REKLAMAResma
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2023, 19:44 komentarzy 1

(Fot. Dawid Majewski (Majorex).)

Odpalone flary i fajerwerki, a wszystko wśród dźwięków strażackiej syreny - druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie hucznie powitali dziś w swojej jednostce nowy wóz.

To średni pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Renault, z zabudową firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne. Dzisiaj pokonał długą trasę z Bielska-Białej, aby wieczorem dotrzeć do Iławy.


Druhowie z jednostki OSP na ulicy Wojska Polskiego przygotowali z tej okazji prawdziwą fetę.


W hucznym przywitaniu wzięli udział ochotnicy, a także członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej. Nie zabrakło też radnych z miejskiego klubu "Dla Iławy", którzy - jak się okazało - wsparli iławskich ochotników kwotą 1 000 zł na paliwo na dzisiejszy długi przejazd.

A na zakup samego wozu dotację wyłożyło m.in. Miasto Iława. Samorząd Iławy przekazał na zakup pojazdu prawie 335 tysięcy zł, z czego 95 tysięcy to dodatkowa kwota, przekazana po apelu ze strony strażaków. Zakup wsparły także dotacje z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. 15 tysięcy, z własnych składek, uzbierali także sami ochotnicy, którym życzymy tylu powrotów, ilu wyjazdów!

Red. kontakt@infoilawa.pl, zdjęcia: Dawid Majewski (Majorex).

REKLAMATom-bet
Artykuł załadowany: 0.279 sekundy