REKLAMAOrange
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2022, 11:39 komentarzy 6
Tak wygląda Grób Dzieci Utraconych w Bydgoszczy; zdjęcie ma charakter poglądowy.

Tak wygląda Grób Dzieci Utraconych w Bydgoszczy; zdjęcie ma charakter poglądowy. (Fot. Diecezja Bydgoska.)

Trzydziesty dzień grudnia tego roku to termin, w jakim ma zostać ukończona budowa grobu dziecka utraconego w Iławie. Takie szczególne groby powstają, aby godnie upamiętnić dzieci, które przyszły na świat martwe lub zmarły w łonie matki.

O postulacie budowy w Iławie grobu-pomnika dziecka utraconego na infoilawa.pl pisaliśmy po raz pierwszy w połowie 2018 roku.

O to, aby "aby na iławskim cmentarzu znalazło się miejsce oraz grób-pomnik dziecka utraconego, tj. zmarłego przed narodzeniem" apelowało wówczas Iławskie Duszpasterstwo Rodzin.

- Dzieci te zasługują na godny pogrzeb i są do tego podstawy prawne. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia rodzice dzieci martwo urodzonych i tych, które zmarły w łonach matek, bez względu na to, jak długo trwała ciąża, mają prawo, by je godnie pochować - pisali wówczas zaangażowani w działalność Duszpasterstwa Barbara i Andrzej Chołaszczyńscy z Iławy.

Końcówka roku 2022 to czas realizacji przez iławski samorząd tego postulatu. Jak poinformował Wydział Planowania, Inwestycji i Monitoringu Urzędu Miasta w Iławie, taki grób powstanie na cmentarzu przy ul. Piaskowej w Iławie. Przed kilkoma dniami, dokładnie 22 listopada, ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Wzniesieniem na iławskiej nekropolii tego szczególnego grobu zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Rafała Grosza z Iławy; koszt wyniesie niespełna 15 tysięcy złotych. Budowa iławskiego Grobu Dziecka Utraconego ma zakończyć się do 30 grudnia bieżącego roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~i89 6 wczoraj 10:36ocena: 50% 

  Talibowie w akcji, dobrze że na Piaskowej, daleka od miasta. Za pokolenie już nie będzie problemu, jak komuchy odejdą w zapomnienie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JPIII 5 2 dni temuocena: 60% 

  łłłłłłoooooooooooooooooo matko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój Nick 4 2 dni temuocena: 28% 

  ...lub zostały w nich zabite w ramach nowej eugeniki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 3 2 dni temuocena: 72% 

  Wybory blisko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~098 2 wczoraj 10:56ocena: 100% 

  zima już jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~xyz 1 2 dni temuocena: 56% 

  A nie zima?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4382 sekundy