REKLAMAgolebi dwor2
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2023, 10:38 komentarzy 99
Nasza mistrzyni żeglarstwa, Agata Barwińska, dołącza do grona

Nasza mistrzyni żeglarstwa, Agata Barwińska, dołącza do grona "terytorialsów".

Ponad 160 ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego zdecydowało się wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT”. W tym gronie jest utytułowana żeglarka z Iławy, Agata Barwińska.

W czasie zimowego wypoczynku ochotnicy przejdą szkolenie podstawowe pod okiem instruktorów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najbliższe 16 dni spędzą w koszarach 42. Morąskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.  

Większość kandydatów do terytorialnej służby wojskowej to osoby w wieku 18-25 lat. Blisko 40 proc. stanowią kobiety. Wśród nowo przyjętych są uczniowie, studenci oraz pedagodzy. To głównie z myślą o nich zorganizowano szkolenie podstawowe w czasie ferii zimowych. 

Wśród rekrutów są osoby reprezentujące różne zawody i branże. Do szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej dołączyła m.in. Agata Barwińska. To wicemistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy w żeglarstwie. 

- Cieszę się, że mogę połączyć sport z wojskiem. Jest to dla mnie doświadczenie, które buduje siłę i dyscyplinę, a także pomoże mi w dalszym rozwoju - komentuje.   

Instruktorzy największy nacisk kładą na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz topografii.  

Wiedza i umiejętności ochotników zostaną zweryfikowane podczas egzaminu końcowego, który składa się z wielu zadań taktyczno-ogniowych.  

Zdjęcia: DWOT, 4W-MBOT.
Tekst i redakcja 4W-MBOT: kpr. Andżelika Żmijewska, st. szer. Sabina Mazurek.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Nasza mistrzyni żeglarstwa, Agata Barwińska, dołącza do grona "terytorialsów".

Dodano: 23 stycznia 2023
REKLAMANAJLAK

99Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~jestem pod wrażeniem 99 8 miesięcy temuocena: 89% 

  No proszę, proszę kultura całą gębą. Cóż za słownictwo i elokwencja. Od razu widać, że autor ~~~~ co za bełkot ~~~~to gość oczytany i absolwent renomowanej uczelni .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Po prostu szacun 98 8 miesięcy temuocena: 83% 

  Również jestem pod wrażeniem . Przecież to modelowy i znakomity przykład subtelnego języka komentatora , pod nickiem ~co za bełkot..., Wyraża on się takimi słowy jak : " tłuki umysłowe , dolne ujście przewodu pokarmowego , burki kompletnie głupie, tępaki " Cóż za salonowa mowa. Jednak co klasa - to klasa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KAT 97 8 miesięcy temuocena: 96% 

  Jest jeszcze jedna taka pani z Iławy, która już dawno należy do terytorialsów. Ponadto przy Włodku powstało liceum wojskowe. Wiekszość dziewoj jak ta lala. Zaś wszyscy krytycy tej formacji to antypolska kasta szui i czeka was piekło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35 postów na minutę 96 8 miesięcy temuocena: 84% 

  Pani Agato, proszę robić swoje i nie przejmować się pustymi merytorycznie wpisami etatowego krytykanta każdej pro polskiej i patriotycznej postawy na tym forum. Jednoosobowa farma trolli obraża i pluje jadem na każdego, kto nie wpisuje się w jego( brukselsko-berlińsko-moskiewską) narrację, za każdym razem groteskowo się kompromitując. Jest ekspertem od wszystkiego: WOT-u, broni palnej, ścieżek rowerowych, piłki nożnej, Brygady Świętokrzyskiej, tzw fikcyjnych środków unijnych, zniczy, ziemniaczanki, paliwa zimowego, lokalnej demografii... Przykłady można mnożyć bez końca, ale za każdym razem pusty słowotok elaboratów wygrywa z brakiem wiedzy i faktów. Być może ów bajkopisarz został kiedyś skrzywdzony przez los i teraz schowany za klawiaturę komputera wylewa swoje frustracje. Mam nadzieję, że w życiu prywatnym nie jest choć w części taki jak w sieci. Jeśli tak nie jest, to współczuję rodzinie i znajomym. Pani Agato, gratuluję postawy i życzę wspaniałej przygody.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie do ~~co za bełkot 95 8 miesięcy temuocena: 80% 

  co oznacza " brunatno-spisiałe lobby iławskie " ? bo to chyba jakaś nowa struktura w naszym Mieście ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do bełkota 94 8 miesięcy temuocena: 88% 

  ale autor czterech postów~~~co za bełkot~~~~ jak na razie ani be , ani me ,ani kukuryku .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~i KTO tu opluwa ? pytam ponownie 93 8 miesięcy temuocena: 88% 

  i oto na spokojny i wyważony post powyższy mamy odpowiedź w postaci czterech postów autora "" co za bełkot """ A tam klasyka : " tępy ćwoku, bęcwale , durniu patentowany , pętaku, smarkate tłuki umysłowe " to kto opluwa ? kto używa chamskich i ordynarnych epitetów ? o patafianach plecie ? Każdy widzi , że to wszechkomentator przecie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ile kopiejek za nockę? 92 8 miesięcy temuocena: 88% 

  Progresywny unijczyk lewicową mową miłości i tolerancji wzniósł się na wyżyny swoich ograniczonych możliwości, określając swoją radosną tfu-rczość jako "co za bełkot".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KTO tu opluwa ? 91 8 miesięcy temuocena: 92% 

  i oto na spokojny i wyważony post powyższy mamy odpowiedź w postaci czterech postów poniższych . A tam klasyka : " tępy ćwoku, bęcwale , durniu patentowany , pętaku, smarkate tłuki umysłowe " to kto opluwa ? kto używa chamskich i ordynarnych epitetów ? o patafianach plecie ? Każdy widzi , że to wszechkomentator przecie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za bełkot..., cd.3 90 8 miesięcy temuocena: 23% 

