REKLAMAZielona aleja
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2022, 09:15 komentarzy 22

(Fot. Info Iława.)

Uroczystość z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia budynku Kinoteatru "Pasja" w Iławie - już za nami.

W czwartkowe popołudnie zgromadziła w sali widowiskowej ICK władze Iławy, przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego oraz innych mieszkańców.

Uroczystego otwarcia wydarzenia i powitania gości dokonała Lidia Miłosz - dyrektor Iławskiego Centrum Kultury. Następnie odbyła się projekcja krótkometrażowego filmu o historii budynku z udziałem m.in. Ireny Nowickiej, byłej wieloletniej kierowniczki iławskiego kina i Marka Klinickiego - długoletniego pracownika "Pasji", po czym burmistrz Iławy, Dawid Kopaczewski, wręczył dyrektor ICK upominek - przedwojenną panoramę Iławy. Następnie Lidia Miłosz przekazała podziękowania osobom, które udzieliły pomocy przy realizacji filmu. To regionaliści Michał Młotek i Rafał Kocięda oraz Irena Nowicka, a sama dyrektor ICK odebrała jeszcze upominki od Bernadety Hordejuk - przewodniczącej sejmiku województwa i Krzysztofa Harmacińskiego - wójta gminy Iława.

Następnie przyszła pora na występ gwiazdy uroczystości Tomasza Stockingera, który przedstawił recital „Piosenka Ci nie da zapomnieć”. Po koncercie Lidia Miłosz przekazała podziękowania lokalnym artystom, którzy uświetnili wydarzenie swoją wspólną wystawą malarstwa, rzeźby i fotografii. Uroczystość przeniosła się następnie do foyer, gdzie można było obejrzeć wspomnianą wystawę, dokonać wpisu do księgi pamiątkowej, a także wykonać sobie zdjęcie z pomocą fotolustra "W starym kinie". Częstowano też tortem i symboliczną lampką szampana.

Jubileusz 100-lecia Kinoteatru "Pasja" w Iławie - na zdjęciach.

Ilość zdjęć 76

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.


Polecamy też artykuł, w którym przybliżaliśmy 100-letnią historię dzisiejszego Kinoteatru "Pasja" - link.


REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

22Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wiechu 22 ponad rok temuocena: 25% 

  Burmistrz taki zapracowany w gościnach, że aż zasypia. Zdjęcie nr 7.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w kulki leci ? 21 ponad rok temuocena: 25% 

  a 35-ty też nie przylazł ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~as 20 ponad rok temuocena: 50% 

  i "oni"ciągle w pracy są tzn. w gościach,tak to można pracować do 200 lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dawaj buraku czerwony 19 ponad rok temuocena: 50% 

  a teraz poczekajmy na heretyckie fizjologie buraka czerwonego leszka 35-tego .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pic na wodę 18 ponad rok temuocena: 60% 

  ludzi kultury? chyba znajomych i popierających burmistrza, z ludzi kultury raczej nikogo spoza tego ukladu nie zaproszono. Info Iława skad ten tytuł?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ruda 17 ponad rok temuocena: 93% 

  A gdzie są przedstawiciele tych, którzy rzeczywiście promują iławską kulturę? Iława Gospel Singers, dwie orkiestry, Camerata, Szkoła Muzyczna? Nie widać też przedstawicieli GOK z Laseczna. Frajerzy są od czarnej roboty, a na torcik i fetę zapraszamy swoich? Wstyd. Podziękuję przy urnie wyborczej. No i wszystko ściśle tajne, żeby przypadkiem szarańcza nie dotarła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chwała bohaterom 16 ponad rok temuocena: 38% 

  a dzisiaj 41-ta pierwsza rocznica pacyfikacji kopalni Wujek przez zbójów bolszewickich i jakoś znany nam wszystkim komentator 35-ty siedzi cicho ? precz z komuną .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no cóż , znowu bredzi 15 ponad rok temuocena: 25% 

  a poniżej zarobiony cymbał 35-ty , który mniema bzdury i wali celnie jak chrustem w błoto . Jak zwykle zresztą .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"zarobiony" jest... 14 ponad rok temuocena: 80% 

  A niżej mamy dwa przykłady "społecznie użytecznej, kulturalnej i inteligentnej" aktywności zawodowej pewnego osobnika "ciężko pracującego" na nocnym dyżurze (spójrzmy na czas wydalenia tych postów). Pewnie zatrudnionego w jakiś służbach mundurowych lub podobnych, opłacanych przez społeczeństwo. Widzimy także czym się niektórzy zabawiają w godzinach "pracy"... A bełkocze to w chamski sposób ten sam, który niedawno wiele razy się darł na forach, że ktoś inny zamieścił swój wpis o godz. 1.35. Ale prywatnego czasu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cep cepa cepem 13 ponad rok temuocena: 29% 

  to trzeba podkreślić , że zasobny w inteligencję 35-ty, zamiast . siedzieć cicho , nawet na gałęzi , puszcza bezmyślne bąki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~Nie wytrzymał. Popuścił... 12 ponad rok temuocena: 33% 

