REKLAMAOrange
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2022, 11:26 komentarzy 12
Czesław Wasiłowski i jego wystawa

Czesław Wasiłowski i jego wystawa "Iława dawniej" dostępna w holu Kinoteatru "Pasja" w Iławie. (Fot. Info Iława.)

Wielu z tych budynków już w ogóle nie ma na mapie naszego miasta. Inne zmieniły się niemal nie do poznania. 

W holu Kinoteatru "Pasja" można oglądać wystawę zdjęć "Iława dawniej" autorstwa wielokrotnie nagradzanego fotografa z naszego miasta, Czesława Wasiłowskiego.

Lubicie wracać wspomnieniami do Iławy sprzed kilkudziesięciu lat? Jeśli przeszłość budzi w Was sentyment, to koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć iławianina Czesława Wasiłowskiego. Po kilkudziesięciu latach i zmianach, jakie w tym czasie dokonały się w Iławie, kolejnych rozbiórkach i przebudowach, fotografie te nabrały dokumentalnej, archiwalnej wartości. 


Którego z widocznych na zdjęciach budynków najbardziej Wam żal? Czy poznajecie wszystkie obiekty, potraficie wskazać ich lokalizację? Dajcie znać w komentarzach!


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Czesław Wasiłowski.

"Iława dawniej" autorstwa Czesława Wasiłowskiego. Wiele z tych budynków zupełnie zniknęło z mapy miasta, inne zmieniły się nie do poznania.

Ilość zdjęć 24

REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~arletacz23 12 ponad rok temuocena: 33% 

  Najbardziej mi zal CZAPLI Marago Dom rzemiosla NenufaruTakie danxingi to tylko w czapli!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stara 11 ponad rok temuocena: 56% 

  Ulica Skłodowskiej nie do poznania, natomiast długi barak bardzo podobny do tego na którego miejscu jest obecnie Budowlanka..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bertold 10 ponad rok temuocena: 95% 

  przydałyby się opisy, bo nie wszystko kojarzę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czar dawnych...do Bojara 9 ponad rok temuocena: 57% 

  Czyli nad Iławką, ale na zapleczu dzisiejszego Powiatowego Zarządu Dróg (czyli dawnej Biblioteki Pedagogicznej), w pobliżu tamtejszych garaży?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 8 ponad rok temuocena: 54% 

  Zdjęcie nr 5 to zabudowania POSTiW-u , Powiatowego Ośrodka Sportu, Turystyki i Wypoczynku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czar dawnych lat...cd. 7 ponad rok temuocena: 55% 

  14 - dawna kotłownia osiedlowa na ul Skłodowskiej, obecnie Osiedlowy Dom Kultury, w głębi ulicy nieistniejący budynek, w którym mieściła się poczta i chyba magiel, 15 - czołg przed budynkiem starostwa. 16 - nieboszczyk Zajazd koło McDonalda, 17 - to dawna stajnia(?), a obecnie oczywiście Kaper, 18 - wiadomo, dawny spichlerz na ul. Sobieskiego, 19 - knajpa Hotelowa na ul. Niepodległości, miejsce spotkań przy licznych kieliszkach miejscowej tzw. elity, 20 - restauracja Czapla przy ul. Konstytucji, na miejscu obecnego hotelu Port 110...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czar dawnych lat... 6 ponad rok temuocena: 52% 

  Dziękuję panu Wasiłowskiemu za ciekawą i nostalgiczną wystawę znakomitych zdjęć... Postaram się część obiektów zlokalizować. Nie wszystkie, ponieważ niektóre są do dziś powszechnie znane. Za ewentualne pomyłki przepraszam. A więc - zdjęcie nr 1 - budynek mieszkalny za mostem na Iławce na ul. Dąbrowskiego, mieszkał tam krawiec pan Lewandowski, 2 - budynek obecnej biblioteki na ul. Jagiellończyka, 3 - tu mam problem, nie pamiętam, ale czy nie jest to wieża treningowa dla strażaków na ul. Wyszyńskiego? 4 - hangary na żaglówki na Małym Jezioraku, 5 - hangary na Iławce koło mostu? 6 - oczywiście Dom Rzemiosła na ul. Konstytucji, obecnie jest tam wznoszony nowy budynek, 7 - rozbierane drewniane magazyny na miejscu obecnej hali sportowej koło amfiteatru (wcześniej chyba uprzejmie się spaliły...), 8 - kawiarnia (właściwie melina) na ul. Niepodległości, 10 i 13 - Miejski Dom Kultury na ul. Kościuszki, miejsce dzisiejszej szkoły muzycznej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwona 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Zdjęcia super a to z krową bezcenne i oddające ducha tamtych czasów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 ponad rok temuocena: 10% 

  Mikołaj wydaje mi się że o ciebie już dawno powinien ktoś się zatroszczyć . Powinieneś wypocząć np w Tworkach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jj8 3 ponad rok temuocena: 40% 

  zdjęcie z krówką najlepsze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nnf6 2 ponad rok temuocena: 12% 

  szkoda , że możesz pisać komentarze Mykoła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikołaj 1 ponad rok temuocena: 61% 

  Iwona ty z wioski o krowy się troszczysz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMADom seniora
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6315 sekundy