  Więc szczekaj sobie na mnie tępy ćwoku wraz ze swymi równie chamskimi i ciemnymi jak tabaka w nosie kumplami, ile wlezie. Każde wasze prostackie ujadanie na moją osobę świadczy tylko o waszym, kompletnie podłym poziomie, tak umysłowym jaki i moralnym. I są dla mnie motywującą zachętą do dalszego pisania i przedstawiania prawdy. A wasze bełkotliwe, prymitywne i ordynarne epitety pod mym adresem, zgodnie ze słowami pewnego klasyka - "wiszą mi luźnym kalafiorem"... Dobranoc.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za bełkot..., cd.2 89 8 miesięcy temuocena: 30% 

  I dlatego ograniczają się jedynie do nieustannego obszczywania ich autora, wymyślania na jego temat niestworzonych rzeczy, a w istocie nic nie wiedząc o jego osobie. A czytelnicy forów to wyraźnie widzą. I jeśli ty i twoi zwierzchnicy myślicie, że swymi nieustanymi potokami plwocin i chamskich epitetów pod mym adresem, uciszycie mnie lub przestraszycie, to bardzo się pętaki mylicie. Wasze puste, nerwicowe, nieustanne, śmieszne i ordynarne kalumnie pod moim adresem są bowiem dla mnie najlepszym potwierdzeniem celności i słuszności mych tekstów. I jeszcze bardziej motywują mnie do konieczności kontynuowania tej działalności. Nie można bowiem pozwolić, by w społeczeństwie były rozpowszechniane bez żadnej reakcji wasze nieustanne kłamstwa, brednie i ordynarna propaganda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za bełkot..., cd. 88 8 miesięcy temuocena: 30% 

  I jeszcze jedna drobna, lecz satysfakcjonująca dla mnie jako autora tekstów, uwaga... Najwyraźniej wywołują one istne paroksyzmu wściekłości wśród brunatno - spisiałego skrajnego lobby iławskiego. Powodują u nich wręcz chyba obfity ślinotok, napady wściekłości, "szał jajek", ucisk we łbach, na wątrobach, a pewnie i śledzionach. Dlatego że często obnażają prawdę o ich ukochanej, niszczącej naszą Ojczyznę, łapczywej na społeczne pieniądze, przepojonej ciemnotą i obskurantyzmem tzw. dobrej zmianie. Czując się kompletnie bezsilnymi wobec tych tekstów, napuszczają na nie, a głównie na ich autora istne stada smarkatych tłuków umysłowych, szczekających nieustannie niczym sfora burków. Takich właśnie jak ty. Tylko że z braku laku, wybrali burki kompletnie głupie, chamskie i skrajnie ordynarne. Nie potrafią ze względu na swą tępotę nigdy odnieść się merytorycznie do treści tekstów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za bełkot... 87 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Ale wysmażyłeś elaboracik... Same bzdury, chamstwo i kłamstwa. A pani Agaty nigdzie nie krytykowałem. To twoje czcze wymysły. Opisałem tylko intencje zwariowanego twórcy WOT, podejrzewanego przez wielu o agenturalność wobec Moskwy, który bezczelnie wykorzystuje w sposób politykierski szczery zapał takich młodych ludzi jak Ona. I to jest najbardziej obrzydliwe w tej sprawie. A skoro ci się nie podoba durniu patentowany że ktoś pisze na forach, to może sam bęcwale zacznij to robić? Tylko bez twej zwyczajowej tępoty oraz ordynarnych kalumnii. Bo jedynym jak na razie twym "osiągnięciem literackim" na forach tego portalu jest nieustanne uganianie się za jakimś numerem 35 i ciągłe opluwanie różnych tekstów. Na nic więcej cię pętaku nigdy nie stać. A tak się tylko nieustannie grzejesz jak zwykły pasożyt pod jego tekstami. Jesteś po prostu takim samym prymitywnym organizmem jak ślepy tasiemiec siedzący u dolnego ujścia przewodu pokarmowego i tam się pasący wiadomo czym. Niczym więcej...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pycha kroczy przed upadkiem 86 8 miesięcy temuocena: 88% 

  Podobno zaginęła mu gdzieś kartka formatu A3 z nickami. Odkąd przeszedł do forumowej "konspiracji", to sam już nie wie, czy odpisuje komuś, czy samemu sobie. Ale modus operandi wciąż to samo: tylko ja mam rację, inni się mylą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Afera w PE 85 8 miesięcy temuocena: 94% 

  Pięknie powiedziane i pozamiatane. Oberwszechwiedzący dyletant byłby świetnym cenzorem w PRL-u, albo obecnie na Szczerskiej lub Wiertniczej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tubylec 84 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo Pani Agato-to jest postawa godna Mistrzyni!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~laska 83 8 miesięcy temuocena: 32% 

  Bardzo niepokojąca retoryka i propagowanie wstępowania do wojska młodych ludzi !!! Pani Barwińska nie zdaje sobie sprawy z tego co propaguje -jest jeszcze młoda i mało wie. Ludzie młodzi to mają się uczyć i korzystać z życia, a nie trenować jak zachowywać się na polu walki. Na ukrainie tysiące takich młodych ludzi rozkłada się w okopach, bo nawet nikt ich stamtąd nie zabiera ! To jest przyszłość ??? Oczywiście niektórzy będą się bawić w willach w Szwajcarii, lub na lazurowym wybrzeżu - ale to nieliczni !!! NIE DAJCIE SIĘ WCIĄGAĆ DO WOJSKA PRZEZ RZĄDZĄCYCH !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo Agata 82 8 miesięcy temuocena: 80% 

  nie dajcie się wciągać w powyższe pomysły ~~~~ laski~~~~ bo nie zdaje sobie sprawy z tego co propaguje .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo Agata 81 8 miesięcy temuocena: 90% 

  nie dajcie się wciągać w powyższe pomysły ~~~~ laski~~~~ bo nie zdaje sobie sprawy z tego co propaguje .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 80 8 miesięcy temuocena: 57% 

