REKLAMAHullo
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2022, 09:01 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Chrońmy swoje oszczędności i dane, ponieważ oszuści nie przestają działać na szkodę innych. Bardzo wiele osób jest świadomych zagrożeń, jednak ciągle jeszcze zdarzają się przypadki, kiedy ktoś odda oszczędności, kliknie link, prześle kod BLIK oszustowi, dlatego nie przestajemy ostrzegać.

Przestępca po włamaniu się na konto wybranej osoby na portalu społecznościowym wysyła za pomocą jej komunikatora, do znajomych, informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą uiszczenia opłaty. Następnie oszuści proszą swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłacają pieniądze z bankomatu, lub robią przelew. Ma być to najszybszy i najprostszy sposób na przekazanie środków. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu. 

Tak też było w przypadku mieszkanki powiatu nowomiejskiego, która na jednym z komunikatorów dostała wiadomość z konta znajomej z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Kobieta w ten sposób straciła ponad 200 zł.


Apelujemy!

Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Skontaktujmy się telefonicznie lub osobiście ze znajomym i upewnijmy się, czy naprawdę potrzebuje on naszej pomocy. Próby wyłudzenia pieniędzy oszustów są różne – m.in. na leki, że została zagubiona torebka lub portfel, problem z aplikacją banku, brak pieniędzy na powrót do domu albo na jedzenie, czy też trudna sytuacja finansowa. Przestępcy tłumaczą, że teraz brakuje im środków, ale oddadzą je wieczorem, gdy tylko otrzymają przelew.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iławiaczek 2 5 dni temuocena: 100% 

    Taki sam przypadek był na terenie miasta Iławy.Przed oszustami zawsze może uchronić nas tylko i wyłącznie nasze myślenie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 5 dni temuocena: 67% 

    Powiat nowomiejski to naprawdę stan umysłu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4811 sekundy