REKLAMAmodera2
REKLAMAgolebi dwor2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2023, 13:31 komentarzy 22

(Fot. Info Iława.)

Do klientów pewnej znanej sieci oferującej fast food o niezaśmiecanie publicznej przestrzeni, a do władz miasta o dodatkowy kosz na śmieci przy ulicy Ostródzkiej apeluje Czytelnik, mieszkaniec Iławy, autor listu do redakcji w pewnej, bulwersującej go sprawie...

REKLAMAMateusz szauer

Czy zauważyliście, jak zaśmiecony jest trawnik przy ulicy Ostródzkiej - naprzeciwko cmentarza? Gdy przyjrzeć się bliżej zdjęciom i obejrzeć nadesłane przez Czytelnika nagranie, widać, że wśród porzuconych w tym miejscu odpadów przeważają kubki po kawie i coli, a także opakowania po burgerach i wrapach...

Właśnie w tej sprawie napisał do nas ostatnio mieszkaniec Iławy.

"Wszystko wskazuje na to, że klienci restauracji fast food, otwartej w naszym mieście kilka miesięcy temu, biorą swoje ulubione smakołyki czy napoje na wynos. Później idą sobie z Maka w kierunku centrum miasta, rzucając śmieci pod siebie! Naprawdę tak trudno jest donieść pusty kubek po kawie do najbliższego kosza?! Przecież to rzutuje na wizerunek nas wszystkich! Zauważyłem ostatnio, jak zaśmiecony jest ten trawnik, wracając pieszo z osiedla Piastowskiego. Śmieć na śmieciu! Widok wprost wołający o pomstę do nieba.

Odrębną sprawą jest brak na długim odcinku chodnika przy ulicy Ostródzkiej jakiegokolwiek kosza na śmieci. Uważam, że najwyższa pora, aby miasto ustawiło tutaj dodatkowy pojemnik - zwłaszcza chodzi mi o newralgiczny odcinek pomiędzy samą restauracją a Iławką, gdzie właśnie najwięcej śmieci ląduje na trawniku. Owszem, te odpady generuje w pewnym sensie fakt działania tu restauracji, ale ta restauracja przecież odprowadza do miasta podatki".

Też zauważyliście opisany problem? Ilustrują go załączone zdjęcia i nagranie wideo od Czytelnika.

Na miejscu sprawdziliśmy, że kosz na śmieci w pobliżu restauracji, na terenie publicznym, obecnie znajduje się jedynie przy chodniku od strony Alei Jana Pawła II, blisko skrzyżowania z Ostródzką. Następny pojemnik jest dopiero na przystanku autobusowym za rzeką Iławą. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Kosz na śmieci w pobliżu restauracji. Następny jest dopiero za Iławką.

"Tak trudno donieść odpady do najbliższego kosza?" Zaśmiecony trawnik w pobliżu nowej restauracji fast food w Iławie.

Ilość zdjęć 5

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Zaśmiecony trawnik w pobliżu nowej restauracji fast food w Iławie. Nagranie od Czytelnika.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAżuchowski

22Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Podatnik 22 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Drakońskie podatki wystarczają już tylko na pensyjkę burmistrza i jego urzędników ? Oczyszczanie miasta to już wysiłek dla świty ? Koszy tyle co kot napłakał, a później musisz słuchać burmistrza jak poucza mieszkańców o kulturze osobistej. Jest syf bo nie ma koszy! Nieskoszona trawa, nieodśnieżone chodniki to też wina mieszkańców? Niedługo my wszyscy będziemy winni jak Tusk. Za oddech .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~locomi 21 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Brak kultury osobistej nie jest powiązane z podatkami. Podatki należą do jednych z niższych w Polsce to fakt numer jeden, nieskoszona trawa to świadome działanie i zapobieganie suszy to fakt numer dwa, nieodśnieżone chodniki miejskie to pomówienie. Tuska proszę do tego nie mieszać. Życzę wszystkim na koniec mądrych ludzi w Polsce u władzy po powyższym wpisie widać wpływ rządawych mediów na język komunikacji wyborców PISU

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xdddddd 20 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Może tak dokupić drugie tyle śmietników ? postawić je gęściej ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WWW 19 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Na Grunwaldzkiej też nieopróżniony kosz, śmieci już na trawnik się wysypują. W dniu 16 luty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 18 7 miesięcy temuocena: 64% 