  MIMO WSZYSTKO NALEŻY POWOŁAĆ ZOMO, JAKO ZBRONE RAMIĘ OBECNEJ POLICJI, BOWIEM NIE DAJĄ RADY W PILNOWANIU PORZĄDKU.OSTATNIO JEDEN PAJAC TŁUMACZYŁ W INFO JAK MA ZACHOWYWAĆ SIĘ POLICJANT DO OBYWATELA SPOKOJNEGO CZY MA PRAWO JEGO LEGITYMOWANIA. MA BYĆ DELIKATNY JAK PUCH GĘSIEGO PIÓRA. Przecież owe teksty nie mają nic wspólnego z żeglarką Agatką. Powinno się je wymazać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dawaj jeszcze 35-ty 79 8 miesięcy temuocena: 83% 

  a skołowaciały dalej wkoło macieju , czyli bzdura , bzdurę, bzdurą pogania .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i jeszcze słówko do patafiana... 78 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Najwyraźniej, dyżurny trollu, obok skrzętnego liczenia (po co?) mych wpisów, to nawet próbujesz je czytać, skoro wspominasz np. wszechprezesie. A gdy w niewiadomej przyszłości uda ci się (w co należy niestety poważnie wątpić) przeskoczyć w górę kilkadziesiąt szczebli w drobinie ewolucji, ze swej obecnej półki zajmowanej pod względem poziomu inteligencji m.in. także przez ropuchy zielone i jakieś inne oślizłe stwory, to może będziesz nawet w stanie zrozumieć (choć częściowo) treść i przesłanie tych wpisów. Bo sam widzisz, że obecnie nie masz na to żadnych szans. Stąd te ciągłe u ciebie napady szału i frustracji. Objawiające się systematycznym wzmaganiem się twego poziomu nie tylko kretynizmu, ale i najczęściej pospolitego chamstwa. Więc nie szarp się robaczku bez sensu i próbuj systematycznie i spokojnie wspinać się po drabince. To tylko wyjdzie ci na zdrowie. Przede wszystkim - psychiczne...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~natrętny trajkot 35-tego 77 8 miesięcy temuocena: 71% 

  na swoje rozwolnienie komentatorskie spróbuj stoperan liczyłapko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do patafiana z dołu 76 8 miesięcy temuocena: 31% 

  Witam stałego i wiecznie dyżurującego na trollowskim posterunku sympatyka! A skoro jesteś już taki biegły w rachowaniu, to może wyskocz na ulicę, przy której mieszkasz i policz wszystkie szczeble w płotach swych sąsiadów? Od początku ulicy aż do jej końca. No bo dlaczego twój wyjątkowy talent do liczenia miałby się marnować? A potem zajmij się bezsensownym liczeniem wielu innych rzeczy. Tylko nie zapuszczaj się do sklepów całodobowych, by liczyć w nich flaszki na półkach. Sam przecież pamiętasz czym to się skończyło dla ciebie poprzednim razem. Wątroba ci prawie całkiem wysiadła z powodu skrajnej marskości. No i te stada białych myszek uporczywie biegających u ciebie w chałupie. A od ich tupania w podłogę aż ci kompletnie łeb pękał. Co w konsekwencji trwale rzuciło ci się na tzw. rozum. Co widać wyraźnie w twym poniższym wpisie. Biedaczysko, aż tyle pleple-ów musiałeś napisać...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ty o czym ? 75 8 miesięcy temuocena: 74% 

  ponad dwadzieścia wpisów wstawiłeś pod tym artykułem : ple-ple-ple ple ple, ple-ple-ple-ple ple a to o szczujni a to o wszechprezesie i tak ple-ple-ple , ple-ple-ple

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boluś, a o czym ty? 74 8 miesięcy temuocena: 35% 

  Boluś, o czym ty w ogóle piszesz? Jaki pajac i co właściwie tłumaczył w info? Jakie teksty niemające nic wspólnego z Agatką powinno się wymazać? Boluś, czy ty się dzisiaj o godz. 14:23 urwałeś z choinki? A ile wczoraj wypiłeś procentów? Ale żeby cię trzęsło jeszcze do dzisiejszego południa.Dziwne... A może nie oglądaj więcej szczujni tvpis info, ponieważ sam widzisz co to później robi z twoją skołataną głową...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty 73 8 miesięcy temuocena: 15% 

  Chciałem przeprosić za poniższy słowotok. Mam napady schizofrenii połączone z manią prześladowczą. I to nie prawda że jestem Starym Komuchem. Jestem wierzącym stalinowcem. Jeszcze wam Putin da popalić i wtedy będę się śmiał. Ot co. Głosuję na PO bo tylko oni wiedzą jak zniszczyć Polskę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marne to... 72 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Niezbyt się durniu wysiliłeś. Z daleka zajeżdża od ciebie tępym spisiałym trollem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kuku na muniu ? 71 8 miesięcy temuocena: 78% 

  kuku na muniu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przeżywa jak ... okupację 70 8 miesięcy temuocena: 72% 

  pod tylko tym jednym artykułem komentator 35-ty wstawił już co najmniej kilkanaście wpisów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego wyżej i parokrotnie niżej 69 8 miesięcy temuocena: 42% 

