REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2022, 12:46 komentarzy 9

(Zdjęcia: GDDKiA Oddział w Olsztynie.)

Druga połowa grudnia - to przybliżony termin oficjalnego przecięcia wstęgi i jednocześnie oddania do użytku obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego wybudowanej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Olsztynie w ciągu drogi krajowej numer 15.

Obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego zostanie otwarta w drugiej połowie grudnia.

Ilość zdjęć 6

Roboty dobiegły końca; obecnie załatwiane są ostatnie formalności.

- Czekamy jeszcze na pozwolenie na użytkowanie drogi - mówi Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA. - Mogę potwierdzić, że oficjalne otwarcie drogi zaplanowaliśmy wstępnie na drugą połowę grudnia - dodaje.

Szczegóły organizacyjne uroczystości przecięcia wstęgi inwestycji zostaną jeszcze potwierdzone. Tymczasem zobaczcie, jak prezentuje się nowa droga na lotniczym nagraniu. 


W ramach inwestycji pod nazwą "Budowa obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15" wybudowano nową drogę o długości około 18 km. Obwodnica omija Nowe Miasto Lubawskie od wschodu, a z "piętnastką" w jej starym przebiegu skomunikowana jest w okolicy miejscowości Kaczek i Wielki Głęboczek. Całkowita wartość projektu opiewa na niemal 392 mln zł.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: GDDKiA Oddział w Olsztynie.
Wideo: YouTube/Axis Geodezja.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAprofi

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Qba 9 3 miesiące temu

  Obwodnica jak najbardziej potrzebna szczególnie jeśli chodzi o ominięcie NML ale pomyśł z odzieleniem przeciwnych pasów zasiekami w postaci liny zasługuje na nobla w dziedzinie idiotyzmu budowniczych dróg. Co miał w głowie ten inżynier który to wymyślił? Pacan do kwadratu!!! Przecież tam nie ma możliwości ominięcia zepsutego pojazdu,kolizji czy czegokolwiek. W razie wypadku straż będzie jechać 3 km na wstecznym. Chociaż myśląca straż ma sprzęt na wyposażeniu żeby rozprawić się z tym wymysłem idioty!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdziwiony 8 3 miesiące temu

  Czy firmy autobusowe z Iławy mogłyby poprawić komunikację autobusową z i do sąsiednich gmin i powiatów? Szczególnie rano po 4 kursy w kierunku Iławy (aby w Iławie były np. o 5.30, 6.30 i 7.30 i 9.30, a po południu w drugą stronę 4 kursy (odjazd np. 14.30, 15.30, 16.30 i 18.30). Tak aby pracownicy mogli dojeżdżać do pracy, młodzież do szkół średnich, chorzy do lekarza (przychodni lub szpitala), zainteresowani na różne wydarzenia kulturalne itd. Iława też by na tym skorzystała. Aby nie było potrzeby mieć w każdej rodzinie po 3 samochody lub więcej. Bo im więcej dróg się buduje, tym ludzie kupują więcej samochodów, a drogi ciągle są pełne. Może dla dobra środowiska dałoby się to zrobić inaczej? W większych miastach już dawno się zachęca, aby kto tylko ma możliwość, niech zostawi swój samochód i do centrum miasta przyjedzie komunikacją publiczną - komunalną lub prywatną. Ale władze miasta (powiatu) powinny to pomóc zorganizować, skoordynować. NML, Lubawa itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdziwiony 7 3 miesiące temu

  Codziennie w Iławie tuż przed, oraz po godz 14 i 15 są ogromne korki. Dużo ludzi w jednej chwili chce się wydostać z pracy i jechać do domu. Gdyby to firmy między sobą uzgodniły, aby godziny pracy były przesunięte o 5, 10 lub 15 minut. Np. niektóre od 6.15 do 14.15 a inni od 5.50 do 13.50 ? Te same 8 godzin

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosc 6 3 miesiące temu

  Taa. W okolicy miejscowości Kaczek. A czy nie prawie w miejscowości Bratian?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Saul 5 3 miesiące temuocena: 50% 

  A Iława to wioska więc nie potrzebuje dróg o wyższej klasie niż DW

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~feta będzie? 4 3 miesiące temuocena: 67% 

  Ciekawe czy jak zawsze ten kawałek nieśpiesznie i ze znacznym poślizgiem tworzonej asfaltówki otrzyma za patronów wielkiego prezydenta 1000-lecia Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę i czy na pokropienie stosownie wypasionej tablicy pamiątkowej przyleci sam jego luminescencja Jędraszewski? Bierze za to tradycyjnie tylko co łaska, ale nie mniej niż 100 tys. zł...A skoro tak to i obowiązkowo zjawi się i ober-prezes Zbawiciel Polski. I znów nawtyka tym wstrętnym Niemcom i oczywiście Tuskowi. Może także tradycyjnie dostanie się Zosiom co chcą zostać Zdzisiem (lub odwrotnie), no i obowiązkowo nowemu celowi - czyli łapczywym lekarzom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 3 miesiące temuocena: 11% 

  Tu się trupy posypio - przecież tu się niektorzy pościgają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiracyOEM 2 2 miesiące temu

  Trup się gęsto wyściele.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ccc 1 3 miesiące temuocena: 44% 

  A iława

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5882 sekundy