REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2023, 18:00 komentarzy 60

(Fot. Archiwum własne.)

Znamy już pełen program iławskiego 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plan działań na nadchodzącą niedzielę, 29 stycznia podaje sztab WOŚP powołany przy Iławskim Centrum Kultury.

9:00 - 17:00 - kwesta wolontariuszy na ulicach miasta Iławy.

Działania w Kinoteatrze "Pasja" w Iławie

15:00 

 • Stoisko Stowarzyszenia Od-Ważne Iława oraz słuchaczek UTW - z wypiekami, pieczywem, wegańskimi pastami, zimową herbatą - do kupienia za datek na WOŚP.
 • Sklepik i loteria fantowa Młodzieżowej Rady Miasta Iławy.     
 • Stoisko z robotami LEGO - RoboPlanet Iława.
 • Stoisko promujące zdrowie, gry i zabawy dla dzieci - Sanepid Iława.

d16.00

 • Licytacja główna gadżetów WOŚP oraz prac artystycznych przekazanych przez iławskich twórców (malarstwo, rzeźba, fotografia).
 • Prowadzenie: Dariusz Paczkowski i Tomasz Woźniak. 
 • Aukcję uświetni występ artystyczny "OIGI" (Olga Kroplewska z zespołem: Agata Lewy, Michał Kudyk, Kuba Cybula).

g17:00 i 18:30

 • Degustacja pizzy za datek na WOŚP (SOS Pizza Iława).

g

Wydarzenia towarzyszące:

8:00 - grochówka i gorące napoje.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Terenowy przy ZK Iława, druhowie OSP Iława.
Miejsce: galeria jazzowa przy ratuszu.

10:00 - wiosłowanie dla WOŚP.
Drużyna Drakens Iława - Smocze Łodzie.
Miejsce: galeria jazzowa przy ratuszu.

11:00 - 14:00 - prelekcja, zabawy ruchowe i morsowanie.
Wesołe Morsy z Jezioraka.
Miejsce: Port Iława, ul. Chodkiewicza 5, plaża "prawdziwka".

11:00 - 19:00 - maraton malarski.
Agata Topolewska, Joanna Wolf-Marszałkiewicz.
Miejsce: Galeria Jeziorak w Iławie.

13:00 - mecz koszykówki.
Orka Iława Basketball - AZS UWM Olsztyn.
Miejsce: hala sportowo-widowiskowa w Iławie.

14:00 - 18:00 - VIII Iławski "Darz bór" Festyn.
Iławskie Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej Kobra oraz Koło Łowieckie Łabędź w Iławie.
W programie m.in. wystawa motocykli cross i samochodów terenowych, darmowa degustacja potraw myśliwskich z kuchni polowej, przejażdżki quadami.
Miejsce: parking przy Kinoteatrze "Pasja" w Iławie.

15:30-17:30 - sauna.
Zapraszają Lodowaci - Iławskie Morsy.
Miejsce: przy ekomarinie w Iławie obok "dzikiej" plaży.

Ponadto:

28 stycznia 2023 
9:00 - parkrun Mały Jeziorak.

Podczas finału sztab WOŚP w Iławie wspierają także: Iławska Grupa Ratownictwa - IGR,  Hufiec ZHP Iława, ZKM Iława, U Czapy.

ICK/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

60Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~to jakieś kółko różańcowe? cd. 60 ponad rok temuocena: 56% 

  Ale naprawdę już bez przesady. Zadbajcie choć trochę także o siebie. Przecież nie możecie całymi dniami umartwiać się numerem 35. Można odnieść wręcz zadziwiające wrażenie, że gdyby np. obok was wylądował statek kosmiczny z przedstawicielami obcej cywilizacji, z nieba leciała manna w postaci dwustuzłotówek lub pobliskiej biedronce rozdawano by za darmo naręcza flaszek z okowitą, to wy byście tego w ogóle nie dostrzegli. Ponieważ nieustannie jesteście zafrasowani numerem 35. Czy poświęcając mu przez cały boży dzień swą przyjazną uwagę, macie chociaż niebożęta czas na zjedzenie śniadanka, obiadku, na spacerek z rodzinką czy chociażby na efektywne wypróżnienie się? Ludzie, ocipieliście pospołu? Dajcie sobie na luz. Albo chociaż, jak to zalecał niedawno wszech-prezes Zbaw Polskę (co prawda tylko młodym kobietom) - w gardło... Może wtedy odetchniecie sobie pełną piersią od tego absorbującego was nieustannie numeru 35. A ten numer przy okazji także od was...Dobranoc miła trzódko...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawisz całkiem mądrze - do wybacza 59 ponad rok temuocena: 80% 