  Co za tępy dureń z ciebie. Sam co parę minut wstawiałeś swe głupie i prymitywne komentarzyki. I jeszcze masz pretensje do innych osób?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle 68 8 miesięcy temuocena: 77% 

  teraz pisze o głąbie kapuścianym , białych myszkach itp .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chyba oszołomiło 67 8 miesięcy temuocena: 73% 

  jest i następny wpis

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i przeżywa dalej 66 8 miesięcy temuocena: 80% 

  bo dwa pięterka niżej wstawił kolejny wpis

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do zazdrosnego 65 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Zazdrościsz? To wysil swój głąb kapuściany noszony na szyi i też coś napisz. Tylko nie tak prymitywnego i ordynarnego jak zawsze I co? Rozumku brakuje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sondaż 64 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Uwaga SONDA!!!!Kto głosuje na pis kciuk w góre,Kto na opozycje kciuk w dół.Dziękuje!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brnie jeszcze głębiej 63 8 miesięcy temuocena: 70% 

  i poniżej fiksum-dyrdum

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ćwikłowego poniżej 62 8 miesięcy temuocena: 31% 

  Słowo "komuch" to dla ciebie durniu wytrych na dosłownie wszystko... Policz ile razy o nim bełkotałeś na tym forum. A tu dalsza przykładowa część twej komuszej epopei...Np. Zdzisiek uderzył się młotkiem w paluchy. To przez te zdradzieckie komuchy... W robocie skończyły się fuchy. Kto winien? Oczywiście -komuchy...Szybę "obsrały" muchy. To też przez czerwone komuchy... Twoja Halynka przesoliła kluski. Kto znów winien? Oczywiście komuchy i jeszcze te wstrętne Tuski...Kontynuować ćwikłowy buraku? Bo można o tobie głupolu jeszcze tak długo...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hej tam poniżej 61 8 miesięcy temuocena: 75% 

  a co ty komuch ? że tak się pieklisz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hej tam poniżej 60 8 miesięcy temuocena: 73% 

  a co ty komuch ? że tak się pieklisz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uwaga, znów stado białych myszek... 59 8 miesięcy temuocena: 36% 

  A tam nieco niżej znów się włączył pisowski tępy tłuk wszędzie znajdujący i pieprzący na okrągło o... komuchach. Znajduje ich wszędzie, gdzie tylko nie spojrzy. Temu prymitywnemu pierwotniakowi o rozumku kilkukomórkowego śluzowca wydaje się, że wszyscy ci, którzy nie są miłośnikami jego ukochanej tzw. dobrej(?) zmiany, od prawie 8 lat dewastującej naszą Ojczyznę, automatycznie i koniecznie muszą być od razu jego ulubionymi... komuchami. Wydaje mu się najwyraźniej, że całe nasze społeczeństwo składa się tylko z tak "szlachetnych bojowników za (brunatną) sprawę" jak on oraz z podstępnych i zdradzieckich komuchów. Innych ludzi w naszym kraju zupełnie nie ma... Trzeba być wyjątkowo tępym burakiem o szczątkowym horyzoncie myślowym oraz kompletnie śladowym rozumku, by wszędzie i przy każdej okazji ględzić takie bzdury. Pewnie tak samo często jak swych komuchów widuje także biegające po jego chałupie białe myszki...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sondaż 58 8 miesięcy temuocena: 17% 

  Zupełnie przypadkowo dopisałem kolory. No tak wyszło!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~możesz sobie proponować 57 8 miesięcy temuocena: 62% 

  opozycji przypadł kolor czerwony tak jak najlepiej wszystkowiedzącym komuchom .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ odwrotnie 56 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Proponuję odwrócenie kolorków łapek. Dlaczego tzw. podła zmiana, niszcząca nasz kraj, ma mieć monopol na kolor zielony? Powinien jej przypaść raczej czarny, taki pogrzebowy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ha,ha 55 8 miesięcy temuocena: 87% 

  posonduj sobie kciukiem w majtkach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trolle w akcji... 54 8 miesięcy temuocena: 24% 

  Trolle się uaktywniły. W ciągu 30 min. 90 łapek w dół. Lokalny aktyw PO czuwa. Ile płacicie na tej farmie trolli? I z czego ta kasa?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odezwał się operator kręciołka... 53 8 miesięcy temuocena: 38% 

  A stałego i widocznego od dawna zjawiska nieustannej, intensywnej pracy pisowskiego kręciołka do popiesznego stawiania sobie przez pewnego "aktywistę" i jego kilku płatnych kumpli dziesiątek zielonych łapek na okrągło przez całą dobę, jakoś nie dostrzegasz. Tak to jest, gdy prymitywnego oszusta opanuje ciężki przypadek tzw. pomroczności jasnej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ogień 52 8 miesięcy temuocena: 18% 

  Dobrze, że PiS ogarnia bazę z Wojskiem Polskim i WOT. Za PO to wojsko to był sowiecki chlew.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lizus 51 8 miesięcy temuocena: 17% 

  a teraz może się stać partyjną armią - jedni drugich warci, PO i PIS z jednej matki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 50 8 miesięcy temuocena: 22% 

  Hamstwo czepia polskiego rządu, wybranego przez Polaków. Obyście nie mieli rządu ze wschodu. Obyście...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do znafcy 49 8 miesięcy temuocena: 83% 

  a tfoje poniższe uwagi mogę potraktować ciepłym strumieniem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do k.k 48 8 miesięcy temuocena: 54% 

  Tzw. hamstwo w języku używanym przez resztę Polaków (poza tobą), piszemy przez -ch. A poza tym w Polce obywatele nigdy nie wybierają rządu. Wybiera się Parlament, organy samorządowe oraz prezydenta. A także niekiedy obiad z karty menu. Obyś...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 47 8 miesięcy temuocena: 92% 

  Pani Agata prawdziwa polka patriotka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~42BLP 46 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"nie oddamy ani guzika"... 45 8 miesięcy temuocena: 39% 

