REKLAMALegia
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 grudnia 2022, 17:48 komentarzy 6

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Gwałtowne ochłodzenie dotarło do powiatu iławskiego. Podajemy szczegóły ostrzeżenia meteo, jakie wydał dla naszej części regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Aura zrobiła się już prawdziwie zimowa. Nie tylko spadł śnieg, ale też mamy do czynienia z bardzo niskimi temperaturami. 

IMGW-PIB wydał dla powiatu iławskiego ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia (żółte) przed silnym mrozem:

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -6°C do -4°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Powyższy alert na razie obowiązuje do południa w dniu 17 grudnia, ale niewykluczone, że zostanie przedłużony. Zgodnie z prognozą zagrożeń meteo bardzo niskie temperatury utrzymają się w naszym powiecie co najmniej do wtorku.


W tym mroźnym czasie pamiętajmy o osobach samotnych, niepełnosprawnych, ubogich i bezdomnych; reagujmy, gdy potrzebują pomocy - apelują służby.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~elektryki na wungel 6 ponad rok temuocena: 55% 

  Ja też stałem w tej kolejce. W ciągu 25 minut zatankowałem 50 litrów paliwa i spaliłem litr gazu za 2,75 złotego. Rachunek jest prosty. Towariść tritcjac pjatyj- kiepsko u Ciebie z matematyką. Czasem spójrz na świat i ludzi z innej perspektywy. Nie każdy w tym kraju ma 20 tyś. SB-ckiej emerytury, jak Mazguła. Czasy są ciężkie, a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. I po co znowu te wyzwiska? Wyluzuj chociaż na Święta, to odpowiedni czas refleksji. Najważniejsze, że zacząłeś wychodzić "do ludzi". Pozdro mordeczko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~głupota po złotówce...cd. 2 5 ponad rok temuocena: 65% 

  A ile paliwa musieli spalić ci wszyscy kierowcy, którzy chcieli się z tego kociokwiku jedynie wydostać? Stadna głupota części naszych współobywateli jest wręcz bezgraniczna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 4 ponad rok temuocena: 78% 

  Rano w mieście Iława gasić prędzej latarnie. Oszczędzać bo zima przed nami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bd5 3 ponad rok temuocena: 88% 

  Zapomnieli, że nie można tarasować skrzyżowania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~głupota po złotówce...cd. 2 ponad rok temuocena: 69% 

  Ale dlaczego cały tłum kierowców ze swymi samochodami chciał się tam dostać jednocześnie w tym samym czasie, skoro normalnie jest tam prawie pusto? Otóż później okazało się, że właśnie w tym czasie firma prowadząca tę stacyjkę przeprowadzała w całym kraju "aż" trzygodzinną akcję obniżenia ceny na swe paliwo aż o ...1 zł na litrze. Ludzie, czyście wszyscy powariowali? Rozum wam wszystkim nagle odebrało? Przecież tam spalono wtedy zupełnie bez sensu setki litrów paliwa. Wszystkie samochody stojące w kobylastej kolejce były na chodzie, posuwały się w żółwim tempie, lub długo całkiem stały w miejscu, spalając wtedy paliwo. Ile zarobili na "tańszym" paliwie ci w wszyscy bezmyślni kierowcy przed zatarasowanym dystrybutorem, których samochody stojące w nieruchomej kolejce, ciągle miały włączone silniki? Ile złotówek ci wszyscy durnie stracili na niby tańszym paliwie, skoro przy okazji musieli spalić o wiele więcej paliwa wcześniejszego, czyli droższego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~głupota po złotówce... 1 ponad rok temuocena: 64% 

  A tak przy okazji...Dziś ciemnym już popołudniem na parkingu pod iławskim Kauflandem nastąpił istny horror komunikacyjny. Cały parking został totalnie zawalony samochodami, a dziesiątki kolejnych nadjeżdżały całymi falami. Wszystkie alejki służące do poruszania się na parkingu były totalnie zawalone. Zdezorientowani kierowcy nie wiedzieli co się dzieje. Nie wiedząc w co się pakuję też tam wjechałem, by zrobić w sklepie zakupy i nawet udało mi się zaparkować. Ale większym problemem była później próba wyjazdu z tego kociokwiku. Wszystko było totalnie zaczopowane. Kolejne samochody nadjeżdżały, niektóre pod prąd, ale nikt nie mógł wyjechać. Ludziom już puszczały nerwy. Dopiero po ok. 40 minutach udało mi się dojechać w okolice chińskiego sklepu. I co się wtedy okazało? Otóż cała potężna i nieruchoma kolejka stała do... dystrybutora z paliwem koło pobliskiej stacyjki benzynowej. Tarasując kompletnie wyjazd z parkingu koło Kauflandu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAStrefa relaksu
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5102 sekundy