REKLAMAneo3
REKLAMApluszak

(Fot. Info Iława.)

Zgodnie z polską tradycją kolędy śpiewa się aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, przypadającego 2 lutego. Kojarzące się z Bożym Narodzeniem pieśni wciąż towarzyszą nam w Iławie - dzisiaj dzięki występowi chóru "Camerata" w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Zespół, pod dyrekcją Honoraty Cybuli, zapewnił oprawę muzyczną mszy świętej, a następnie zaprezentował się publiczności w koncercie kolęd i pastorałek. Na repertuar złożyły się zarówno pieśni tradycyjne, jak i te nowe, napisane współcześnie specjalnie dla chóru.

Publiczność dopisała, przyjmując występ bardzo ciepło, z uznaniem i wdzięcznością. Chór nagrodzono owacjami na stojąco.

Był to już drugi w tym roku koncert kolęd w wykonaniu "Cameraty", która wcześniej, w Święto Trzech Króli, wystąpiła w kościele p.w. św. Brata Alberta w Iławie, wracając do spotkań z publicznością po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Koncert kolęd odbył się w świątecznie przystrojonym "białym" kościele.

Część z zaprezentowanych pieśni napisano specjalnie dla "Cameraty".

Publiczność zgromadziła się licznie i przyjęła koncert bardzo ciepło.

Chór nagrodzono owacjami na stojąco.

"Camerata" wróciła do koncertowania po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3954 sekundy