  Pamiętam jak za słusznie minionych czasów musiałem stawiać się na "ćwiczenia" tzw. rezerwy w jednostce wojskowej. Takiego brudu, dziadostwa, chamstwa, bałaganu jak tam nigdzie więcej nie można było zobaczyć. Oczywiście całe "ćwiczenia" były jedną wielką lipą i polegały tylko na nieustannym chlaniu przez całą tzw. kadrę oraz większość "żołnierzy" zmuszonych do tracenia czasu na tym idiotyzmie. Obawiam się, że obecnie, po rozłożeniu resztek tzw. armii na łopatki przez nawiedzonego feldmarszałka Macierewicza i pod władzą nieudolnegoPłaszczaka, kapciowego wszech-prezesa, z wojskiem może być jeszcze gorzej. Choć trudno to sobie wyobrazić. Ale dla tzw. dobrej zmiany wszak nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma się jednak co martwić. W razie jakiegoś nieszczęścia mamy przecież w zanadrzu broń masowego rażenia w postaci ławeczek patriotycznych zakupionych przez Antoniego z budżetu MON oraz kilkuset ołtarzy polowych zamówionych przez Płaszczaka. Oraz oczywiście kropidła licznych kapelanów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do głupiutkiego Lesia poniżej 44 8 miesięcy temuocena: 35% 

  Jak historia już niestety dowiodła, najszybciej w razie czego spieprzają z kraju lub chowają się pod pierzną ci, którzy wcześniej mają pełne gęby zapewnień o swym dmuchanym w propagandową trąbę rzekomym patriotyzmie. Tak jak np. pan prezydent, nadęty wódz naczelny oraz liczni rządowi bonzowie, którzy wraz z kuframi pełnymi futer małżonek pędzili we wrześniu 1939 r. swymi limuzynami na przejście graniczne z Rumunią w Zaleszczykach. Oni też mieli wcześniej gęby pełne patriotyzmu. Tak jak ty tutaj. Również niestety historia dowiodła, że najwięcej buńczucznych komunałów o potędze naszej armii trąbili ci, którzy doprowadzli do jej kompletnego zacofania technicznego i organizacyjnego. A później nasza Ojczyzna przeżyła to co przeżyła we wrześniu 1939r. Oni też wcześniej zapewniali, że w razie czego "nie oddamy ani guzika". Tutaj też są napaleni propagandziści dmiący w propagandową, tym razem pisowską trąbkę, jak np. poniższy anty-bredzisław. Tylko dlaczego anty, skoro bredzi jak z nut?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek35ty 43 8 miesięcy temuocena: 58% 

  35ty to chyba było wiadomo od razu, że jakby przyszło co do czego będziesz pierwszy, który obsra zbroje i ucieknie gdzieś za granice. Taki z Ciebie bohater na papierze właśnie. Ja pierdykam jeszcze się okazuje, że spec od wojskowości. Na czym Ty się nie znasz chłopaku?! Czyli Ci wszyscy młodzi fajni ludzie wstępujący do WOTu to co pisowscy? Ta żółć Ci już mózg przeżera.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oszołomiło ? 42 8 miesięcy temuocena: 68% 

  a co to za biegunka komentatorska ? frustracja totalnych ? kiedyś komuchy wszystko wiedzieli najlepiej a obecnie wszechkomentatorzy typu sławomir grzywa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 41 8 miesięcy temuocena: 70% 

  Ty w tych słowach cuchniesz putinem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj bredzisławie, cd. 5 40 8 miesięcy temuocena: 52% 

  Tylko że te wszystkie czcze obietnice to ciągle niewyraźny łabędzi śpiew dalekiej przyszłości. A jak na razie np. na Bałtyku polskiej floty wojennej praktycznie w ogóle nie ma... Ale za to mamy rozdmuchane propagandowo (i finansowo) leśne zastępy WOT- u ku zabawie dorosłych, lecz w znacznej części niedojrzałych psychicznie harcerzyków, w podchody, budowanie szałasów, padanie na rozkaz do rowu i strzelanie zza pniaków plastikowymi kulkami. Lub tylko z wydawaniem okrzyków "jeb, jeb" naśladujących "strzały". Przypadki autentyczne. Wraży spadochroniarze już trzęsą portkami...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj bredzisławie, cd. 4 39 8 miesięcy temuocena: 52% 

  I znów rodzi się pytanie komu właściwie służyło awanturnictwo Macierewicza i jego kabaretowe, upokarzające kpiny z żołnierza polskiego - przypomnę chociażby nieustanne, z byle okazji przeprowadzane na jego rozkaz tzw. apele smoleńskie; także przed iławskim ratuszem. I pewnie Antoni M. całkowicie rozwaliłby resztki naszego i tak już ledwie zipiącego wojska, gdyby go właściwie wreszcie z MON-u nie wykopali... Amerykanie, mający już dość jego psychopatycznych zagrywek i podejrzewający go wprost o moskiewską agenturę... Po zajęciu jego miejsce przez Płaszczaka, także właściwie nic się nie zmieniło. Ten wieczny nieudacznik, zalękniony i nieśmiało dukający lokaj wszech-prezesa, podobnie jak jego szurnięty na umyśle poprzednik, ciągle tylko paple i paple, i paple o swych planach, o tym ile i gdzie czego nakupuje. Ciekawe tylko za co, skoro "dorobiliśmy" się dzięki cudom gospodarczym tzw. zjednoczonej(?) prawicy już ponad 1,6 biliona zł długu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj bredzisławie, cd. 3 38 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Macierewicz, zaczadzony swą ideą polskich, leśnych che-guevarowców, doił jednocześnie regularne formacje Wojska Polskiego z przewidywanych dla nich funduszy, ładujące je bez opamiętania w swych harcerzyków. I przestań bredzisławie przy okazji czarować i pleść o wielkich zakupach uzbrojenia i rozbudowie polskiego przemysłu zbrojeniowego w ciągu panowania tzw. dobrej zmiany. To ciągle tylko czcza propaganda i nieustająca paplanina, za którą idzie bardzo mało czynów i realnych efektów. Już nawet nie ma co wspominać o awanturniczym zniszczeniu przez Antka M. planów zakupu francuskich Caracali, dzięki czemu nasza armia ma do dziś tylko kilka starych, poradzieckich helikopterów ledwo trzymających się kupy i służących zresztą głównie do transportowania pisowskiej pseudo elity. Czy chociażby kabaretowych zapowiedziach zakupu po 5 dolarów za sztukę francuskich okrętów, które miały trafić, lecz nie trafiły do Rosji. Czy też starych zezłomowanych jednostek aż ... z Australii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj anty-bredzisławie, cd. 2 37 8 miesięcy temuocena: 52% 