  Bardzo dobry pomysł. Całkowicie popieram. Tylko podczas pacyfikacji uważajcie na poniższą księgarnię. Dlaczego podczas akcji wypędzania ZŁEGO z piętra ma ucierpieć to zacne miejsce z parteru?Nareszcie jakiś dobry pomysł ze strony waszego kółka. Również miłego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wybacz 35-ty 58 ponad rok temuocena: 100% 

  szukając pretekstu do poprawy humoru , pomyślałem / pewnie niemądrze / że gdyby tak spacyfikować Feniksa to może skończyłaby się ta plaga nazioli wszechprezesowych . Miłego dnia .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdrowaś............... 57 ponad rok temuocena: 50% 

  faktycznie - modlimy się . ale czy to pomoże ? Wątpię .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to jakieś kółko różańcowe? 56 ponad rok temuocena: 63% 

  Analizując treść tego forum można odnieść dziwne wrażenie, że najważniejszym problemem egzystencjalnym w sobotni wieczór i prawie całą niedzielę dość znacznej grupy osób wypowiadających się na tym forum jest o dziwo... przekomarzanie się z numerem 35. Jak i uporczywe udowadnianie jakim to jest zerem. Ludzie, nie macie się czym zająć od bladego świtu do późnej nocy? To choć dłubcie sobie z nudów w nosach...Numer 35 czuje się zaszczycony waszym zainteresowaniem, ale już nie przesadzajcie z tą sympatią. Bo numer 35 wpadnie jeszcze z jej powodu w jakiś chorobliwy samozachwyt. Istna komedia...Wasze zafrasowane numerem 35 zgromadzenie zaczyna przypominać kabaretowy sabat czarownic lub też trybunał inkwizycyjny. Choć bardziej to przypomina jakieś zdewociałe kółko różańcowe... Wasze nieustanne wywody o numerze 35, serwowane mu nadzwyczaj mądre nauki, poświęcanie znacznego czasu na wytykanie mu wszystkich możliwych błędów i ciągnące się analizy jego spaczonej psychiki są dla niego bardzo miłe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~System Windows:Error35 55 ponad rok temuocena: 80% 

  Co do WOŚP, to od wielu lat media ujawniają ogrom rażących patologii związanych z tą akcją i jej znikomy ekonomiczny sens. Również pod tym artykułem podano ich zaledwie kilka. Można by pisać do białego rana. Same fakty. Do żadnego nie odniosłeś się merytorycznie, a o to sam prosiłeś. Były tylko obelgi i ubliżanie w wielu odsłonach bez treści. Z Tobą nie można dyskutować, bo jesteś trwale sformatowany i nie tolerujesz innych poglądów. I to jest Twój największy problem. Musisz nad tym popracować. Droga będzie kręta i wyboista, ale trzymam kciuki. Walcz o siebie. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie jestem na bieżąco 54 ponad rok temuocena: 63% 

  ale kiedyś w Ostródzie była Poradnia . ZDROWIA ŻYCZMY

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda , niestety 53 ponad rok temuocena: 75% 

  jestem zdumiony i to bardzo , że wszechstronnie wyedukowany 35-ty absolwent zacnej uczelni potrafi nazywać innych ludzi bezmózgami , nieukami , robakami , amebami , wszawymi gnidami, tasiemcami z dolnego ujścia przewodu pokarmowego ,,,,,,,,, i wiele wiele innych znakomitych tekstów ,,, warto chyba opublikować zbiór jego tekstów i używanych przez niego epitetów . Gdyby wieszcz Adam Mickiewicz to przeczytał to mógłby powiedzieć , że to chyba jakieś fiksum-dyrdum nie polszczyzna .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Pani pielęgniarki 52 ponad rok temuocena: 40% 

  Pani pielęgniarko, na pańską przypadłość w postaci niemożliwości przeczytania "elaboratu" do końca jest prosta rada - wystarczy nauczyć się czytać. I jeszcze jedna przyjazna porada - czytać, ale z jako takim zrozumieniem. Wiadomo, że to dość trudne. Ale skoro już Pani nauczyła się jako tako pisać, choć dość nieporadnie (dowód niżej), to z czasem, po latach, i z czytaniem ze zrozumieniem da Pani zapewne sobie radę. Przynajmniej można mieć taką nadzieję...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zapytanie 51 ponad rok temuocena: 70% 

