REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2023, 13:30 komentarzy 14

(Fot. UM w Iławie/archiwum.)

Raczej powoli, ale rozwija się relatywnie nowe w Iławie Osiedle Żołnierzy Wyklętych. Miasto Iława otrzyma dotację na budowę w tym rejonie nawierzchni ulic - podaje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Które dokładnie ulice chce budować miasto? Chodzi o ulice dedykowane Żołnierzom Niezłomnym: rotmistrzowi Pileckiemu, Hieronimowi Dekutowskiemu, a także Łukaszowi Cieplińskiemu, a także o odcinek pobliskiej ul. Usługowej w Iławie. 

Łącznie ta inwestycja ma objąć 1,942 km dróg, a planowany termin realizacji obejmuje okres od 1 kwietnia 2023r. do 30 września 2024r.  

Ogółem, jak wynika z informacji z listy rankingowej opublikowanej przez urząd wojewódzki, wartość projektu opiewa na ponad 12,8 miliona złotych, zaś wnioskowana kwota dofinansowania wynosi ponad 4,4 miliona.

Dotacja o takiej wysokości została przyznana na rok 2024 - podaje Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAprofi

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~iławiak 14 miesiąc temu

  Też pytam kto ma w tym interes, bo uważam za największy błąd /czyt.przekręt/ ,,,,,,,,,,,,,,,ze takiteren wyizolowany,w pobliżu miasta świetnie nadający się na duży zakład został przekazanypod budownictwo i to indywidualne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~turysta 13 14 dni temu

  Moim zdaniem, ten teren jest za mały na duże inwestycje. Tereny inwestycyjne przemysłowe powinny być w okolicach linii kolejowej w kierunku Olsztyna i Gdańska, oraz przy ulicach krzyżujących się z DK 16 czyli ul. Ostródzka, Olsztyńska, w pobliżu Stradomna. Jakieś mniejsze, mniej uciążliwe dla miasta inwestycje usługowe, biurowce itp. powinny być przy ulicach krzyżujących się się z obwodnicą czyli Aleją JP2. Może deweloperzy powinni zacząć w Iławie budować typowe biurowce, z dużym parkingiem w dobrej lokalizacji, jeśli chodzi o szybki wjazd i wyjazd. Wtedy może by powstawało w Iławie więcej lokalnych, sub-regionalnych biur, urzędów, przedstawicielstw, kancelarii itp. które zwykle mają swoje oddziały np w Olsztynie czy Toruniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianki 12 miesiąc temuocena: 57% 

  Ludzie Co wy?Czemu tak zazdrośćcie.Przecież kiedyś każdy drogi się do czeka Po co tak komentujcie .Ja się ciesze ze miasto coś robi .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Urzednik 11 miesiąc temuocena: 55% 

  Ciekawe w kogo interesie jest budowa dróg na tym osiedlu? Kto wnioskował za dotacją? W Iławie jest wiele miejsc, które czekają na budowę lub modernizację latami. Wypadałoby również pomyśleć nad modernizacją obiektów sportowych (orliki) itp., budowa nowych obiektów np: na osiedlu Piastowskim jest tylko jedno asfaltowe boisko i sam beton!!!. Wyborcy pamiętajcie - na tym osiedlu jest Was wielu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do~Urzednik 10 miesiąc temuocena: 33% 

  Przecież mają tam być bloki, więc chyba logiczne , że budowa dróg shadowy to podstawa. Myślenie boli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 9 miesiąc temuocena: 44% 

  Szanowne grono z ratusza niech wkońcu odpowie jak długo mieszkańcy ulicy Jagiełły mają chodzić po drodze w gumakach??? Ile jeszcze czasu???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bbn 8 miesiąc temuocena: 61% 

  az przestanie padac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polako 7 miesiąc temuocena: 50% 

  Błąd w treści, ma być banda przeklętych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie na temat , ale gdzieś trzeba 6 miesiąc temuocena: 31% 

  ja czerwone kartki mam , ale to jest prerogatywa / a może obowiązek ? / administratora , żeby wykluczyć z gry np. komentatora , który przez kilka lat posłał w stosunku do innych tysiące obelg ?????????co INFO na to ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik ratusza 5 miesiąc temuocena: 39% 

  Kolega z klubu burmistrza radny ma tam wybudowany dom i do budżetu składał wniosek o drogę i ścieżkę rowerową tylko dla siebie a gdzie ulica Jagiely nie wspomnę już o dziurach na terenie miasta zawalone studzienki gdzie jest burmistrz i jego ekspert portianko który jeździ do domu i nic nie widzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Raf 4 miesiąc temuocena: 29% 

  Na Szeptyckiego zrobili drogę i cyk deweloperzy budują bloki, przypadek Panie burmistrzu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 3 miesiąc temuocena: 41% 

  A czemu budować ma miasto, działki kupiono od prywatnej firmy. Ten co zarobił na działkach niech buduje, a miasto niech zajmie się swoimi terenami. Mieszkańcy z ul. Radomskiej, Podleśnej itp czekali ponad 40lat na drogę, a tu budować - nie za szybko panie Burmistrzu. Ja rozumiem gdyby ,,Ziemiaczanka,, przekazała tereny za oddłużenie, bo takie plany były. Miasto miało przejąć tereny, oddłużyć ,,Ziemiaczankę,, sprzedać działki z zarobkiem porobić chodniki i oświetlenie. ,,Ziemiaczanka,, się nie zgodziła, w kasie pusto a kadra firmy odchodziła. Więc teraz dlaczego miasto ma robić drogi i oświetlenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~011 2 miesiąc temuocena: 23% 

  Bo to drogi miejskie koleżanko stąd kto inny ma niby budować? I gdyby nie "foch" pewnego burmistrza bo nie zarobił na sprzedaży to by już dawno tam drogi były. Rozumiem, że każda prywatna własność musi przejść przez ręce władzy pięknym wzorem socjalizmu. A może zgodnie z planami agendy od razu znieśmy własność prywatną, usuńmy gotówkę, zakażmy jazdy samochodami i jedzmy robaki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 1 miesiąc temuocena: 16% 

  NALEŻY PIERW ZBUDOWAĆ CENTRALNĄ DROGĘ OKRĘZNĄ, OCZYWIŚCIE SKANALIZOWANĄ I OŚWIETLONĄ Z CHODNIKIEM I ŚCIEZKĄ DLA ROWERÓW. TO KOSZTUJE...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4454 sekundy