REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2022, 09:11 komentarzy 1

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Wiadomość e-mail od "Policji Krajowej" (taka instytucja nie istnieje), wysłaną najprawdopodobniej przez oszustów, udostępniła nam Czytelniczka, chcąc ostrzec innych przed kolejnym takim internetowym zagrożeniem.

Tym razem przestępcy usiłują skłonić adresata wiadomości do pobrania podejrzanego załącznika, twierdząc, iż jest to wezwanie na przesłuchanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. 

- Zostałeś poinformowany, że jesteś przesłuchiwany, ponieważ istnieje co najmniej jedna uzasadniona podstawa do podejrzeń, że popełniłeś przestępstwo - piszą oszuści. - Więcej szczegółów w załączonej skardze. PS: To nie jest błąd. 

Taki przekaz może zaalarmować, stąd pokusa natychmiastowego otwarcia załącznika i poznania szczegółów. Lepiej jednak tego nie robić.

- Chciałam ostrzec przed nowym mailem od cyberprzestępców. Tym razem podszywają się pod Policję Krajową... W załączniku może być wirus lub program wykradający nasze dane - ostrzega Czytelniczka, do której dotarła podejrzana wiadomość.

W e-mailu znajduje się też rzekomy policyjny adres e-mail. Być może "Policja Krajowa" używa - jak podano - poczty Gmail, ale prawdziwa Polska Policja - z pewnością nie. Faktyczne końcówki policyjnych adresów e-mail wyglądają następująco: 

  • @policja.gov.pl,
  • @ilawa.ol.policja.gov.pl.

f

Przy tym warto wiedzieć, że funkcjonariusze nie wzywają na przesłuchania drogą e-mailową.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. nadesłane.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Wiktor 1 ponad rok temuocena: 100% 

    jakie to słodkie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4044 sekundy