawa estetyki szkoły poprzez odnowienie elewacji zewnętrznej budynków - komentuje Mariusz Sadowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie. 

W tym roku w iławskiej "Piątce" zrealizowano remont sali gimnastycznej. Teraz cały obiekt przejdzie termomodernizację.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet
Artykuł załadowany: 0.2902 sekundy