REKLAMAincome2
REKLAMAsuknie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2022, 12:51 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Na około 40 tysięcy złotych została oszukana firma z powiatu iławskiego. Przedsiębiorstwo to złożyło duże zamówienie na pellet i w całości opłaciło je z góry. Niestety - zamówiony i opłacony opał nigdy nie dotarł.

"Na wnuczka", "na policjanta", "na pracownika opieki społecznej", a teraz także "na opał" próbują naciągać nas oszuści. Niebagatelną kwotę straciła lokalna firma, oszukana na ostatni z wymienionych sposobów.

Przestępcy tym razem wykorzystali trwający sezon grzewczy i potrzebę zaopatrzenia się w opał.

- W poniedziałek (21.11.2022 r.) do Komendy Powiatowej Policji w Iławie zgłosił się pokrzywdzony, który padł ofiarą oszustów. Z relacji mężczyzny wynikało, że - przeglądając strony internetowe - zauważył ofertę sprzedaży pelletu. Pokrzywdzony sprawdził wiarygodność podmiotu gospodarczego m.in. w bazie firm. Następnie postanowił zamówić 24 tony pelletu - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Niestety, po zaakceptowaniu transakcji i przelaniu środków na konto dostawcy, mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru. Kiedy próbował skontaktować się ze sprzedawcą, ten wciąż zmieniał termin transportu, albo w ogóle nie odpowiadał na korespondencję. Wówczas mężczyzna zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszusta. Jego straty opiewają na niemal 40 tysięcy złotych. 


Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania podczas internetowych zakupów. Najbezpieczniej będzie umówić się na uregulowanie płatności dopiero w momencie dostawy zamówionego towaru.


Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet
REKLAMAJysk

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Fuck offf 1 ponad rok temu

    Bardzo dobrze złapiesz frajera to go duś jak się zesra to go puść kto normalny płaci za cokolwiek przed ujrzeniem towaru bardzo dobrze więcej takich idiotów właśnie na takich baranach dorabiają się te tluste świnie co później dupska z auta nie mogą wyciagnac

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7723 sekundy