REKLAMAResma
REKLAMAikea
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2023, 19:44 komentarzy 4

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice aut wsiadają pod wpływem alkoholu czy bez uprawnień. Ale sprawcy drogowych przestępstw i wykroczeń nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

To kierowcy, wobec których policjanci w powiecie iławskim interweniowali w miniony weekend.

Pierwsza z kierujących została zatrzymana w piątek (20.01.2023 r.). Okazało się, że 17-latka kierująca lekkim czterokołowcem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającej ją mazdy i najechała na jej tył. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało; za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Tymczasem w Iławie kierujący volkswagenem postanowił zlekceważyć czerwone światło na przejeździe kolejowym. I postanowił przejechać przez tory, gdy zapory były w trakcie zamykania. Okazało się, że to nie jedyne wykroczenie, które popełnił 63-latek. Mężczyzna jeździł samochodem z pękniętą szybą przednią. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierującemu.

Natomiast w sobotę (21.01.2023 r.) 26-latka kierująca audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na przyczepę kierującego samochodem ciężarowym volvo. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a  kobieta za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

Kolejny kierujący  w Iławie, wykonując manewr skrętu w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego pomiędzy pojazdami. 37-latek kierujący renaultem został ukarany mandatem.

Tymczasem w Kisielicach 36-latka kierująca fiatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wykonywania manewru skrętu w prawo uderzyła w BMW.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w gminie Zalewo. Okazało się, że 75-latek kierujący oplem nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą, po czym wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nie tylko prędkość była powodem takiego zachowania mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że 75-latek kierował samochodem, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania autem, a podczas czynności na miejscu zdarzenia mieszkaniec Kwidzyna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo, podał dane swojego brata.  75-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Natomiast nietrzeźwego kierującego w gminie Iława zatrzymano po zgłoszeniu przez świadka. Jak się okazało, kobieta zauważyła, jak do jednego z marketów przyjechał ford, którego kierowca był pod znacznym działaniem alkoholu, po czym zabrała mu kluczyki i o wszystkim poinformowała policjantów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W samochodzie zastali pasażerów, bo kierowca już zdążył się oddalić. Policjanci po chwili zatrzymali 63-latka, który kierował fordem.  Okazało się, że prowadził auto, nie posiadając do tego uprawnień, ale mając 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w gminie Susz, również po zgłoszeniu przez świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że kierujący motorowerem prawdopodobnie jest nietrzeźwy, bo próbuje jechać, ale co chwilę się przewraca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali 43-latka. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po tym, jak kierował oplem i korzystał z telefonu komórkowego. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 26-latka. Mieszkaniec Iławy miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Reaguj, gdy widzisz na drodze niebezpieczne manewry! - apelują funkcjonariusze, zapewniając, że każdy sygnał, zgłoszony na 112, zostanie sprawdzony.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 4 13 dni temu

  A czy 17 latka miała prawo jazdy? Jeśli nie to jak można jeździć pojazdami mechanicznymi nie znając przepisów!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 13 dni temu

  Lekkim pojazdem czterokołowym mozna jeździć na kartę motorowerową.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 2 13 dni temu

  Lekki czterokołowiec, zapewne od 16lat prawo jazdy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 1 13 dni temuocena: 67% 

  Kara jest jedna najlepsza - zabór samochodu, nawet grata, poza samochodami kradzionymi bo włąsciciel nie jest winien temu. Inne kary nie skutkują. ZAdne mandaty ani sądowe kary bo i tak przestępcy drogowi kpią sobie ze wszystkiego i dalej jeżdzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5598 sekundy