REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2023, 10:32 komentarzy 10

(Fot. UM w Iławie/archiwum.)

Jest terminarz wydarzeń Iławskiego Centrum Kultury na cały 2023 rok. Jakie miejskie imprezy odbędą się w tym roku? Jakie kulturalno-rozrywkowe nowości zaproponuje iławianom ICK? I jakie terminy powinni rezerwować sobie miłośnicy Soundlake Festivalu, Szant nad Jeziorakiem, czy Złotej Tarki? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poniżej.

ICK zaplanował już rok, który jednak - co wiadomo z wcześniejszych wystąpień szefowej tej miejskiej jednostki Lidii Miłosz - ze względu na szalejącą inflację nie będzie należał do łatwych. W rozpisce imprez też nie zabrakło zastrzeżenia na ten temat.

- Trwający wzrost cen towarów i usług może wpłynąć na konieczność zmian w planie finansowym, co może skutkować koniecznością modyfikacji planu i zmniejszenia zakresu zadań - napisała Natalia Taranowska, kierownik działu merytorycznego w ICK.

Ponadto do poniższego harmonogramu planuje się jeszcze dopisać seanse filmowe kina plenerowego.

NAJWIĘKSZE IMPREZY - ZNAMY TERMINY

Pomimo trudnej sytuacji finansowej ICK nie rezygnuje z organizacji największych i flagowych imprez. Nie znamy jeszcze ich programów, ale znamy terminy. Dni Iławy odbędą się 8 i 9 lipca, Soundlake Festival - 29 lipca, Szanty nad Jeziorakiem - 5 sierpnia, a Złota Tarka - w dniach 11-13 sierpnia.

W kalendarzu wydarzeń nie zabrakło też miejsca na mniejsze, ale również świetnie znane iławianom wydarzenia, jak zlot pojazdów zabytkowych i klasycznych Legendy motoryzacji, cykl potańcówek pod chmurką, czy koncert w ramach festiwalu Broken Ball, a zimą - jarmark bożonarodzeniowy.

JAKIE NOWOŚCI?

Nie zabraknie nowości. Szczególnie zwraca uwagę wydarzenie pod nazwą Wild Beach Art Festival - impreza to jeden z projektów-zwycięzców Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca. ICK planuje też Iławski Talent Show - to w październiku. 

Więcej poniżej - zobaczcie cały plan imprez Iławskiego Centrum Kultury na 2023 rok.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wojtek 10 9 miesięcy temu

  Od kilku lat mieszkam w Iławie. Liczyłem na coś więcej w końcu to turystyczne miasto. Przepiękny bulwar nad Jeziorakiem i Iławką, ale nad jeziorem zarośnięty krzakami i trawą do pasa. Byliśmy niedawno w Krynicy Morskiej, tam w 4 lokalach jest muzyka gdzie można sobie potańczyć i to nie do godz 22 00 tylko do północy i później. Iława wypada blado!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Turyści z zagranicy 9 9 miesięcy temu

  Przyjechaliśmy cała rodzina turystycznie do Iławy, zero atrakcji dla dzieci, brak promenady czy deptaku nad jeziorem, na małym Jezioraku jedna buda z pamiątkami, i to wszystko. Szkoda możliwości ogromne, organizacji i checi brak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 8 ponad rok temuocena: 50% 

  Ale 7 tys.na konto dyrektorki wpływa i to jest najważniejsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kim 7 ponad rok temuocena: 86% 

  Miało być więcej potańcówek pod gołym niebem w parku . Fajna impreza dużo ludzi się bawiło, to się wysilili i zrobili aż dwie. Koszt zrobienia mniejszy niż tego dziadowskiego jazzu.Porazka nic nie robią żeby promować miasto. Z roku na rok to wielki badziew.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bbbb 6 ponad rok temuocena: 78% 

  To co się dzieje w naszym mieście to porażka . Miasto turystyczne a nic ciekawego się nie dzieje nie wspomnę o dzieciach i młodzieży. Masakra niech pan burmistrz miasta przejdzie się po mieście i porozmawia z młodzieżą co by chcieli za imprezy mieć w naszym mieście bo podejrzewam że napewno nie złota tarkę na którą idzie multum pomiędzy a zero ludzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiaczek 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Może jednak lepiej podnosić świadomość kulturalną młodzieży bo "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~senior 4 ponad rok temuocena: 78% 

  Imprezy szałowe , najlepszy repertuar w okolicy. Coraz gorsze dziadostwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawa 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Nie jest tak źle, mi się podoba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Lotnicza majówka znowy wyleciała :/

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 1 ponad rok temuocena: 25% 

  A lotnictwo i skoki spadochronowe ? Bardzo chętnie by naród się zleciał na taką impreze, by zobaczyć jak skoczek amerykanski ląduje przed TIFFi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8478 sekundy