  A PONIŻEJ ```````````~Nie wytrzymał. Popuścił...~~~~~~ i sra i puszcza piardy na okrągło .... inteligent 35-ty .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie wytrzymał. Popuścił... 11 ponad rok temuocena: 70% 

  A niżej mamy poglądowy przykład odruchowej reakcji charakterystycznej właśnie dla bezmózgiej ameby. Miałeś oślizły robaczku szansę siedzieć cicho i nie kompromitować się po raz kolejny. Ale to cię przerasta. Więc sam wybrałeś... I wcale nie wszyscy inni są "tylko amebami i mają inteligencję muszki owocówki". Nie umiejszaj swego honorowego wyróżnienia. Te zaszczytne tytuły przeznaczone są tylko dla ciebie i twych kumpli podobnego do twego pokroju i miejsca zajmowanego na najniższej gałęzi drzewa ewolucyjnego pod względem zasobów inteligencji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~burak czerwony 10 ponad rok temuocena: 21% 

  a ~~iławianin 35~~ daje próbki swoich intelektualnych międzygalaktycznych wręcz możliwości swego umysłu , gdzie wszyscy inni są tylko amebami , ew. mają inteligencję muszki owocówki ............ czyżby na uniwersytecie wieczorowym uczyli towarzyszy takich mądrości ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benia 9 ponad rok temuocena: 77% 

  Tak się bawi, tak się bawi Iława. Czyli władza się sama wyżwi i nagrodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 8 ponad rok temuocena: 27% 

  Marudy każdy z Was mógł uczestniczyć w tym jubileuszu. Spotkanie było ogólnodostępne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Na krzywy ryj 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Jeżeli faktycznie wejście było za okazaniem zaproszenia to ICK zaliczyło bardzo poważną wtopę, a burmistrz niech popatrzy na salę ile ma poparcia. Lichutko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiedzieli ci, co mieli... 6 ponad rok temuocena: 92% 

  Ale wcześniej wiedzieli o tym, że ma się odbyć, tylko wszyscy ci, którzy mieli wiedzieć. No bo jeszcze zbiegliby się jacyś przypadkowi iławianie i trzeba by z nimi dzielić się tortem. A tak nieświadome niczego rzesze miejskiego pospólstwa i plebsu pozostały w domach. Gdzie im tam do iławskiej śmietanki towarzyskiej z patrycjatu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 5 ponad rok temuocena: 88% 

  Niby tak tylko my w tym czasie zarabiamy na chlebek. Czwartek wieczorem to czas na bibę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~art.ur 4 ponad rok temuocena: 79% 

  Straszne to wszystko. Zaścianek w najgorszym znaczeniu. Władze same sobie zrobiły recital Stockingera. Wszyscy samozadowoleni, gratulacje, handszejki, dyplomy... Kto może niech ucieka, a kto nie może niech ucieka wewnętrznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tajne przez poufne? 3 ponad rok temuocena: 79% 

  A gdzie były informacje o tym, że taka uroczystość się odbędzie i o jej terminie? Były tylko zapowiedzi występu Stockingera i nic więcej. Stąd pewnie tak "imponująca" frekwencja na sali. Ale najważniejsze, że zawsze są te same dostojne i niezwykle ważne osobistości w pierwszym rzędzie. A im dalej od nich to coraz większe pustki. Ale co tam. Liczy się tylko rząd pierwszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 2 ponad rok temuocena: 71% 

  Władza ma się dobrze. Od stycznia podwyżka kwoty bazowej. Włodarze i radni wszelkiego szczebla dostaną więcej. Można i świętować fanaberie urodzin budynku. Jak to tournee będzie trwało to i czasu do końca kadencji zabranie. Łakocie i witaminy z bąbelkami są, gifty na koszt podatnika są, media są no to zaczynamy :) Cóż się dziwić jak budżet kraju w przyszłym roku zakłada deficyt w wysokości około 70 mld złotych i powtarza się, że to zrównoważony plan finansowy. Szaraki martwią sie co do garnka włożyć, czym ogrzać dom i za co posłać dzieci do szkół średnich czy na studia a władza każda ma sie dobrze - bardzo dobrze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to nie rup . prezes chyba ci nie każe ? 1 ponad rok temuocena: 100% 

  och , altruisto czerwony nie przebieraj się w szaty szaraka, bo jesteś tak "zrównoważony" jak tvn i powtarzasz się .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 2.5587 sekundy