  Antoni M. również wcale nie taił, że WOT w jego zamyśle miał służyć także w razie potrzeby do utrzymywania tzw. wewnętrznego porządku w kraju. Czyli wyrażając się jaśniej - do siłowego rozbijania protestów ulicznych obywateli wkurzonych na praktyki tzw. dobrej zmiany. Czyli do tego, do czego używano kiedyś ZOMO oraz uzbrojonych plutonów tzw. WSW (poszukaj sobie co to było)...I dlatego WOT został wyjęty ze struktur dowódczych Wojska Polskiego, podlegając tylko poleceniom i decyzjom osoby ministra obrony. Który z kolei nieprzypadkowo jest także wiceprezesem PiS-u. I wszystko jasne..A wręcz okrutną kpiną z młodych ludzi, których Antoni M. mamił leśnymi zabawami w podchody w trampkach i z plastikowymi karabinkami w rękach, było jego ględzenie, że członkowie WOT będą "leśną elitą", która będzie być może kiedyś skutecznie walczyła z.. rosyjskimi elitarnymi oddziałami spadochroniarzy i Specnazu. Czyli w zamyśle mieli służyć jako polityczne i strategiczne mięso armatnie pisowskiego oszołoma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj anty-bredzisławie, cd. 36 8 miesięcy temuocena: 50% 

  A to dlatego, że tego wojska po prostu nienawidził i sekował nieustannie jego najlepszych dowódców, wywalając ich po kolei na zieloną trawkę. I zatrudniając na ich miejsce posłuszne sobie umundurowane popychadła i miernoty, nagradzane pośpiesznie generalskimi szlifami. Choć nadawały się co najwyżej na starszych sierżantów. Stąd często się rodzi słuszne pytanie o to komu właściwie służy Macierewicz swą rozbijacką i awanturniczą działalnością - Polsce czy może jakimś zleceniodawcom z... Kremla? Tak samo jak w przypadku jego nieustającej awantury o tzw. zamach smoleński, która mu dodatkowo służy do ciągłego dojenia naszego państwa z milionów złotych i jeżdżenia państwową limuzyną w towarzystwie ochroniarzy. Co go dodatkowo niezmiernie podnieca i łechce jego, wielką, nadętą próżność.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie czaruj anty-bredzisławie.... 35 8 miesięcy temuocena: 48% 

  No i znów odezwał się jakiś niespełniony bajkopisarz wierzący w krasnoludki... WOT to organizacja budowana przez nawiedzonego Macierewicza głównie dla osób, które mimo swej dorosłości, nie wyrosły z marzeń o życiu harcerskim, budowaniu szałasów, zabawy w podchody, itp. Kiedyś właściwie każdy młodych człowiek w to się bawił, ale trzeba z czasem jednak wyrosnąć z harcerskich spodenek. Niektórzy najwyraźniej na tym etapie się zatrzymują...Dodatkowo Macierewicz, który nigdy nie wyrósł ze zwariowanego harcerzyka i fanatycznego zwolennika metod Che Guevary (poszukaj sobie kto to) nie taił, że jego celem jest organizowanie wokół siebie młodzieży o skrajnie prawicowych poglądach, ślepo mu posłusznych, fanatycznych i nawiedzonych bojowników o nie wiadomo co. Czyli takich jak on...I chciał także utworzyć z WOT-u leśne oddziały mające być właściwie konkurencją dla regularnych oddziałów Wojska Polskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anty-bredzisław 34 8 miesięcy temuocena: 51% 

  Bzdury piszesz. Można w wielu sprawach nie zgadzać się z tą ekipą ale jesli chodzi o sprawy wojskowe to moim zdaniem najlepiej sobie radzi. WOT, zakup uzbrojenia, inwestycje w przemysł zbrojeniowy to coś co widać daleko poza granicami Polski. I to w sensie bardzo pozytywnym. Ogarnięci wzajemną nawalanką PO-PiS nie odróżniamy co jest ok a co badziewiem. Np.tak dobrze radząca sobie Obrona Terytorialna Ukrainy jest wzorowana na polskim WOT-ie, Niemcy , Holendrzy Francuzi (poprzez swoje media) z zaskoczeniem ale też podziwem patrzą na rozwój armii w Polsce, a Pioruny które tak dobrze wypadły na Ukrainie kupiły nawet USA (co jest wielką rzadkością bo oni z reguły nic nie kupują na świecie z uzbrojenia zaawansowanego).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle zresztą 33 8 miesięcy temuocena: 62% 

  czy możesz wyluzować Mścisławie ??? chwilę zachowywałeś się przyzwoicie i nie obrażałeś innych ... ale zauważ , że znowu produkujesz jakieś urojenia o kropidłach , czy konfesjonałach , ołtarzach polowych jako broni masowego rażenia ! o kapciowym wszechprezesie i ,,,,,,,,,, szkoda tuszu ,,, bez odbioru .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mścisław 32 8 miesięcy temuocena: 23% 

  Już Ci kiedyś pisałem. Pastować buty mjr Łupaszce możesz. A na tym forum się ośmieszasz. Jak zwykle zresztą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lufa 31 8 miesięcy temuocena: 86% 

  a to ty byłeś tym pucybutem ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lufa 30 8 miesięcy temuocena: 80% 

  a to ty byłeś tym pucybutem ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 29 8 miesięcy temuocena: 16% 

