REKLAMADawid Kopaczewski 2
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2022, 11:15 komentarzy 1

(Fot. Archiwum GOK w Lasecznie.)

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, szkół średnich oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pn. „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki”, który odbędzie się 5 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Wydarzeniu przyświeca chęć zachowania i kultywowania tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz prezentacji dawnych i współczesnych kolęd i pastorałek. 

- Ze wspólnego kolędowania płynie radość, która pozwala nam się integrować, pielęgnujemy też bogactwa tradycji związanych ze staropolskim zwyczajem kolędowania - podają organizatorzy. 

Przegląd jest jednocześnie szansą dla uczestników, aby zaprezentowali różnorodny repertuar kolędowy (w tym własną twórczość), a także wymienili się doświadczeniami z innymi wokalistami i muzykami.

Zgłoszenia zespołów i solistów trwają do 3 stycznia 2023 r.

- Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie: Laseczno 39 A, 14-202 Iława lub e-mail: goklaseczno@gmail.com - podaje GOK.

W przeglądzie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich oraz osoby dorosłe. Uczestnikami przeglądu mogą być tylko dwa podmioty wykonawcze z jednej placówki: solista, zespół lub chór. Uczestnicy zaprezentują dwa utwory (kolędy, pastorałki lub piosenki świąteczne). 

Wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki. Będzie też słodki poczęstunek. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ddd 1 ponad rok temu

    Nikogo z młodych to nie obchodzi. I bdb!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4261 sekundy