  35-ty wyedukowany wszechstronnie absolwent nietuzinkowych uniwersytetów powinien wiedzieć . co to są komunały komunistycczne ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pielęgniarka 50 ponad rok temuocena: 70% 

  takie elaboraty jakie tworzy 35-ty to po prostu mdłości ,,,,,, nigdy nie dałam rady przeczytać do końca ,,, bo to jest zawsze o tym o tamtym , siamtym i owantym ......... czy możesz 35 -ty logicznie w kilku zdaniach sprecyzować swoje zdanie ? bez powrotów do prehistorii i innych międzygalaktycznych zórz PORANNYCH ? grabienie wody pomijam i tych nazioli z Feniksa również .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 35-tego 49 ponad rok temuocena: 69% 

  schowaj trąbę , bo chyba masz urojenia i nie tylko . Dla ciebie ludzie , którzy mają inne zdanie niż to trolle z Feniksa ? skończ waść i wstydu oszczędź i nie przynoś wstydu twej zacnej uczelni .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiało naprzód 35-ty 48 ponad rok temuocena: 88% 

  czy ty jesteś świadomy absolwencie zacnej uczelni jaki kabaret z siebie robisz ? bo jak nie masz czasu na chwilę refleksji ,,,,,,,,, to nadawaj swoją wiedzą uniwersytecką dalej i nie zwracaj uwagi na tępych głąbów . na tępych nazioli itd . Iława czeka , my czekamy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobranoc raz jeszcze 47 ponad rok temuocena: 82% 

  przecież to kompromitacja i to na poziomie uniwersyteckim . Ja w życiu bym nie pomyślał , że wpis np. 5 sekund po moim nastąpił na skutek mojego . No cóż są mędrcy których ja zrozumieć nie potrafię , bo uniwersytetów nie ukończyłem .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobranoc 46 ponad rok temuocena: 83% 

  wypada życzyć jednemu komentatorowi DUŻO ZDROWIA ,,, bo co ten gośc wydziwia to głowa mała

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie potrafisz liczyć NIESTETY !!! 45 ponad rok temuocena: 85% 

  a gdyby mój wpis pojawił się równocześnie z twoim , to ty byś wykoncypował , że w ułamku sekundy odpowiedziałem ??? wpisałem kiedy chciałem ,,, a skąd miałem wiedziec , że ty akurat przemawiasz ??? no chyba tyle rozumiesz . Bo w przeciwnym wypadku to ,,, załamka .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja też ~do tego niżej 44 ponad rok temuocena: 83% 

  nawet nie będę czytał poza pierwszym wierszem , bo na temat bezczelnego kłamania coś wiem . może napiszę , jak będę miał czas , a tymczasem mam niestety poważniejsze zajęcia od przekomarzania się z 35-tym ........... jak jeszcze coś wymyślisz --- wal śmiało . odpowiem jutro

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego niżej 43 ponad rok temuocena: 29% 

  Nie kłam bezczelnie. Między częścią mego wpisu, a twoim "toć to siokiem" na pasku czasu były dokładnie 4 minuty. Czyli warujesz na forum na swym dyżurze i tylko czatujesz ze swą szczujnią. A poza tym tu nie chodzi tyle o to kiedy co pisałeś. Tylko co pisałeś. A pisałeś dokładnie coś, co całkowicie potwierdzało to co pisałem do twego kolegi spod "no brawo" Jedna wielka, nędznie zorganizowana szajka prymitywnych i bezmyślnych trolli...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autor wpisu 42 ponad rok temuocena: 71% 

  jak ty liczysz ? 35-ty . jak rozumujesz ? czy w/g ciebie trzeba czekać w kolejce aż ty swoją seryjkę sześćiu postów zakończysz ? ten wpis by się pojawił tak czy inaczej ,niezależnie od twoich ale ty nadawałeś równolegle . W regulaminie nie ma nic o tym kto może i kiedy wolno wstawic komentarz .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i znowu się mylisz 41 ponad rok temuocena: 77% 

  minęło minut 17

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo", cd. 5 40 ponad rok temuocena: 44% 

