REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2022, 14:53 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Zapowiadany od kilku dni zimowy front dotarł i do nas. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, a także śnieżnymi zawiejami i zamieciami.

Już w pierwszej części dnia sypało mocno, a - zgodnie z wydanymi alertami - prognozowane zjawiska pogodowe mogą jeszcze przybrać na sile wieczorem i w nocy.


Obecnie dla powiatu iławskiego obowiązują dwa ostrzeżenia meteorologiczne IMGW-PIB dotyczące trudnej sytuacji pogodowej.


Zgodnie z alertem drugiego stopnia (pomarańczowym), obowiązującym do godziny 6:00 w dniu 13 grudnia, "prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 25 cm". 

Ponadto, do godziny 10:00 w dniu 13 grudnia obowiązywać będzie w naszym powiecie alert pierwszego stopnia, żółty, dotyczący zawiei i zamieci śnieżnych spowodowanych "opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 65 km/h, z północy".

Zgodnie z komunikatem pogodowym IMGW-PIB "intensyfikację zjawisk prognozuje się w godzinach wieczornych i nocnych".


Służby apelują o wrażliwość na osoby starsze, niepełnosprawne i inne potrzebujące wsparcia. W sytuacji zagrożenia dla czyjegoś zdrowia lub życia nie obawiajmy się korzystać z numeru alarmowego 112.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~. 2 ponad rok temu

    Hej Zeno! Owszem z piwem grzanym, ale i z "młotkiem" Takie za komuny szło piwo w pewnym barze, ale z 50-tką wódki co nazywali że z "młotkiem. Nie mylić z tym Panem z Ratusza...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~zeno 1 ponad rok temuocena: 75% 

    Zamiast tych alertow ktorych kiedys nie bylo bo to normalne ze w zime pada snieg lepiej podali by gdzie organizuja jakis fajny kulig z grzanym piwem albo winem. Moze by tak za tym autobusem na gajerku

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3971 sekundy