REKLAMACatering
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2022, 12:16 komentarzy 2

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Do końca października 2022 roku - tylko na terenie powiatu iławskiego - policjanci zatrzymali 284 osoby, które wsiadły za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. W eliminowaniu z naszych dróg takich kierujących "na podwójnym gazie" nieraz pomagają mundurowym świadkowie. 

Tak właśnie stało się wczoraj - w środę, 23 listopada.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli po tym, jak odebrali zgłoszenie o tym, że prawdopodobnie wsiadł za kółko pijany.

- Przypuszczenia świadka okazały się słuszne - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek kierował samochodem, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Natomiast w Suszu funkcjonariusze  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, gdyż miał on niesprawne oświetlenie od tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zdarzyło mu się wcześniej kierować autem pod wpływem narkotyków i bez uprawnień.


Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. "podwójnym gazie". W 2022 roku, do końca października, na terenie powiatu iławskiego zatrzymano 284 takie osoby. W analogicznym okresie rok wcześniej były natomiast 303 takie interwencje.


Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~sa1 2 2 dni temuocena: 80% 

    wlaśnie, kto im sprzedał tą niebezpieczną substancję?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~hf73 1 2 dni temuocena: 71% 

    Gdzie oni wszyscy kupili alkohol? I o której godzinie?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4466 sekundy