  I już na koniec... No i zobacz. Wystarczyły tylko cztery minuty, by na forum wyskoczył, jakby na potwierdzenie tego wszystkiego o czym niżej do Ciebie napisałem, Twój koleś troll dyżurujący na tym forum, ze swym wesolutkim tekścikiem pt. "toć to siok". Nie ma co, masz faktycznie bardzo "inteligentnych" kolegów. Istny kabaret...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo", cd. 4 39 ponad rok temuocena: 47% 

  Może więc zamiast na mnie wylewać tutaj swe gorzkie żale, to zwróć się z nimi do swych płatnych kolegów grasujących nieustannie na tutejszych forach w poszukiwaniu kogoś do ordynarnego obszczekania? Ciekawe tylko jakby zareagowali na Twe uwagi? Nie chciałbym być wtedy w Twej skórze. Bo taka już jest ich mentalność spaczona skrajnym, choć opłacanym przez szefów, fanatyzmem...PS. Zanim wyskoczysz z kolejną litanią zarzutów pod adresem numeru 35 (cóż się tak wszyscy niezdrowo przyczepiliście do tej liczby?), to może najpierw sobie sam trochę przemyśl powyższe uwagi. Abyś to Ty nie kreował się, tak jak ostatnio, na "wszechpana wszystkiego"... A w związku z dzisiejszą szlachetną akcją - SIĘ MA...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo", cd. 3 38 ponad rok temuocena: 40% 

  I jeszcze kwestia słownictwa, która tak drażni Twą subtelną, lecz niestety kompletnie wybiórczą duszę... Nigdy nie używam zbyt ostrych słów, gdy sam zaczynam jakiś wątek na forum. Ale gdy w odpowiedzi, od razu widzę cały wodospad plwocin lecących na mą głowę, że znów jestem ormowcem, wuml-arzem, smrodem z ziemniaczanki, pastowaczem oficerek, komuchem, lewakiem i wszelkim innym śmieciem, (wtedy także jakoś nigdy nie widziałem Twego świętego oburzenia), to odpowiadam jedynym zrozumiałym dla tych "subtelnych" komentatorów, językiem. I nie czuję w żadnym razie "wszechpanem wszystkiego" jak byłeś uprzejmy to ująć. Wręcz przeciwnie. Czekam zawsze na jakąś rzeczową i merytoryczną rozmowę. Ale czy Ty byłbyś wielce zadowolony, gdyby na każde Twoje słowo, niezależnie od poruszanego tematu, spotykała Cię istna lawina zawsze tych chamskich obelg? Byłoby przyjemnie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~toć to siok 37 ponad rok temuocena: 60% 

  Jestem zdumiony i to bardzo , że wszechstronnie wyedukowany absolwent zacnej uczelni potrafi nazywać innych ludzi bezmózgami , robakami , amebami , tasiemcami z dolnego ujścia przewodu pokarmowego ,,,,,,,,, i wiele wiele innych znakomitych tekstów ,,, warto chyba opublikować zbiór jego tekstów i używanych przez niego epitetów . Gdyby wieszcz Adam Mickiewicz to przeczytał to mógłby powiedzieć , że to chyba jakieś fiksum-dyrdum nie polszczyzna .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo", cd. 2 36 ponad rok temuocena: 46% 

  Dowiedziałem się także, że jestem jakimś obrzydliwym Leszkiem. Dopiero później okazało się, że twórcy tej "rewelacji" kojarzyli mnie nieustannie z pewnym faktycznym mieszkańcem Iławy, którego ja jednak nigdy w swym życiu nawet na oczy nie widziałem. A wszystko razem zawsze jest podszyte skrajnie prawicowym, wręcz wściekle nacjonalistycznym, sosem nieustannych bredni, omamów psychicznych i zwykłej chorobliwej paranoi. I jest to najwyraźniej koordynowaną akcją opluwania każdej wypowiedzi niezgodnej z pewną linią polityczną i ideologiczną. A czyją? A właśnie miejscowych tzw. asystentów politycznych państwa posłów mających swe biura w iławskim Feniksie. Jest to, jak mawiał na pewno znany Ci pewien klasyk "myśli politycznej", aż zbyt grubymi nićmi szyta "oczywista oczywistość".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo", cd. 35 ponad rok temuocena: 46% 

