ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2023, 10:36 komentarzy 1
Iława pod śniegiem - zdjęcie z dzisiaj.

Iława pod śniegiem - zdjęcie z dzisiaj. (Fot. Info Iława.)

Wyjątkowo trudne warunki pogodowe zastały nas w sobotni poranek. Podajemy szczegóły wydanych dla powiatu iławskiego ostrzeżeń meteorologicznych i sprawdzamy prognozę pogody.

ALE SYPIE!

Ostrzeżenie IMGW-PIB dotyczące intensywnych opadów śniegu to alert pierwszego stopnia (żółty), obowiązujący do godziny 21:00 w dniu 21 stycznia.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH! OPADY BĘDĄ MARZNĄĆ

Dużym zagrożeniem, zwłaszcza dla uczestników ruchu drogowego, będą też marznące opady. W tym przypadku żółty alert Instytutu obowiązuje do północy.

- Prognozuje się, że opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz miejscami powodujący gołoledź. W nocy możliwa jest marznąca mżawka - ostrzegają synoptycy IMGW-PIB.

JAK DŁUGO POTRWA "ATAK ZIMY"?

W niedzielę pogoda powinna już być spokojniejsza. W tym momencie dla naszego powiatu brak jest aktywnych ostrzeżeń meteo, czy też prognoz dotyczących możliwości wystąpienia tego dnia groźnych zjawisk. 

- Zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Poza strefą opadów możliwe silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni - to pogodowe prognozy Instytutu na niedzielę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~xv 1 ponad rok temuocena: 57% 

    Eeeeeee tam - cicho byyyyyć! Zero nie zima. Ciekawe na ile spóźniają się pociągi? Za komuny jak były w Polsce zaspy to pociągi nawet przed czasem przychodziły. KIedyś pociąg z Wrocławia do Białystoku zamiast być o 12 g w południe , to przyjechał o 11-tej, ale wczorajszy jak się okazało. Ot techika co była to była.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7431 sekundy