  To jest problem globalny naszej iławskiej społeczności. Śmieci są wszędzie. Psie gówna są wszędzie. Iława stała się miastem brudasów. Nazywajmy sprawy po imieniu. Jest grupa ludzi w różnym wieku i różnej płci którzy po sobie i swoich zwierzętach nie sprzątają. Uważam że edukacja jest ważna, ale w tym przypadku tylko kary i to konkretne mogą coś poprawić w tym temacie. To miasto nigdy nie było takie brudne. Ale skoro jest przyzwolenie społeczne to najwidoczniej ludziom to pasuje, a co najmniej nie przeszkadza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy 17 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Pamiętam jak w ramach budżetu obywatelskiego był już pomysł zakupu i montażu na terenie całego mista dodatkowych koszy na śmieci. Jednak poprzez lobbing fecebookowych i tweeterowych julek, które głosowały wspólnie na Lipowy Zakątek Radości, niestety z czegoś co mogło posłużyć wszystkim ludziom w iławie, postało coś z czego skożysta tylko niewielka grupa. Można to skwitować tylko jednym słowem: Szkoda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wenc 16 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Zacznij od siebie, masz jakieś uprzedzenie do zwierząt, nie "gówna" tylko odchody. Pieski i Kotki mają takie same prawo do chodzenia po mieście jak Ty. Nie osądzaj wszystkich swoją miarą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Madzia z Lipowego 15 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Za psa się płaci nie małe pieniądze a czy ktoś może z Ratusza wypowiedzieć się ile kasy wpłynęło za tamten rok oraz na co zostały wydane te nie małe Piniądze pytam z troski i z ciekawości.Bo chyba nie na dystrybutory z woreczkami na psią kupę które wiecznie są puste..?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiem, a czy ty Wiesz? 14 7 miesięcy temuocena: 33% 

  Dla biedniejszych jedzenie robaków dla bogatych mięso, tak będzie jeśli się nie obudzicie ludzie eeeee.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spokom 13 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Dzieci wynoszą wzorce z domów od rodziców. ci co najwięcej krzycza że brudno to pewnie sami lepsi nie byli a teraz wielce oburzeni. na ulicy gdanskiej od sylwestra leżą śmieci po petardach i nikt się ze służb porzadkowych nie martwi. sami dajcie przykład jak po sobie sprzątacie a później od innych wymagajcie ale na młodzież to i tsk nie liczcie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 12 7 miesięcy temuocena: 62% 

  to nie lepiej zamknąć tę burgerownię? ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 11 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak jest w Brukseli w UE zatem musimy i s c za nimi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do nie do takiej... 10 7 miesięcy temuocena: 55% 

  Bruksela zobowiązuje Polskę (kamień milowy) do wygaszenie upraw na 400 tyś hektarów ziemi, aby, uwaga: odtworzyć biomasę i różnorodność. Nie ważne, że drastycznie wzrosną ceny żywności, nie ważne,że upadną dziesiątki tysięcy małych i średnich gospodarstw (zostaną tylko wielkie kombinaty pod kontrolą korporacji produkujące śmieciowe jedzenie), nie ważne, że prace stracą dziesiątki tysięcy rolników i ich rodzin. Bieda w imię klimatyzmu nadchodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tu jest Polska 9 7 miesięcy temuocena: 45% 

  bruksela niech samowygasi samą siebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie do takiej uni wchodziliśmy 8 7 miesięcy temuocena: 54% 

  Mięso nie będzie zakazane, tylko bardzo drogie. Bruksela naciska na wygaszanie hodowli i upraw. Chce także doprać się do naszych lasów. Dla prekariatu miast i wsi robale, a dla brukselskich ELYT mięsko, odrzutowce generujące olbrzymi ślad węglowy i spalinowe, luksusowe samochody. Paszporty klimatyczne z limitem CO2 dla każdego obywatela postępowej, zielonej, progresywnej Jewropy. Wszystko dla dobra planety. Wszystko zrównoważone i odpowiedzialne. Fit for55, Agenda 2030, Agenda Zrównoważonego Rozwoju, WEF Davos, kamienie milowe KPO - to wszystko doprowadzi do ogromnej biedy i rozwarstwienia społecznego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 7 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Bruksela to narzuca Owado-Burgera. Mięso ma być zakazane docelowo podobnie jak nabiał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~RR 6 7 miesięcy temuocena: 79% 

  Podatek od nieruchomości to miasto szybciutko pobierze, ale kosz ustawić to już gorzej. Naprawdę ciężko było pomyśleć?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 5 7 miesięcy temuocena: 68% 

  Czy restauracje , czy jadlodajnie czy zwykle smieci podrzucane wszedzie tak bylo jest i bedzie!!!Zawsze mowili ze POLAK TO SWINIA!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gyg 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Śmieci z McDonalda gniją aż na Grunwaldzkiej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a fuj 3 7 miesięcy temuocena: 58% 

  czyli zachodni wynalazek niestety śmierdzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Horror, nie wiem czy kosz rozwiąże sprawę gdy brak wykształconych estetycznych nawyków, oby nie było pełno śmieci wokół kosza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jolant 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jola... Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Kultura, kultura, a właściwie jej brak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8146 sekundy