  Tradycyjnie i nadzwyczaj "merytorycznie" bredzących o numerze 35, oczywiście też o...ormowcach, o paleniu zniczy pod sądem, itd. , itp. I to Cię, o dziwo, jakoś nie denerwuje. Mało tego, Ty także zaczynasz swe wywody od numeru 35. Przypadek? Przecież wyraźnie widać, z cała akcja jest z góry zorganizowana. Od kiedy zacząłem na forach tego portalu umieszczać różne teksty dotyczące naszych lokalnych spraw, to od razu zaznaczałem ,że proszę o rzeczową dyskusję w tych kwestiach. A jaka była najczęstsza reakcja? Od razu, niezależnie od tematu, całe zestawy bredni o tym, że kiedyś "piniendzy" nie było przez vincenta, że jestem śmierdzielem z ziemniaczanki, że przyjdzie pielęgniarka ze strzykawką i wyłączy mi światełko, później istne epopeje o ormowcach, wumlach, pezetpeerach, że jestem mordercą ludzi niezłomnych i nieustannym pastowaczem jakiś oficerek, oczywiście z Laseczna. Na okrągło...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "no brawo" 34 ponad rok temuocena: 46% 

  Dziękuję za życzenia zdrowia, czym i ja się odwzajemniam. Dziękuję także za Twoje uwagi, choć obawiam się, że niezbyt dużo zrozumiałeś co tego, co się na tutejszych forach wyprawia. Pisałem o tym wczoraj wieczorem, lecz redakcja infoilawy, z jej znanych powodów, pośpiesznie ten tekst usunęła. Widocznie miała jakieś powody do tego pośpiechu...Zarzucasz mi, że piszę o jakiejś sforze z Feniksa. Szkoda jednak, że nie śledzisz pewnego zorganizowanego mechanizmu widocznego także na tym forum. 2 dni temu, nagle od rana pojawia się wątek opluwania akcji Wielkiej Orkiestry, osoby jej twórcy oraz deliberowanie ile to Owsiak kradnie z uzbieranych pieniędzy. Wątek ten ciągnie się bardzo długo i jest jakby pisany ciągle tą samą ręką. A wczoraj wieczorem po godz. 21 pojawia się nagle na forum, na swym trollowym dyżurze ten sam co zawsze zapiewajło i w ciągu niecałej godziny umieszcza 6 wpisów, także z użyciem łamanej ruszczyzny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no brawo , brawo 35-ty 33 ponad rok temuocena: 65% 

  a ja uważam ŻE , gdyby nie było twojego chamowania co kawałek , to i ludzie pisaliby śmiało , bez obawy , że ich zbesztasz . Jeżeli chodzi o jakąś sforę z Feniksa , to uważam , że jesteś w wielkim błędzie . Na moim przykładzie wiem tyle ...... Nie biorąc udziału jeszcze w komentowaniu , czytałem już twoje uniwersyteckie popisy mądrości wszelakiej , a przede wszystkim wysublimowanego słownictwa i włączyłem się , żeby zwrócić ci uwagę , że jak na razie nie jesteś wszechpanem wszystkiego , bo inaczej myślący to w/g ciebie tępa wataha i tępe tłuki . To takiego słownictwa uczyli na tych uniwersytetach ? Zdrowia życzę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-wal prosto 32 ponad rok temuocena: 76% 

  35-ty najaktywniejszy ,,,,,,,,,, a dałeś złotówkę owsiakowi ? a kupiłeś chociaż wkład na akcji palenia zniczy pod sądem ??? , bo z tyłu obecny byłeś, ale znicza nie przyniosłeś .. ale do mądrzenia się na forum to taki wyedukowany jesteś jak absolwent uniwersytetu ... tylko się nie opluj jak zapytam , czy tego wieczorowego też .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~już dmą w trąby ile wlezie... 31 ponad rok temuocena: 30% 

  Jeszcze akcja się nie rozpoczęła, a już na tym forum ta sama co zawsze trollowska orkiestra szczujni z pierwszego piętra Feniksa z ul. Niepodległości gra pełną parą na wielu instrumentach. Przy akompaniamencie instrumentów z kruchty. A co to będzie dopiero jutro...Nic nie damy, ale oplujemy od stóp do głów. Ale jak trafimy kiedyś do szpitala, to ze sprzętu z czerwonym serduszkiem skorzystamy bardzo chętnie. Tym bardziej, że innego nowego najczęściej zupełnie brak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ode mnie tyle 30 ponad rok temuocena: 77% 

