REKLAMAUM Iława
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2022, 08:52 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Jak to możliwe, że nie wystawiałam żadnego ogłoszenia i w ogóle nie posiadam apartamentu w Zakopanem, a piszą do mnie potencjalni klienci zainteresowani najmem? - dziwiła się mieszkanka powiatu iławskiego. Ta sytuacja - słusznie - wzbudziła podejrzenia kobiety, która nie pozwoliła na to, aby wykorzystywać jej konto do naciągania turystów i zgłosiła sprawę policji.

Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto w portalu aukcyjnym. Najprawdopodobniej było to motywowane chęcią naciągnięcia użytkowników platformy na wpłatę zaliczki za najem - nieistniejącej - kwatery.

Niecodzienna sytuacja spotkała mieszkankę powiatu iławskiego.

- Kobieta ta, kiedy zaczęła dostawać zapytania dotyczące ogłoszenia, którego nigdy nie publikowała, natychmiast sprawdziła swoje konto na jednym z portali aukcyjnych - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i wystawił fałszywe ogłoszenie dotyczące wynajmu apartamentu w Zakopanem. 

Kobieta wykazała się rozsądkiem i czujnością.

- Od razu pozmieniała hasła, a następnie o wszystkim poinformowała policjantów - mówi przedstawicielka iławskiej komendy policji.

O taką ostrożność mundurowi apelują do wszystkich użytkowników sieci. Wkraczamy już w okres przedświąteczny, gdy wiele osób wpada w szał zakupów, także tych internetowych. Kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania i wybieranie opcji płatności za pobraniem albo korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych dostawców pomogą nam uniknąć rozczarowania.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~a ja też mam łazienkę . 2 ponad rok temuocena: 100% 

    W BathGO Iława mają Twoją wymarzoną łazienkę - z obsługą """ chciałem zapytać o obsługę . ale nie ma możliwości wstawiania komentarzy .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~hh6 1 ponad rok temuocena: 86% 

    Nie ma chętnych na Andrzejki do kurskiego? A przecież drogę zrobili...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.837 sekundy