REKLAMAZDZ
REKLAMAPellet

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Na około 40 tysięcy złotych została oszukana firma z powiatu iławskiego. Przedsiębiorstwo to złożyło duże zamówienie na pellet i w całości opłaciło je z góry. Niestety - zamówiony i opłacony opał nigdy nie dotarł.

"Na wnuczka", "na policjanta", "na pracownika opieki społecznej", a teraz także "na opał" próbują naciągać nas oszuści. Niebagatelną kwotę straciła lokalna firma, oszukana na ostatni z wymienionych sposobów.

Przestępcy tym razem wykorzystali trwający sezon grzewczy i potrzebę zaopatrzenia się w opał.

- W poniedziałek (21.11.2022 r.) do Komendy Powiatowej Policji w Iławie zgłosił się pokrzywdzony, który padł ofiarą oszustów. Z relacji mężczyzny wynikało, że - przeglądając strony internetowe - zauważył ofertę sprzedaży pelletu. Pokrzywdzony sprawdził wiarygodność podmiotu gospodarczego m.in. w bazie firm. Następnie postanowił zamówić 24 tony pelletu - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Niestety, po zaakceptowaniu transakcji i przelaniu środków na konto dostawcy, mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru. Kiedy próbował skontaktować się ze sprzedawcą, ten wciąż zmieniał termin transportu, albo w ogóle nie odpowiadał na korespondencję. Wówczas mężczyzna zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszusta. Jego straty opiewają na niemal 40 tysięcy złotych. 


Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania podczas internetowych zakupów. Najbezpieczniej będzie umówić się na uregulowanie płatności dopiero w momencie dostawy zamówionego towaru.


Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4417 sekundy