REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2023, 11:36

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

 – Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy, a w szczególności najmłodsi iławianie mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swoich sprawności sportowych. Dlatego właśnie dołożyliśmy wszelkich starań, aby pula dotacji była jak największa.  W tych trudnych czasach zabezpieczyliśmy 616 500 zł, czyli o około 10% więcej niż w roku ubiegłym. Moim marzeniem byłoby zwiększanie tej kwoty sukcesywnie z roku na rok. Jestem przekonany,  że w naszym młodym pokoleniu drzemie wiele talentów, jeszcze nieodkrytych - mówi Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Większe finansowanie to także większy dostęp do różnych zajęć sportowych. Dzięki tegorocznemu wsparciu możliwa będzie realizacja większej liczby działań sportowych ukierunkowanych na różne grupy wiekowe. W roku obecnym oprócz tradycyjnych iławskich dyscyplin, takich jak: wioślarstwo, żeglarstwo, karate, triathlon, czy lekkoatletyka dofinansowanie znalazły także nowe dyscypliny, m.in. strzelectwo laserowe, czy MMA i BJJ, czyli brazylijskie jiu-jitsu.  

Jaki podział środków zaplanowano na rok 2023?

Jak otrzymać dotację?

Dotacje na rozwój sportu przekazywane są na zasadach konkursowych. Na początku lutego burmistrz Kopaczewski podpisał pierwsze umowy na realizację zadań sportowych w roku 2023 z organizacjami, które zgłosiły swoje oferty w pierwszym konkursie ofert na realizacje zadań własnych gminy z zakresu wpierania rozwoju sportu. Z  17 dyscyplin sportowych ogłoszonych w konkursie w dniu 10 stycznia, 15 dyscyplin znalazło swojego realizatora w roku 2023, na dwie dyscypliny (wioślarstwo i tenis ziemny) zostanie ogłoszony ponowny konkurs.

- Środki przekazane z budżetu miasta pozwolą nam na kontynuację szkolenia z piłki siatkowej, ale także, podobnie jak w ubiegłych latach, na organizację imprez otwartych dla lokalnej społeczności, tj. turnieje siatkówki Lato z Beach Volley czy Mistrzostwa Iławy w Siatkówce Plażowej - mówi Mieczysław Pietroczuk, prezes Klubu MKS Zryw Volley Iława.

- Po raz pierwszy wystartowaliśmy w konkursie o dofinansowanie zadań naszej fundacji z zakresu MMA i BJJ. Otrzymana dotacja pomoże nam przede wszystkim w doposażeniu w sprzęt treningowy, co podniesie jakość naszych treningów oraz będzie wsparciem finansowym podczas wyjazdów naszych zawodników na zawody - mówi Dawid Tarasiewicz, prezes Fundacji Sporty Walki Iława.

Życzymy wszystkim klubom sportowym, zawodniczkom i zawodnikom oraz ich trenerom samych sukcesów w sezonie sportowym 2023. Niech zrealizują się Wasze plany i marzenia!

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 4.53 sekundy