  Człowieku KTO ??? poza tobą na tym forum rzuca permanetnie np. "chamami , pierwotniakami ? bezmózgami ? A twoją """ trollowską orkiestrę szczujni z pierwszego piętra Feniksa z ul. Niepodległości """ - po prostu zostawię bez komentarza . Na hasło ormo , czy inne jakoś nikt nikomu do gardła nie skacze ,,,, tylko ty wylewasz swoją spuściznę literacką i krzyczysz chamstwo mnie opluwa ! Mimo wszystko jakoś nie pamiętam , żeby ktoś w ciebie rzucił " chamem " a ty chamów posłałeś tysiące . Pouczał cię nie będę bo mam zbyt skromne wykształcenie . Rób jak uważasz , ale wara od wrednego gnojenia płazińców !!! żebyś nie spotkał się z adekwatną odpowiedzią tych ostatnich . Ponownie zdrowia życzę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~życzmy zdrowia 29 ponad rok temuocena: 71% 

  tridiestyj piatyj panimajet kak panimajet ,,jakieś trąby, jakaś kruchta , szpitale , opluwanie ,a co to ta szczujnia i inne gady ? to nie wiadomo .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~życzmy zdrowia 35-temu 28 ponad rok temuocena: 69% 

  ja jestem pod wrażeniem arcypięknej mowy salonowej na poziomie uniwersyteckim .oto przykłady "wszawe gnidy, bezmózgi , tępota , nie szczekaj tępy ćwoku " a samych "chamów "na tym forum posłał może tysiące ) Autorowi zdrowia życzę ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KOMPROMITACJA 35-ta 27 ponad rok temuocena: 67% 

  tridestyj piatyj udajet , że niciewo nie panimajet ,,,, bo go naziole z feniksa straszą .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~na swoim bełkocie ukończył ? 26 ponad rok temuocena: 60% 

  ale trzydziesty to taka sknera , że nic nie da tylko udajet , że niciewo nie panimajet ... a taki amerykancki był a nawet ormowy ? a taki uniwersyteckij , itd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co za brak bełkotu 25 ponad rok temuocena: 71% 

  Ty tak na serio? Sprzęt z serduszkiem, to głównie najprostsza aparatura, do której trzeba jeszcze dokupić dużo droższe peryferia i przeszkolić personel. Jest celowo eksponowany i nie zawsze potrzebny. NFZ i tak kupiłby ten sprzęt, ale nie robi tego, bo WOŚP deklaruje jego zakup. To tak z grubsza. Paniał? Te "wielkie zakupy" to jedynie znikoma część promila nakładów na służbę zdrowia. Paniał? Ponad 90% pochłaniają usługi(zabiegi, operacje, terapie), pensje personelu i obsługi i inne koszty. Więc nie ma powodu, aby rezygnować z korzystania, skoro odprowadza się składki. Paniał? Czy jeżeli na mojej lodówce jest naklejone serduszko, to oznacza, że została zakupiona dzięki marznącym dzieciaczkom? No chyba nie. Aaa, widzę, że dotarłeś już do pierwszego piętra Feniksa. To musiał być stres! Gratulacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widzi się 24 ponad rok temuocena: 47% 

  Do ~a co nie widzi się ? Tylko, że to jest prawda, a nie zdanie innych. taka mała różnica ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Och 23 ponad rok temuocena: 74% 

  Chyba nie zrozumiałeś, że ta "pomoc" to raptem promile. I że to, że ktoś się promuje to nie znaczy, że pomaga, ale to już przekracza pojęcie niektórych, że są wykorzystywani. Pomaga się po cicho, poza blaskiem kamer przy okazji trwoniąc potężne środki z samorządów bo nic nie jest za darmo. I nie dmą w trąby, ale dymają nas na kolejnym kroku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co nie widzi się ? 22 ponad rok temuocena: 74% 

  a co nie podoba ci się zdanie innych ? tylko twoje zdanie jest słuszne ? na szczęście czasy carów już się skończyły i każdy może mówić co uważa ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 21 ponad rok temuocena: 75% 

  Cóż, prawda boli. PiS, PO, SLD i inni to ta sama klika do sterowania ludźmi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no cóż 20 ponad rok temuocena: 75% 

  a powyżej znowu arcypiękna mowa salonowa na poziomie uniwersyteckim . Autorowi zdrowia życzę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No 1 19 ponad rok temuocena: 73% 

  I w podzięce dzieciom za zbieranie kasy jest organizowana impreza Woodstock. Kto tam był ze swoim 4, 5, 6, 7-latkiem, który tak dzielnie zbierał do puszeczki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Złoty Melon 18 ponad rok temuocena: 64% 

