REKLAMApluszak
REKLAMAikea

Po odebraniu prawa jazdy, młodzi kierowcy najczęściej rozpoczynają poszukiwania wymarzonego, pierwszego samochodu. Jaki jednak model będzie najlepszy? Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, poszukując auta dla świeżo upieczonych kierowców.

Samochód dla młodego kierowcy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając samochód dla początkującego kierowcy, warto zdecydować się na zakup modelu używanego. Jak podają statystyki, młodzi i jeszcze niedoświadczeni kierowcy są sprawcami bardzo dużego odsetka kolizji drogowych. Nie ma więc sensu inwestować w auto prosto z salonu, którego cena może być zaporowa dla portfela młodego człowieka. Do szlifowania swoich umiejętności za kierownicą bardzo dobrze sprawdzą się pojazdy z drugiej ręki, których po prostu, w razie wielu usterek, nie będzie nam żal.

Po drugie, wybrany pojazd powinien być sprawny. Warto również znać jego historię, dlatego wcześniej dobrze sprawdzić jego numer VIN. Wówczas będziemy mieć jasny obraz stanu technicznego auta. Ponadto istotne jest to, by samochód był oszczędny. Mowa tutaj zarówno o niskich kosztach utrzymania, naprawach, jak i o generowaniu niskiego zużycia paliwa. Co więcej, zdecydowanie lepiej rozpocząć swoją przygodę z jazdą mniejszym samochodem, którym o wiele łatwiej będzie można nauczyć się wykonywać różnego rodzaju manewry.

Modele samochodów dla młodych kierowców

Jakie modele samochodów są niezawodne, tanie w utrzymaniu, a ich gabaryty są odpowiednie dla młodych kierowców? Przygotowaliśmy listę kilku modeli, na które warto zwrócić uwagę, poszukując auta dla początkującego mistrza kierownicy.

1. Toyota Yaris

Toyota Yaris, niezależnie od generacji, może poszczycić się dużą popularnością. Z racji tego, części zamienne do tego modelu są tanie, a koszt napraw jest stosunkowo niski. Model ten jest ponadto dobrze znany młodym kierowcom ze szkół jazdy. Toyota Yaris jest do tego oszczędnym pojazdem, o niewielkich, aczkolwiek praktycznych gabarytach.

2. Fiat 500

Fiat 500 to maluch z przestronnym wnętrzem, który jest pogromcą miejskich ulic. Bardzo często wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, którzy chcą mieć pewność udanych manewrów w miejskich, dość ciężkich i stresujących dla młodych kierowców realiach. Na korzyść tego modelu przemawia również niska awaryjność, a także prosta obsługa, z którą poradzi sobie każdy.

3. Ford Fiesta

Ford Fiesta to auto, które odznacza się przede wszystkim znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Za całkiem  niską cenę, otrzymujemy samochód bardzo bezpieczny, ze znakomitym układem hamulcowym i kierowniczym. Pojazd świetnie trzyma się drogi, dzięki czemu wykonywanie manewrów jest bezpieczne. Ponadto Ford Fiesta proponuje wygodne i dobrze przemyślane wnętrze, a także nowoczesny design nadwozia.

4. Opel Corsa

Każda generacja Opla Corsy cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku. Samochód ten staje się również częstym wyborem młodych kierowców. Nic w tym dziwnego, ponieważ za bardzo dobrą cenę zyskujemy kompaktowy pojazd, który jest tani w utrzymaniu, oszczędny, niezawodny oraz niezwykle komfortowy, zarówno pod względem właściwości jezdnych, jak i wygody w kabinie pasażerskiej.

5. Mazda 2

Mazda 2 to samochód, który tak, jak poprzednie modele charakteryzuje się niską awaryjnością, niezawodnością, a także solidnymi elementami mechanicznymi, jak i elektrycznymi. Do tego Mazda 2 spala niewiele paliwa, oczywiście w przypadku zwykłej, ekonomicznej jazdy. Samochód ten jest gratką dla młodych kierowców, którzy od początku swojej przygody z jazdą, zasiąść za kierownicą auta stylowego. Design Mazdy przyciąga spojrzenia. Nadwozie przypomina bardziej sportowe samochody niż zwykłe, miejsce kompakty.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMAskup złomu
Artykuł załadowany: 0.4856 sekundy