REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2023, 13:02 komentarzy 6
Te znicze palono w galerii jazzowej w Iławie tuż po dokonanym w 2019 roku zabójstwie Pawła Adamowicza, ówczesnego Prezydenta Gdańska.

Te znicze palono w galerii jazzowej w Iławie tuż po dokonanym w 2019 roku zabójstwie Pawła Adamowicza, ówczesnego Prezydenta Gdańska.

Organizatorzy Krzysztof Zakreta i Dariusz Paczkowski serdecznie zapraszają biegaczy i rowerzystów w najbliższą niedzielę, 15 stycznia o godzinie 10:00 na plac iławskiej galerii jazzowej. 

- To właśnie w tym miejscu 13 stycznia 2019 roku, a także w kolejnych dniach i latach, mieszkańcy Iławy spotykali się i zapalali światełko pamięci zamordowanemu w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi - przypomina Krzysztof Zakreta. - Spotkajmy się i tym razem, zapalmy światełko pamięci i pamiętajmy, do czego prowadzi ludzka nienawiść i mowa nienawiści.

f

Rajd dedykowany jest pamięci zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, tolerancji, wzajemnemu szacunkowi, pokojowi w Ukrainie i na świecie.

10-kilometrowa trasa rajdu tradycyjnie prowadzi iławskimi ścieżkami rowerowymi z galerii jazzowej, Aleją Pojednania, ul. Konstytucji 3 Maja, Mickiewicza, Sobieskiego, Niepodległości, bulwarem nad Iławką, ul. Ostródzką, al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiego, Lipowy Dwór, Wańkowicza, bulwarem nad Jeziorakiem, ul. Dąbrowskiego, Niepodległości do ratusza miejskiego.

- Trasą jedziemy razem i przemieszczamy się w tempie biegaczy - podaje organizator.

Każdy z uczestników rajdu otrzyma pamiątkową przypinkę.

Bądźmy razem! Czekamy również na Ciebie.

Ubezpieczenie uczestników rajdu we własnym zakresie.


Natomiast na 19. Rajd Papieski w hołdzie św. papieżowi Janowi Pawłowi II trasami: 80-kilometrową wokół Jezioraka i 27-kilometrowym szlakiem Papieskiej Kalwarii Pojezierza Iławskiego organizatorzy Krzysztof Zakreta i Dariusz Paczkowski zapraszają w niedzielę, 26 marca 2023 roku. Start nastąpi z parkingu obok iławskiego amfiteatru, grupy wokół Jezioraka w tempie 20 km/h o godzinie 9:37, a grupy szlakiem Kalwarii w tempie 12 km/h o godzinie 12:00. Szczegóły wkrótce.


Przygotował Krzysztof Zakreta.
Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zuzanna 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Jaka nienawiść? Przeciw jakiej nienawiści. Prezydenta podobno zabił człowiek chory psychicznie. Co to ma wspólnego z nienawiścią? A ten rajd? Przeciw nienawiści wobec kogo? A może tu jest gra o coś zupełnie innego zleconego. No nie wiem. Tak tylko gdybam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mrn 5 ponad rok temuocena: 100% 

  no cóż każde czasy muszą mieć swojego męczennika, nieważne jak nim został, ważne że ma wyznawców,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~........... 4 ponad rok temuocena: 57% 

  wielką nienawiść siały wściekłe , co wrzeszczały na ulicach . więc teraz powinny w ramach pokuty rowery między nogi i pedałować przeciw nienawiści .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 3 ponad rok temuocena: 80% 

  Do ,,do czytelnika".Od wielu, wielu lat ten deptak nosi nazwę ,,Bulwar Jana Pawła II". Tak informują tabliczki z nazwą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 2 ponad rok temuocena: 83% 

  Gdzie jest w Iławie Aleja Pojednania?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do czytelnika 1 ponad rok temuocena: 29% 

  Od ul. Niepodległości, ratusza miejskiego przy Kinoteatrze do Małego Jezioraka i wzdłuż brzegu Małego Jezioraka do ul. Konstytucji III Maja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5914 sekundy