REKLAMAOrange
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2022, 11:28 komentarzy 4
Brutalna napaść na kobietę w Nowym Mieście Lubawskim! Jeden z napastników przewrócił jadącą rowerzystkę, aby wyrwać jej torebkę.

Brutalna napaść na kobietę w Nowym Mieście Lubawskim! Jeden z napastników przewrócił jadącą rowerzystkę, aby wyrwać jej torebkę. (Fot. kadr z nagrania.)

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zuchwałej kradzieży, której dopuścili się na mieszkance powiatu. Dzięki zebranym przez policjantów dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji sędziego, jeden z nich został aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Wobec drugiego prokurator zastosował policyjny dozór. Zakazał mu też kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (13.11.2022r.) tuż przed godziną 7:00 rano. Nowomiejscy policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie o kradzieży torebki z zawartością dowodu osobistego, pieniędzy i telefonu komórkowego, która miała miejsce na ulicy Szkolnej w Nowym Mieście Lubawskim.


Z ustaleń policjantów wynika, że tego dnia rano na kobietę jadącą rowerem do kościoła napadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich w pewnym momencie podbiegł od tyłu i zaatakował ją, łapiąc za torebkę, którą miała przewieszoną przez kierownicę. Przez to pokrzywdzona upadła i doznała obrażeń ciała. Wymagała niezwłocznego udzielenia pomocy medycznej. 


Nowomiejscy policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili sprawców tej zuchwałej kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego w wieku 19 i 22 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani zaledwie dwa dni po zdarzeniu.

Wobec 22-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Oprócz zarzutu kradzieży zuchwałej mężczyzna usłyszał także zarzuty znieważenia policjantów, kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

Wobec 19-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także powstrzymywać się od nadużywania alkoholu.


Kodeks karny za kradzież szczególnie zuchwałą przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Bartek mucka 4 4 dni temuocena: 67% 

  Łep takim uciąć.co za gnoje.babcia z koperta jechała do księdza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 3 4 dni temuocena: 100% 

  Przyjdzie czas że i Ty będziesz dawał albo wjedziesz na świni do piekła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 2 5 dni temuocena: 21% 

  niezbędne są dotkliwe kary, ale już niedługo bowiem przydą do rządów Narodowcy PIS się konczczy jest mięki i niewydolny w rządach. czas na rzprawienie się przestępczością przestępca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bb7 1 5 dni temuocena: 100% 

  naucz się pisać najpierw, a potem doradzaj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6145 sekundy