REKLAMAneo3
REKLAMApluszak

(Fot. UM w Iławie.)

23 listopada 2022 r. burmistrz Dawid Kopaczewski podpisał umowę na wykonanie instalacji automatycznego nawadniania boiska na stadionie miejskim na ul. Sienkiewicza. System w znacznym stopniu usprawni proces pielęgnacji murawy, pozwoli zaoszczędzić i będzie zdecydowanie bardziej ekologiczny od dotychczas stosowanych do tego celu ciągników spalinowych. Nawodnienie to początek planowanej modernizacji całego obiektu.

- Cieszę się bardzo z faktu podpisania umowy. Inwestycja ta jest pierwszą od wielu lat realizowaną na stadionie miejskim. Pozwoli ona nam jeszcze lepiej pielęgnować płytę boiska głównego. Mam nadzieję, że będzie kołem zamachowym do realizacji kolejnych etapów gruntownej modernizacji iławskiego stadionu - mówi Wojciech Żmudziński - dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, który zarządza obiektem. 

f

- Stadion, który od lat służy drużynom seniorów i juniorów, a także okolicznościowym turniejom dzieci i młodzieży na szczeblu lokalnym i wojewódzkim, nawadniany jest w sposób amatorski. Wykorzystywany jest prosty, stary sprzęt ogrodniczy - tj. ciągnik spalinowy, który nie jest ani efektywny, ani ekologiczny. Z uwagi na wysokie koszty instalacji nowoczesnego systemu szukaliśmy możliwości dofinansowania i złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, tj. 36 tys. zł dofinansowania, co pozwoliło podpisać umowę z wykonawcą - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski. 

Planowany do wdrożenia system opiera się na 13 zraszaczach rotacyjnych dalekiego zasięgu z wbudowanym elektrozaworem. Źródłem zasilania systemu nawadniającego będzie woda doprowadzona z sieci wodociągowej z wykorzystaniem pompy podnoszącej ciśnienie. Roboty będą polegały na umiejscowieniu całego systemu nawadniania w ramach murawy głównego boiska stadionu miejskiego w Iławie. Całość wyposażona będzie w system sterowania i automatycznej regulacji.

Roboty w ciągu miesiąca wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Budownictwa "BUDOKAR" Bogdan Karpiesiuk z Ornety. Wartość umowy to 170 tys. zł. 


Zadanie realizowane jest w ramach przyznanej pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Małe Granty na infrastrukturę sportową w województwie Warmińsko-Mazurskim w 2022 r."


Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAskup złomu
Artykuł załadowany: 0.568 sekundy