REKLAMAOrange
REKLAMAPatrz
Odzyskane przedmioty pochodzące z włamania.

Odzyskane przedmioty pochodzące z włamania. (Fot. KPP w Iławie.)

To mieszkaniec Iławy w wieku 25 lat stoi za serią włamań i kradzieży, do jakiej w ostatnim czasie doszło na terenie iławskich ogrodów działkowych. Mundurowi udowodnili mu dokonanie 5 takich przestępstw; część ze skradzionych działkowcom przedmiotów udało się odzyskać.

O serii włamań i kradzieży, jakie zostały odnotowane na terenie jednego z iławskich ROD-ów, pisaliśmy na infoilawa.pl na początku tamtego tygodnia. Do iławskiej policji pierwsze ze zgłoszeń dotarło w sobotę, 12 listopada.

Mundurowi po oględzinach na miejscu zdarzenia stwierdzili, że włamywacz pokonał zabezpieczenia i wszedł do altanki, skąd zabrał elektronarzędzia. Jak ustalili, stoi za tym 25-letni mieszkaniec naszego miasta. Takich włamań i kradzieży w jego wykonaniu było więcej - wynika z przeprowadzonego postępowania. 

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Iławy łącznie 5 zarzutów - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Bo - jak się okazało podczas dalszych czynności - mężczyzna włamywał się do altanek na terenie dwóch lokalnych ROD-ów - dodaje. 

Część łupów 25-latka trafiło już do lombardów, ale niektóre z przedmiotów udało się odzyskać. 


Teraz włamywacz odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.


Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9662 sekundy