REKLAMAprawnik24
REKLAMAPatrz

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Do tej pory na Warmii i Mazurach złożonych zostało prawie 119 tys. wniosków na prawie 167 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconych dotychczas świadczeń to ok. 49 mln zł.

- ZUS przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry start". Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia, a od kilku dni również przez aplikację mZUS. W pierwszych dniach funkcjonowania aplikacji wnioski o Dobry start złożyło prawie 400 osób, a aplikację pobrało ok. 18 tys. osób – informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

f

W ramach programu bez względu na dochody, rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Środki te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom do nauki.

- Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami do 24 lat - przypomina Anna Ilukiewicz.

Wniosek o świadczenie może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

- Środki z "Dobrego startu" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Cała korespondencja jest przekazywana w formie elektronicznej - dodaje rzeczniczka.

AI/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6317 sekundy