REKLAMAKopaczewski3
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 grudnia 2022, 11:00 komentarzy 5

(Fot. archiwum Krzysztofa Zakrety.)

Na świąteczny poniedziałek polecamy Waszej uwadze wycieczkę szlakiem 201 "Akwenów Powiatu Iławskiego". W trwającym około godzinę autorskim filmie iławianina Krzysztofa Zakrety pod takim tytułem poznacie urodę i tajemnice miejscowych jezior i stawów; na archiwalnych mapach zobaczycie też te spośród nich, które już zniknęły.

Temu projektowi autor poświęcił dwa lata! Ta symboliczna "wyprawa do ostatniego jeziora" stanowi podsumowanie całego cyklu wycieczek i wytrwałego zgłębiania tajemnic miejscowych akwenów. Teraz na wyciągnięcie ręki macie najpiękniejsze i najciekawsze odkrycia tej wielkiej, niezapomnianej przygody. Ruszamy!


Przygotowanie tego odcinka „InfoWyprawy” zajęło mi cały 2022 rok, zgromadzenie aktualnych fotografii 2 lata, montaż załączonego filmu 2 miesiące, a pokonany tylko pieszo i rowerem dystans to ponad 4 700 kilometrów.


Czy jesteście gotowi ujrzeć najdłuższe jezioro w Polsce, rezerwaty przyrody ustanowione na obszarach jezior, najgłębsze i najczystsze jeziora, największe i najgłębsze stawy, miasta z jeziorami i stawami, jeziora istniejące współcześnie i te od 50-150 lat nieistniejące, wielkie akweny? Czy chcecie znaleźć się na samym ich dnie? W tej extra wyprawie jest to możliwe! Pora roku nie gra tu roli, w każdej szacie Powiat Iławski zachwyca.

Przed nami 201 zagadkowych, przepięknych akwenów Powiatu Iławskiego i 4 700 kilometrów wielkiej, niezapomnianej przygody. Nadszedł czas poznać akweny całego Powiatu Iławskiego, by znać je jak własne. Ruszajmy! Na podstawie załączonego filmu, z miejsca, w którym jesteście, wyznaczcie sobie trasę, jej długość, ilość odwiedzanych dziennie akwenów, a satysfakcja z ich zdobycia będzie nieskrępowana. Z przedstawionych alfabetycznie w filmie akwenów możecie przygotować najróżniejsze trasy, np. trasę do akwenów znajdujących się w miejscowości i wokół danej miejscowości, trasę z punktu A do B przez wszystkie mijane akweny, przez jeziorne rezerwaty przyrody, przez akweny nieistniejące, których odkrywanie jest naprawdę fascynujące, przez akweny największe, najmniejsze lub te najgłębsze, przez leśne i te miejskie, przez największe stawy i przez te najgłębsze, przez akweny łatwo dostępne rowerem i te, do których dotarcie wymaga wędrówki pieszej i większych przygotowań logistycznych. Wasza wyobraźnia dostarczy zapewne wielu ciekawych propozycji na niesamowite wyprawy do akwenów Powiatu Iławskiego. 


Zapraszam do obejrzenia autorskiego filmu „Akweny Powiatu Iławskiego”, relaksującej, historyczno-krajoznawczej wyprawy do ostatniego jeziora, realizacja której zajęła mi 2 lata. Tobie, widzu zajmie 65 minut i dostarczy wielu inspiracji oraz propozycji spędzenia wolnego czasu.


Opracował: Krzysztof Zakreta.
Wideo: YouTube/Krys Zak.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~W.F. 5 11 miesięcy temu

  Panie Krzysztofie , Pan jest nie do pokonania.Pozdrowienia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anonim 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Super inicjatywa! Brawo Pan Krzysztof!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jiu8 3 ponad rok temuocena: 33% 

  Dobra zajawka, ale proponuję poćwiczyć uśmiech do zdjęć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Masz nierówno pod sufitem co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łabędz 1 ponad rok temuocena: 88% 

  Ja mówiłem Krzychu się zna i powiem Ci że on stara się robi dokładnie u niego można ciekawych rzeczy łyknąć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4283 sekundy