REKLAMAPatrz
REKLAMASadek

(Fot. materiały prasowe.)

Sezon grzewczy rozpoczęty, a wielu użytkowników kotłów gazowych dopiero przypomina sobie o konieczności dokonania przeglądu i konserwacji lub wymiany kotła c.o. Jeśli jesteś posiadaczem kotła gazowego ELGAZ, hitu lat 90-tych, to dokonałeś dobrego wyboru. Jednak nawet te urządzenia czasem potrzebują pomocy autoryzowanego serwisu.

Konstrukcyjnie żywotność kotłów gazowych typu ELGAZ obliczono na minimum 50 lat, ale jakość materiałów, z których były produkowane w latach 90-tych i proces produkcji pozwalają przypuszczać, że będą służyć zdecydowanie dłużej. Co bardzo ważne, ich konstrukcja pozwala na bezawaryjną pracę przy braku energii elektrycznej oraz wahaniach ciśnienia gazu, czego trudno oczekiwać od obecnie dostępnych na rynku urządzeń. Dlatego kotły gazowe typu ELGAZ sprawdzają się doskonale nawet po 25 latach. Ich prosta konstrukcja i niezawodność gwarantują bezawaryjną pracę, jednak pod warunkiem dokonywania okresowych przeglądów i konserwacji. Gdzie szukać pomocy? Najlepiej zwrócić się do autoryzowanego serwisu.

- Wszystkich użytkowników kotłów gazowych typu ELGAZ informujemy, że każdy typ kotła, nawet taki, który ma ponad 25 lat, można naprawić, wyczyścić, zakonserwować, a na wymienione części uzyskać kolejną gwarancję na 10 lat bezawaryjnej pracy. Nie trzeba wówczas ponosić dodatkowych kosztów związanych z wymianą istniejącej instalacji c.o. i zakupu nowego kotła, co jest ekonomicznie nieuzasadnione - deklarują przedstawiciele autoryzowanego serwisu ELGAZ.

Wielu użytkowników kotłów gazowych typu ELGAZ nie zaglądało do swoich urządzeń przez wiele lat. Przypominają sobie o nich dopiero, gdy dochodzi do jakiejś awarii lub wybuchowego zapalania się. Właśnie tzw. zapalanie się wybuchowo jest pierwszą oznaką, że piec był nieprawidłowo konserwowany i uległy zużyciu niektóre podzespoły. Wówczas dopiero rozpoczyna się szukanie serwisanta, który mógłby naprawić kocioł. Niestety, za pomocą nieoryginalnych części. 

- Zdarza się, że tzw. fachowiec wykorzystuje termoelement powszechnie stosowany w kuchenkach gazowych, który po zastosowaniu redukcji montuje do kotła gazowego typu ELGAZ. Niestety, czas jego działania jest krótki. Do tego użycie takiej części może doprowadzić do uszkodzenia innych elementów układu automatyki, co może spowodować poważną awarię - wyjaśniają eksperci autoryzowanego serwisu ELGAZ. - Należy ostrzec użytkowników kotłów typu ELGAZ, jak i innych kotłów produkowanych na licencji ELGAZ lub o podobnej konstrukcji (REgaz, Cegaz, Kadam, Atest Gaz, Ster Gaz i inne), że naprawy takich kotłów mogą być dokonywane tylko przy użyciu oryginalnych części. Wiele dostępnych w Internecie części nie nadaje się do urządzeń z poprzedniej dekady pomimo, że sprzedawcy zapewniają o ich przydatności. Należy również zaznaczyć, że nie każdy gazownik wie, jak zabrać się do naprawy kotła. Jako autoryzowany serwis kotłów gazowych typu ELGAZ wiele razy zgłaszali się do nas użytkownicy z usterkami mechanicznymi spowodowanymi nieprawidłowymi naprawami - dodają eksperci serwisu ELGAZ.

Na terenie całej Polski kotły typu ELGAZ służą wielu użytkownikom od lat. W tym czasie na rynku pojawiło się dużo nowych urządzeń. Ich sprzedawcy namawiają do wymiany kotłów na nowoczesne, ich zdaniem bardziej ekonomiczne. Niestety, nie dodają, że wymiana samego kotła nie wystarczy, że będzie trzeba wymienić całą instalację grzewczą, aby nowe urządzenie było naprawdę ekonomiczne i trwałe. Czy potrzebne są takie wydatki? Niewielu użytkowników kotłów gazowych typu ELGAZ wie o tym, że niedużym kosztem można obniżyć opłaty za ogrzewanie, dokonując małej modernizacji istniejącej instalacji centralnego ogrzewania i wymiany zużytych elementów w kotle gazowym typu ELGAZ, jak i dzięki dokonaniu pełnej konserwacji oraz czyszczeniu zgodnie z dokumentacją techniczną. Przeprowadzenie tych prostych czynności przez autoryzowany serwis pozwala zmniejszyć zużycie gazu oraz wydłużyć żywotność kotła gazowego typu ELGAZ o kolejne 25 lat. 

- Wielu użytkowników eksploatuje te urządzenia ponad 20 lat bez żadnej naprawy, konserwacji i ulega sugestiom wymiany na nowy kocioł, który ma 5 lat gwarancji, a po 6 trzeba go zwykle wymienić na kolejny. Ciekawe, jakby jeździło się samochodem, w którym przez 20 lat nie wymienilibyśmy opon, kloców hamulcowych, nie wspominając o innych czynnościach przeglądowych. Zanim zdecydujemy się na zakup nowego urządzenia, sprawdźmy, czy te, które mamy, dzięki konserwacji jeszcze nam nie posłuży - dodają eksperci z serwisu ELGAZ.

Kotły gazowe typu ELGAZ są w dalszym ciągu produkowane i wszystkie części zamienne są stale dostępne. Wszelkich napraw i konserwacji serwis ELGAZ dokonuje na terenie całego kraju. Części zamienne są również w sprzedaży wysyłkowej. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.elgazsa.pl lub telefonicznie pod numerami znajdującymi się na stronie.

Kotły gazowe ELGAZ były hitem lat 90.
Fot. ELGAZ S.A.

Na kotły udzielano 10 lat gwarancji.
Fot. ELGAZ S.A.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMATom-bet
Artykuł załadowany: 0.4427 sekundy