  I każdy po służbie Polak jak i ci z WOT, kałachy albo te nowoczesne pistolety naszej produkcji powinni mieć w szafie w domu. Wtenczas wróg miałby się baczności kiedy chciałby do nas wkroczyć. Tylko że Polak po szklanie to z mety bez kałacha się rzuca na ruskiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pogorszyło ci się? 28 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Chyba ci szajba odbiła. I wtedy na prawie każdej wiejskiej dyskotece disco polo, w knajpach, na stadionach pełnych kiboli, w szkołach trup ścieliłbym się pokotem. Tak jak co drugi dzień w USA, gdzie karabin maszynowy czy rpg może kupić sobie na co drugiej ulicy każdy napalony miliarystycznie wariat, bandyta, smarkaty faszysta czy pijaczyna. A u nas takich całe stada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~juy 27 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Jeszcze nie dorośliśmy, żeby mieć kałachy na chatach,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cogito 26 8 miesięcy temuocena: 100% 

  bardziej bym się obawiał, że po szklanie to się jednemu z drugim przypomni, że mu somsiad zaparkował na jego miejscu - i trzeba porządek z tym zrobić!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 25 8 miesięcy temuocena: 39% 

  Za PO to byś mogła pobiegać po zaoranych poligonach. Brawo Agata. Masz dziewczyno moc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no proszę 24 8 miesięcy temuocena: 100% 

  a poniżej znowu kultura całą gębą. Cóż za słownictwo i elokwencja. Od razu widać, że autor komentarza to gość oczytany i pewnie absolwent jakiejś renomowanej uczelni .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obędzie się..., do tego niżej, cd. 2 23 8 miesięcy temuocena: 62% 

  A za rzekomy SPOKÓJ zapewniany przez zwykłych, bezprawnie umundurowanych, okrutnych i bezmyślnych oprawców, plujących codziennie z rozkazów swych bezczelnych przełożonych na przepisy prawa, to znaczna część społeczeństwa "serdecznie dziękuje". Obędzie się bez takiego wstydu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obędzie się..., do tego niżej, cd. 22 8 miesięcy temuocena: 59% 

  Tak samo po wojnie tłumaczyli się np. karani hitlerowscy oprawcy. Bo bezprawnych rozkazów nie wolno wykonywać. A kto podejmuje służbę państwową winien najpierw dla swego dobra zapoznać się z przepisami prawa. I wszystkie osoby, niezależnie od rodzaju formacji i urzędów, zamieszane w okrutne prześladowanie uchodźców na granicy, winny pamiętać, że prawo międzynarodowe broniące przestrzegania konwencji genewskich o konieczności humanitarnego traktowania ofiar wojen, działa niezależnie od prawa krajowego. I że taki oprawca wcześniej czy później może stanąć albo przed Międzynarodowym Trybunału Sprawiedliwości w Hadze (przekonali się o tym np. skazywani już na dożywocie najwyżsi zbrodniarze wojenni z terenów byłej Jugosławii), lub przed sądem krajowym. Wtedy gdy od władzy zostaną wreszcie odsunięci najważniejsi rangą organizatorzy tych przestępczych praktyk. I co wtedy zrobią ci, którzy dziś bezmyślnie i okrutnie spełniają "służbę" na naszej granicy, znieważając tym samym polskie mundury?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obędzie się..., do tego niżej 21 8 miesięcy temuocena: 59% 

  I miał Władysław Frasyniuk całkowitą rację. Bo nie zasługuje na noszenie polskiego munduru, z polskim orłem na czapce, zwykły, okrutny zwyrodnialec, który przerzuca chore dzieci przez płot zwieńczony drutem żyletkowym. Nie zasługuje na nazwanie funkcjonariuszem państwa polskiego okrutny oprawca, który wielokrotnie przepycha do ciemnego lasu czy w pograniczne bagna chore dzieci, brzemienne kobiety, osłabionych mrozem, głodem i pragnieniem uchodźców. Ludzi uciekających ze swych krajów, gdzie podobni oprawcy rzucają im beczki z chlorem na głowy, na zrujnowane domy, szpitale i szkoły. Nie zasługuje na noszenie polskiego mundury tępy i ślepo posłuszny bezprawnym rozkazom urzędas Straży Granicznej, który narusza prawo międzynarodowe odmawiając przyjmowania od tych ludzi wniosków o azyl lub inną pomoc prawną. Wszyscy ci okrutni oprawcy bezczeszczący polskie mundury winni pamiętać, że nie jest żadną wymówką głupie tłumaczenie, iż wykonywali oni tylko rozkazy przełożonych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Gal 20 8 miesięcy temuocena: 39% 

  Twoje tezy są czysto spekulacyjne. Jaką masz wiedzę dotyczącą SWW I SKW? Czy przypadkiem nie bazujesz na filmach Patryka Vegi? Agentów skutecznych nigdy nie było. Co najwyżej aferzyści szkoleni w Moskwie. A spekulacje że WOT może być wykorzystana do walk o władzę wewnątrz kraju...obrażasz tych ludzi porównując ich z brunatnymi koszulami. To patrioci którzy swój wolny czas poświęcają ojczyźnie. Pomagali przy Covid czy na granicy z Białorusią. Pamiętasz co Frasyniuk-czołowy polityk PO powiedział o naszej Straży Granicznej? Powiedział SMIECI. Co Ty na to? Tak szanujecie polski mundur. Ubliżacie i wyśmiewacie a ci ludzie w mundurach zapewniają Wam SPOKÓJ.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gal 19 8 miesięcy temuocena: 79% 

  Likwidacja służb to jedno - a wydanie na tacy danych naszych oficerów i współpracowników to już raczej bliżej zdrady i działanie na szkodę Ojczyzny - straciliśmy do tego wiarygodność. Pis gdy przejął WSI to na oficerów wsadzał harcerzy - zgodnie z regułą "mierny ale wierny". WOT z samego założenia nie jest niczym złym - ale to, że większa kasa idzie na WOT a nie na armię.. .cóż to już dobre nie jest. Polecam lekturę historii "brunatnych koszul" - oni też nie byli niczym złym... na początku. Ludzie którzy wstępują do WOTu wstępują tam często z pobudek patriotycznych - i to jest coś chwalebnego. Jednak obawiam się, że mogą zostać wykorzystani do celów politycznych i to już chwalebne nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę i nie zobaczymy tych chłopców i dziewcząt jak biją na ulicach demonstracje polityczne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do gal 18 8 miesięcy temuocena: 30% 

