REKLAMAPluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2023, 09:17 komentarzy 8

(Fot. Info Iława.)

Bisom i owacjom nie było końca! Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła poniedziałkowy noworoczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie.

Mała sala "Budowlanki" wypełniła się sympatykami iławskiego zespołu i "siły orkiestr dętych".

Na noworocznym koncercie 2023 Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie.

Ilość zdjęć 39

Młodzieżowa orkiestra, pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego, zaprezentowała wiązankę melodii świątecznych, noworocznych oraz utworów muzyki filmowej. W repertuarze znalazły się nowości, których publiczność jeszcze nie słyszała w wykonaniu MOD. Widownia odwdzięczyła się entuzjastycznym przyjęciem koncertu - nie zabrakło aplauzu na stojąco i kilku, spełnionych, próśb o bisy.

Koncert poprowadziły orkiestrantki, które na koniec występu, w imieniu całego zespołu, przekazały podziękowania wszystkim wspierającym orkiestrę i jej działalność. Młodzi muzycy wyrazili szczególną wdzięczność kapelmistrzowi Michałowi Kowalewskiemu, opiekunom muzycznym poszczególnych sekcji, dyrekcji Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, a także dorosłym muzykom, wychowankom orkiestry, którzy po latach powrócili do zespołu, aby znów wspólnie ćwiczyć i występować.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Twój Nick 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak obie czytam i do Mama: To orkiestra działa bez kasy i zarządzający nią nie dostają żadncyh pieniędzy na jej rozwój? Na nowe instrumenty, na warsztaty? Nie umieją załatwić lepszego miejsca do prób? Może jednak problem leży gdzie indziej? Młodzież gra fajnie i dobrze że im się chce. Oby ich więcej. I taka uwaga. Wyzywanie niezależnie od poglądow nie jest ładne i kulturalne, a po mamie raczej powinno się spodziewać większej kultury i przykładu. To czyta twoje dziecko i czego się uczy? Również nasuwa się pytanie: dlaczego nie byli na żadnym konkursie? Czyja to wina? Masz rację, że Agata Barwińska ma zaplecze i warunki. Chyba jako rodzic powinnaś się zorientować dlaczego jest taka sytuacja i z czego ona wynika oraz ewentualnie z innymi rodzicami grającymi pomóc w zorgnizowaniu dodatkowej kasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój Nick 7 ponad rok temuocena: 100% 

  To chyba nie miasto jest organem prowadzącym ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak to jest 6 ponad rok temuocena: 29% 

  to miasto nie ma kasy na orkiestrę ? a na olsztyńskie indyki i inne soundlaki kasa jest ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 5 ponad rok temuocena: 0% 

  Do obserwator- bo na żadnym konkursie nie byli idioto. Gdyby byli - to możesz pisać te wypociny. Mają okropne warunki do ćwiczeń - byłeś tam kiedyś? To się przejdź. Cudowna młodzieży gracie pięknie. Agata Barwińska ma zasługi, ale i dogodne warunki do treningów. Wy nie macie zupełnie nic oprócz kapelmistrza i starych instrumentów, a pomimo to - staracie się, choć nic za to nie otrzymujecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawa za koncert! Na nowy rok życzę całej Młodzieżowej Orkiestrze i prowadzącemu panu Michałowi odbudowania pełnego składu, aby młodzieży było tak jak kiedyś kilkadziesiąt osób, aby znowu pojawiły się tamburmajorki i dziewczęta tańczące. Abyście jeździli na obozy szkoleniowe oraz uczestniczyli w przeglądach i festiwalach orkiestr dętych tak jak kiedyś. Powodzenia i wytrwałości w działaniu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fan* 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawooo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ula 2 ponad rok temuocena: 31% 

  Brawo, brawo chluba Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektyw 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Na chlubę to jeszcze trzeba trochę popracować. Raczej ostatnio na żadnym konkursie orkiestr nie zdobyli żadnej nagrody jak np. Agata Barwińska w sporcie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8227 sekundy