ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2022, 10:30 komentarzy 8
Schronisko z noclegownią i ogrzewalnią dla osób bezdomnych ma powstać w Iławie. Ratusz zapowiada rozpoczęcie robót budowlanych już w 2023 roku.

Schronisko z noclegownią i ogrzewalnią dla osób bezdomnych ma powstać w Iławie. Ratusz zapowiada rozpoczęcie robót budowlanych już w 2023 roku. (Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W 2023 roku planujemy rozpoczęcie robót budowlanych - taką informację o planowanej inwestycji polegającej na wzniesieniu w Iławie schroniska z noclegownią dla osób bezdomnych podał portalowi www.infoilawa.pl urząd miasta.

Na wskazane przedsięwzięcie, o realizacji którego w naszym mieście mówi się już od co najmniej kilku lat, w projekcie budżetu Iławy na 2023 rok zapisano kwotę 200 tysięcy złotych.

Na co dokładniej zostaną przeznaczone te środki? O to zapytaliśmy w iławskim ratuszu.

- Środki ujęte w budżecie na 2023 r. zostały zaplanowane na rozpoczęcie robót budowlanych - podała Kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu Magdalena Szcześniak. - Obiekt ma powstać przy ul. Wojska Polskiego na działkach nr 438/2 i 271/6, obręb 9, m. Iława - dodała.

Co jeszcze wiadomo o planowanym obiekcie? Ile ma zapewnić miejsc noclegowych, ile mieć powierzchni użytkowej, kondygnacji?

- Planowany obiekt będzie budynkiem parterowym o powierzchni użytkowej ok. 500 m2, w którym przewidziano noclegownię dla 4 osób składającą się z dwóch pokoi dwuosobowych wraz z łazienkami, aneksem kuchennym, pralnią, schronisko dla 30 osób składające się z 5 pokoi o różnej liczbie osób, pralni, sanitariatów, aneksu kuchennego i jadalni oraz ogrzewalnię dla 10 osób, jedno pomieszczenie wraz z sanitariatami - podaje szczegóły Magdalena Szcześniak. 

Lokalizację noclegowni zobaczcie na załączonych poniżej mapkach. Dzisiaj w naszym mieście nie funkcjonuje ani jeden taki obiekt, a o potrzebie wypełnienia tej luki mówi się od wielu lat.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Budowę schroniska dla osób bezdomnych zaplanowano przy ulicy Wojska Polskiego, między tą ulicą a skrajem osiedla przy ulicy Boczno-Górnej w Iławie.

REKLAMAgeodeta
Swojak

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Janeczka 8 ponad rok temuocena: 71% 

  Co to jest 4 miejsca...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytacz 7 ponad rok temuocena: 75% 

  Czytaj ze zrozumieniem i do końca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kto wymyśla? 6 ponad rok temuocena: 94% 

  Nie lepiej na Kolejowej? Skoro buduje się osiedle z kontenerów to jeden czy dwa więcej nie zrobi różnicy a tak napstrzone bez ładu i składu..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to szyderczy żart? 5 ponad rok temuocena: 42% 

  Czyli wprost przed cuchnącą ziemniaczanką. Ciekawe jak by się tam spało w oparach smrodu? Problem tylko w tym, że nikt nie będzie chciał się nawet zbliżyć do tego zadżumionego miejsca. Czyli bezdomni znów się będą tułali po przeróżnych dziurach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do przeróżnego 4 ponad rok temuocena: 57% 

  przeróżny i szyderczy zaproponuj lepszą dziurę nie zadżumioną , bez oparów smrodu . a do swojego mieszkania nikogo nie przygarniesz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 ponad rok temuocena: 62% 

  Nie przywiązujcie się do tego newsa. To tylko plany, jak wiele innych pustych frazesów. Co już obiecano, a niezrealizowano trudno zliczyć. Kopaczewski to mistrz populizmu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ll0 2 ponad rok temuocena: 73% 

  Wybieg dla psów dostał bardziej centralną lokalizację...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Co proponujesz? apartamenty z widokiem na morze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6372 sekundy