  Wszystko pomieszałeś. Likwidacja wojskowych służb będących kontynuacją II Zarządu w prostej linii to było niezbędne posunięcie . Wszyscy szkoleni oficerowie WSI byli na radzieckich uczelniach wojskowych. Czego tu nie rozumiesz. Takie operacje jak Kandahar czy Zalew świadczyły o przestęprzej wręcz działalności. Agenci - śmiechu warte. Ofermy bez kwalifikacji. 0 skuteczności czy wyników . Przypomnij sobie kto zorgsnizował aferę FOZZ Co do młodych żołnierzy oczywiście trzeba im płacić za służbę. To oni są przyszłością polskiej armii. WOT w końcu daje szansę każdemu na przeszkolenie wojskowe. Co w tym złego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PANama 17 8 miesięcy temuocena: 81% 

  Zobacz co PIS zrobił jak zaczęła się wojna na Ukrainie. Pierwsze dni siedzieli cicho, nie wiedzieli co mają robić, czy blokować granice czy nie (pewnie czekali na rozkazy z Moskwy). Dopiero jak społeczeństwo tłumnie ruszyło na granice to zorientowali się, że nie mogą olać Ukrainy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gal. 16 8 miesięcy temuocena: 79% 

  Likwidacja wywiadu - wydanie naszych agentów i współpracowników sowieckim służbom. Likwidacja zbrojeniówki w Polsce. Zmuszanie do odchodzenia ze służby oficerów z doświadczeniem. Cięcia kasy na zawodowych (czyt. doświadczonych) żołnierzy, kosztem dofinansowania swoich sił zbrojnych (polecam lekturę Ustawy o WOT- jakie mają zadania i do czego są powołani - m.in do tłumienia zamieszek). To wszystko zasługi PISu. Jak na zadeklarowanych przeciwników sowietów, robią wiele w interesie putina

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Gal 15 8 miesięcy temuocena: 31% 

  Ciekawe to co piszesz. Tvn założony przez TW chodzący na pasku sowieckich mocodawców. Likwidacja jednostek wojkowych bo się nie opłaca trzymać. To robiło PO. To zachęciło Putina.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gal 14 8 miesięcy temuocena: 76% 

  polityka PISu i wypinanie się na Europę rozzuchwaliło Putina - niedługo dzięki PISowi może będziesz mógł pobiegać nie po poligonie, ale po polu walki pod regularnym ostrzałem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ms 13 8 miesięcy temuocena: 31% 

  A co już na fakturach VAT-owskich nie idzie wałków kręcić? Czy kłusowac na Jezioraku trudniej? Tak za PO tęsknisz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Albatros 12 8 miesięcy temuocena: 78% 

  a za PIS można postrzelać z mobilnych konfesjonałów :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ms 11 8 miesięcy temuocena: 79% 

  idź płakać do kaczora czy innego czarnka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 10 8 miesięcy temuocena: 36% 

  Morąg to moja jednostka wojskowa, gdzie odbywałem szkolenia wojskowe dość często wtedy. Tu dorobiłem się stopnia oficerskiego. Droga Agatko - Naprzód marsz!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwek 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Tygrysie chwalisz się czy żalisz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 8 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Przeszkolenie tak ale sama służba w armii powinna być zastrzeżona tylko dla mężczyzn.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Co do Emilii Plater to to wyszło z jej szaleństwa: "Wobec pogarszającego się położenia militarnego, Emilia zrezygnowała ostatecznie z ataku na Dyneburg. Emilia dzieliła z podkomendnymi wszystkie trudy walki partyzanckiej, zyskała sobie wkrótce ich miłość i uznanie, chociaż w świecie salonów nie szczędzono jej złośliwych uwag i zarzutów niemoralności. W zaciętych walkach, stoczonych z Schirmanem pod Ucianą i Oniksztami oddział Emilii poniósł znaczne straty w zabitych i rannych, uległ rozproszeniu, resztę Emilia Plater przyłączyła do oddziału Cezarego Platera. "

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "nic tylko" 6 8 miesięcy temuocena: 88% 

  Katarzyna Wielka, niemiecka rozpustna caryca Rosji, ulubienica perukarza Suskiego, rozłożyła Turków na łopatki w wojnach o północne wybrzeża Morza Czarnego. Oraz niestety dała nam łupnia w naszej nieudanej insurekcji kościuszkowskiej z 1794 r. przeciw jej Rosji. Królowa angielska Elżbieta I Tudor, córka i następczyni sławetnego Henia VIII, mordercy jej matki, królowej Anny Boleyn, w 1588 r. "pogoniła kota" znad wybrzeży Anglii wielkiej armadzie floty hiszpańskiej swego niedoszłego mężulka Filipa II Habsburga... Wystarczy? Ucz się historii robaczku, by się publicznie nie błaźnić. I nie lekceważ nigdy Kobiet, aby ci to kiedyś bokiem nie wylazło...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kościuszko 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Emilia Plater też sobie poszalała

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nbvc 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Joanna d' Arc też nieźle dała czadu. I to przed dwudziestką.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ggtt 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  M. Thatcher wygrała wojnę z Argentyną.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić 2 8 miesięcy temuocena: 19% 

  "zx" daj mi jednego dowódcę wojskowego którym była kobieta, wygrała bitwę, wojnę... Chcę uprzedzić, że amazonki to mit grecki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zx 1 8 miesięcy temuocena: 89% 

  A to niby czemu? Kobita też może przyładować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4791 sekundy