  To świetna, darmowa kampania wyborcza za państwowe pieniądze pod płaszczykiem pomocy... No właśnie komu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś 17 ponad rok temuocena: 44% 

  PiS gra do tej samej bramki co akcja owsiakowa i tylko pozornie się wypina. To tylko skłócanie ze sobą społeczeństwa żeby nikomu z na górze się nic nie stało. Ludzie to już też widzą. Na wizji politycy się gryzą i do gardeł skaczą, a potem idą razem na imprezy. Jak na urodzinach Mazurka. Teatrzyk dla ludu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~państwowe? 16 ponad rok temuocena: 40% 

  Za jakie państwowe pieniądze? Przecież tzw. dobra zmiana od prawie 8 lat wypina się na tę akcję. A tvpis info ją regularnie opluwa. A później w szpitalach często jedynym nowym sprzętem jest ten z czerwonym sercem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No 1 15 ponad rok temuocena: 86% 

  Złoty Melon, Mrówka Cała, Jasna Sprawa itd. To wszystko już znamy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Open your mind 14 ponad rok temuocena: 77% 

  Wpisz na YouTube " WOŚP Matka Kurka demaskuje... "

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Open your mind 13 ponad rok temuocena: 36% 

  Ten Matka Kurka to jakiś przygłup.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Moda na aktywizm 12 ponad rok temuocena: 81% 

  Tak wiele osób dziś chowa się pod maską szlachetnego aktywisty. To wygodniejsze niż powoli pracować nad sobą albo stanąć w prawdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. Gentura 11 ponad rok temuocena: 91% 

  Jaką część promila rocznego budżetu NFZ stanowią zbiórki serduszkowe?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~świadomy 10 ponad rok temuocena: 83% 

  Z oficjalnych danych wynika, że od 0,5 promila do 1 promila. Nie procenta! Od tej śmiesznej już kwoty trzeba odliczyć połowę na cele statutowe( fundacyjki znajomych i przyjaciół Jureczka przyklejone do WOŚP, pensje, festiwal woodstock, ideologię i politykę, do 2016 roku nieograniczony czas antenowy w tv publicznej i radiu), niepoliczalne wsparcie w ogromnym stopniu przez państwo, tj. instytucje państwowe, spółki Skarbu Państwa, samorządy terytorialne, spółki komunalne, samorządowe instytucje kultury. Ale propaganda robi swoje, ludzie wrzucając pieniądze do puszek poprawiają swoje samopoczucie. Ja kiedyś też wrzucałem, teraz jest mi wstyd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~111 9 ponad rok temuocena: 86% 

  Promile.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr T 8 ponad rok temuocena: 61% 

  Jak zwykle frustraci w komentarzach nie zawodzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No 1 7 ponad rok temuocena: 64% 

  Do Mieszkaniec: to nie opinia, ale fakty. Tylko my bardzo lubimy być robieni w konia. I jeszcze się z tego cieszymy. Taki syndrom sztokholmski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~111 6 ponad rok temuocena: 84% 

  O pewnych osobach prawdy mówić nie można. Bo nie. Pomaga to się bez kamer i robienia z siebie bohatera ludzkości. Skromność - takie zapomniane słowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 5 ponad rok temuocena: 84% 

  Dla czego frustraci, co już nie można wyrazić swojej opinii lub zadać niewygodnych pytań...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 4 ponad rok temuocena: 71% 

  A to wszystko na biedne chore dzieci ha ha ha.wspolczesnym lemingom można wmówić wszystko a tymczasem pierwszy żebrak RP wymienia starego dwuletniego land rovera na nowy.brawo głupki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytający 3 ponad rok temuocena: 82% 

  Czy to prawda, ze z każdego wpłaconego 1 zł na rzecz Orkiestry do służby zdrowia wpłynie 40 gr? Pytam bo nie jestem w temacie a takiej matematyki mnie nie uczono w szkole.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek leci F-16 2 ponad rok temuocena: 75% 

  I może się okazać, że organizacja tej szopki kosztuje więcej, niż zbiórka datków, jak to często bywa. Dlatego wiele samorządów rezygnuje, bo ich poprostu na to nie stać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Henio 1 ponad rok temuocena: 63% 

  Tak, to prawda, a nawet mniej. I nikt ci nie każe tam wpłacać bo to dobrowolne. Jak na kościół.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6185 sekundy