REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2023, 19:06 komentarzy 7
Stowarzyszenie Kobra i Koło Łowieckie Łabędź, w tym roku wspierane jeszcze przez stowarzyszenie Offroad Iława, to organizatorzy X Iławskiego Darz Bór Festynu.

Stowarzyszenie Kobra i Koło Łowieckie Łabędź, w tym roku wspierane jeszcze przez stowarzyszenie Offroad Iława, to organizatorzy X Iławskiego Darz Bór Festynu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Iławie angażuje kolejne instytucje, przedsiębiorstwa i nieformalne grupy - mnóstwo osób dokłada swoją cegiełkę. A która z lokalnych WOŚP-owych tradycji jest z nami najdłużej? To najprawdopodobniej Iławski Darz Bór Festyn - w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, 10. edycja!

Festyn - tradycyjnie - zorganizuje Iławskie Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej Kobra i Koło Łowieckie Łabędź w Iławie. W tym roku wesprze ich też stowarzyszenie Offroad Iława.

Gdy zmierzamy na iławską aukcję fantów na rzecz WOŚP niezmiennie od lat zatrzymujemy się na parkingu przed kinoteatrem. W dzień wielkiego finału Orkiestry miejsce to opanowują quady, samochody terenowe i crossy.

- I tak już 10. edycję! - mówi Marcin Chojnowski, członek zarządu i w Kobrze, i w Łabędziu. - Mieliśmy tylko jeden rok przerwy, przez koronawirusa i raz, na początku, zmieniliśmy lokalizację tej imprezy - wspomina. - Jej pierwsza edycja odbyła się na parkingu przed basenem w Iławie, później przenieśliśmy się przed kinoteatr, gdzie organizujemy Darz Bór Festyn do dzisiaj - dodaje. - Jesteśmy zgraną ekipą i grupą ludzi, których połączyły wspólne pasje. W nasze kalendarze WOŚP wpisał się już na stałe i mamy nadzieję, że dla mieszkańców także nasza impreza jest nieodłącznie wpisana w lokalny finał Wielkiej Orkiestry. Przygotowania trochę trwają, co roku "biegamy" przy tym 2-3 tygodnie, ale warto. Finałowa niedziela to zawsze wyjątkowy dzień. 

Darz Bór Festyn zawsze cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Zwłaszcza dzieci chętnie korzystają z przejażdżek quadami, a wszyscy zwiedzają wystawę motocykli i samochodów terenowych. Są też specjały polowej kuchni (jutro nie tylko grochówka, ale i dania z grilla). Tegoroczny program uzupełnią jeszcze pokazy maszyn, które biorą udział w zawodach kartingowych w całej Europie i "turbomaluch".

- Miło nam, że nasz festyn spotyka się z zainteresowaniem i miłym przyjęciem ze strony iławian - podsumowuje Marcin Chojnowski. - Wspólnie wspieramy orkiestrę, do której co roku dokładamy sporą sumę. WOŚP-owy rekord Darz Bór Festynu to prawie 9 tysięcy złotych!

Dziesiąta - jubileuszowa edycja Iławskiego Darz Bór Festynu odbędzie się na parkingu Kinoteatru "Pasja" w Iławie w niedzielę, 29 stycznia. Organizatorzy zapraszają w godzinach 14-18.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

"Bez tego Pana w środku nic by się nie udało. Robert Kęsicki organizuje Darz Bór Festyn od samego początku", mówi Marcin Chojnowski. Na zdjęciu jest również Lidia Miłosz, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury i jednocześnie szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Iławie (po prawej) oraz Justyna Sikorska, również z ICK.

Tutaj na zdjęciu mamy corocznych organizatorów Darz Bór Festynu. Od lewej: Robert Pawlik, prezes Kobry, Tomek Machaszewski, członek zarządu Koła Łowieckiego Łabędź i jeden z założycieli Kobry oraz Marcin Rynkowski, członek Koła Łowieckiego Łabędź i założyciel prężnie się rozwijającego i wspierającego Darz Bór Festyn stowarzyszenia Offroad Iława.

W niedzielę, 29 stycznia Iławski Darz Bór Festyn odbędzie się już po raz dziesiąty!

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kuna 7 miesiąc temuocena: 15% 

    Kiedyś przyszło do pewnej instytucji list: "Koło owieckie wilk" - wszyscy spojrzeli i niedowierzają: jakże to, to u was polujecie na owce?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~789/ 6 miesiąc temuocena: 67% 

    Info Iława, czy to jest komentarz na temat? Gdzie jest pozostałe pięć? Nie podobały się komuś?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4237 sekundy