REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2023, 14:36 komentarzy 3

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Osoba poszukiwana musi liczyć się z tym, że w każdej chwili może zostać zatrzymana. Ta chwila zakończenia ukrywania się bywa dla niektórych zaskakująca. Tak stało się w przypadku 4 mężczyzn, którzy odbywają już swoją karę w więzieniu.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które są poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Tylko nieliczni zgłaszają się do zakładu karnego dobrowolnie. Okoliczności zatrzymań bywają różne, ale najczęściej są zaskakujące dla osób poszukiwanych.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali policjanci w piątek (20.01.2023 r.) Funkcjonariusze podczas czynności ustalili miejsce przebywania 58-latka i natychmiast tam pojechali. Mężczyzna szukany był przez iławski sąd za znęcanie się nad najbliższymi. Mieszkaniec gminy Lubawa został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 119 dni.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz z zespołu ds. poszukiwań codziennie zapoznaje się z listą osób poszukiwanych i kiedy zauważył 33-latka, zatrzymał go, gdyż pamiętał, że musi zostać odwieziony do więzienia. Mieszkaniec Iławy szukany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 234 godzin, również za znęcanie się nad najbliższymi.

Tymczasem w poniedziałek (23.01.2023 r.) w gminie Kisielice policjanci zatrzymali 48-latka. Funkcjonariusze z zespołu do spraw poszukiwań ustalili miejsce przebywania mężczyzny i natychmiast tam pojechali. 48-latek od dłuższego czasu był nieuchwytny. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Kisielice wychodził wcześnie rano i wracał późnym wieczorem. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do więzienia. 48-latek spędzi tam najbliższe 11 miesięcy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  

Natomiast we wtorek (24.01.2023 r.), kilka minut po północy, policjanci w Kisielicach podczas interwencji zatrzymali 61-latka. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna szukany jest przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary 4 dni pozbawienia wolności, ponieważ nie zapłacił grzywny. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zawieźli go do zakładu karnego.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~@@ 3 13 dni temuocena: 67% 

  Policyjne sidła buhahahaha. Niedojdy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do dwóch małpeczek 2 12 dni temuocena: 100% 

  Pętla się zacieśnia, wokół ciebie też @@

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antykonfident 1 13 dni temuocena: 43% 

  pdw

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4627 sekundy