REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2023, 10:20 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Po śmierci śp. Jana Lichacza, radnego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zalewie, trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające do zalewskiej rady. Znamy termin i kandydatów.

Chodzi o okręg nr 5, w którym to śp. Jan Lichacz zdobył mandat. Obejmuje on część Zalewa - ulice: Lipcową, Akacjową, Długą, Działkową, Ewingi, Jesionową, Kasztanową, Polną, Rzemieślniczą, Słoneczną, Tartaczną i Zieloną.

- Datę wyborów uzupełniających wyznacza się na dzień 12 lutego 2023 roku - zarządził Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Natomiast Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Elblągu podaje, że zarejestrowano dwa komitety wyborcze: KWW Katarzyny Krupińskiej "Przyszłość" oraz KWW Jarosława Piechotki. Kandydatka prowadzi własną działalność gospodarczą (pracownię protetyczną w Zalewie), kandydat zaś pracuje w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, gdzie jest dyrektorem. Jedna z tych osób zasiądzie w Radzie Miejskiej w Zalewie. Która - o tym zadecydują wyborcy w Zalewie. Zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej z 2018 roku, gdy przeprowadzono ostatnie wybory samorządowe, w tym okręgu jest 316 wyborców.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Radek 2 20 dni temuocena: 78% 

    Piechotka pod burmistrza się ustawia, a tej pani też mało z własnej działalności i będzie jak z Cymanskim w każdej komisji i z każdej za bycie, a nic nie robienie dietki

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławianin 1 20 dni temuocena: 75% 

    Ten Piechotka jest w Zalewie niezastąpiony. Wszędzie go pełno...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4216 sekundy