REKLAMAKopaczewski1
REKLAMAPatrz

Odeszli od nas

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2023, 09:27 komentarzy 3
Śp. Stanisław Siłka.

Śp. Stanisław Siłka.

Był lekarzem i dyrektorem Powiatowego Szpitala w Iławie, prywatnie zapalonym żeglarzem i poetą. Nie żyje śp. Stanisław Siłka, w 2009 roku uhonorowany przez Radę Miejską w Iławie tytułem "Zasłużonego dla Miasta Iławy".

Odszedł 10 stycznia w szpitalu w Iławie - poinformowali Jego bliscy. Miał 86 lat.

Biografia

Urodził się 2 marca 1936 r. we Lwowie. Do Iławy przybył w 1947 r. Tutaj w 1953 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące. W 1960 r., po odbyciu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku, uzyskał dyplom lekarza medycyny. W kolejnych latach zdobył specjalizację I i II stopnia z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz II stopnia w zakresie organizacji zdrowia.

Działalność

Od 1963 r. pracował w Powiatowym Szpitalu w Iławie. Kolejno pełnił w nim funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i kierownika Działu Lecznictwa Specjalistycznego, zastępcy dyrektora do spraw opieki zdrowotnej (1982–1991), a także dyrektora całej placówki (1997-2001). 

Poza działalnością zawodową zajmował się pracą społeczną. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia (1968–1972), kierował Komisją Socjalną (1982-1983), był również radnym Sejmiku Wojewódzkiego, radnym Rady Powiatu Iławskiego i członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Elblągu.

Twórczość

W przerwach między licznymi obowiązkami zawodowymi pisywał wiersze. W 2006 r. został wydany jego tomik pt. Moje grafomanie. Jego twórczość znalazła się także w antologii twórczości artystycznej lekarzy z Warmii i Mazur Ars Vitae (2008).

Nagrody i wyróżnienia

Otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Miasta Iławy” w uznaniu za całokształt pracy zawodowej i społecznej, stanowiącej wzór dla kolejnych pokoleń lekarzy (2009).

Ciekawostki

Interesował się literaturą, muzyką i turystyką, a w szczególności żeglarstwem. Posiadał mały jacht o nazwie „Kropka”.Najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia z powodu Ich straty.Życiorys Zmarłego za Leksykonem Kultury Warmii i Mazur.
Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet
REKLAMAMichał pop up

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Marco Polo 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Drogi doktorze Żegluj po niebiańskich oceanach.Byłeś dobrym opiekunem krwiodawców.Spoczywaj w pokoju

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~. 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Mam piekne wspomnienia o rozmowie z Panem Doktorem podczas zszywania zerwanego ścięgna Ahillesa - Spoczywaj w spokoju.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4476 sekundy